Ride for the Roses Straatracers willen Vrouw komt om bij levert 1,2 miljoen op Autrichehavenweg brand in Vlissingen 16 SPECTRUM In mijn lange leven heb ik ook wel veel lange wandelin gen gemaakt en nog volg ik nog wel eens een pad door een bos of langs een heuvel. De afstanden die ik afleg, worden echter wel steeds korter, maar het wandelen is misschien niet minder gezond en ik hoop ook nog steeds dat het inspirerend is. Mijn ervaring is echter wel dat je, na een flink stuk wan delen, niet meer zo'n zin hebt de ervaringen die je on derweg had op te schrijven. En misschien waren die ook niet allemaal even denderend. Tijdens het wande len ben je immers vooral bezig met wandelen en de Na tuur is ook niet altijd je dat. Dat merk je vooral als het gaat regenen en je vast stelt dat je zool stuk is, of als je langs een boerenerf moet met loslopende honden en een achterdochtige boer met een riek, of als de dazen en muggen je niet met rust laten. Of wanneer je einde lijk in het dorp komt waar je wilde zijn en je merkt dat er geen bar is, het supermarktje net is opgeheven en de kerk op slot zit. Over verdwalen wil ik het nu niet hebben. Iemand die nogal eens wandelt is de dichter Anton Kor- teweg. Hij loopt soms lange afstanden, maar hij stopt steeds op het juiste ogenblik om wat hij heeft gezien en overwogen te noteren. In dichtvorm. Het voordeel is dat zoiets dan geen lang verslag wordt. Het langeaf- standpad wordt samengetrokken tot een korte weg: Geef ons maar zonnebloemen, weken lang Maar zonnebloemen links en rechts, met hier En daar een korenveld, of maïs desnoods, met hier En daar een wei, een stukje bos desnoods, Desnoods een korenveld en zonnenbloemen. (uit het gedicht: Lange afstand) Hier en daar in de wereld bestaan lange wan delpaden; sommige stukken zijn oude Ro meinse wegen of routes die de pelgrims of handelaars of smokkelaars volgden: paadjes die van dorp naar dorp lopen of die langs allang verdwe nen spoorrails voeren. Veel mensen vinden dat het goed voor hen is om in hun vrije tijd grote stukken van die paden te volgen, niet altijd omdat ze een heilig doel hebben zoals oude pelgrims dat hadden. Ze lopen meestal gewoon van A naar B, het liefst door de natuur of over boerenland, in de wetenschap dat wat beweging geen kwaad kan, het wandelen je op (mooie) gedachten kan brengen of dat het vertoeven in de Natuur, inclu sief het boerenland, leerzaam en heilzaam is. Ik schrijf hier Natuur met een hoofdletter, omdat vol gens sommigen het wandelen door bossen over bergen, langs, beekjes en watervallen iets religieus zou hebben. v/ï-) Ui Brand Molenstraat in Vlissingen www.pzc.nl/video UW MENING 408 reacties I 79% Prachtig fietsweer, bijna 12.000 deelne mers, een haast vlekkeloze organisatie en een opbrengst van 1.176.336,05 euro voor het KWF Kankerbestrijding. „Zeeland heeft zich met deze 17e editie van zijn beste kant laten zien", zegt lan delijk voorzitter Fred Doeleman van de Ride for the Roses, de fietstocht waar mee geld voor kankeronderzoek wordt opgehaald. Op enkele incidentjes na, zoals twee valpartijen in het peloton van de 100 kilometer-tocht en geïrri teerde automobilisten die 40 minuten vaststonden op de 's-Gravenpolderse- weg in Goes, verliep alles soepel. De organisatie van illegale straatraces op de Autrichehavenweg bij Westdor- pe wil met havenschap Zeeland Seaports en de gemeente Terneuzen in overleg over het gebruik van de Autri chehavenweg voor race-évenementen. Mede-organisator Jamed Elhage erkent ook dat de wekelijkse races eigenlijk he lemaal niet mogen plaatsvinden. De 'baan' is officieel van beheerder Zee land Seaports. Er is geen officiële toe stemming van het havenschap, de poli tie en de gemeente Terneuzen om we kelijks over het parcours van ongeveer vierhonderd meter te scheuren. Bij een uitslaande brand dinsdagoch tend in een appartement aan de Vlis- singse Molenstraat is de 45-jarige be woonster om het leven gekomen. De politie heeft geconcludeerd dat er een gasexplosie in de woning is geweest. Het is nog niet duidelijk hoe die explo sie kon ontstaan of er bijvoorbeeld spra ke was van een technisch mankement of opzet. Omwonenden waarschuwden eerder instanties dat de vrouw overdui delijk in de war was. Elf bewoners van drie omliggende wo ningen hebben de nacht van dinsdag op woensdag elders doorgebracht. Valorie maakt goud uit algen Patiënt snapt de dokter niet Timmermans naast Juncker In Lelystad is de eerste mobiele algenraffïna- derij geopend. Valorie moet de opmaat tot een heuse industrie worden. Algen zijn hét landbouwgewas van de toekomst. Ze bevat ten hoogwaardige oliën, eiwitten, koolhydra ten en andere stoffen die deels het grondstof fen- en voedselvraagstuk moeten oplossen. Drie op de tien patiënten hebben problemen met het begrijpen van de uitleg van de dok ter, de tekst van een bijsluiter of informatie over gezondheid op internet. Ze hebben ook geen inzicht in de organisatie van de zorg, waardoor ze zelf te weinig aan hun (medi sche) problemen doen. Minister Frans Timmermans van Buitenland se Zaken wordt de belangrijkste plaatsver vanger van de aanstaande voorzitter van de Europese Commissie, lean-Claude luncker. Timmermans houdt zich als Europees Com missaris de komende vijfjaar bezig met on der meer Europese regelgeving en rechten. VIDEO VAN DE WEEK Op de brandweer kun je best bezuinigen EENS ONEENS 21% IN BINNEN- EN BUITENLAND 1. Politie in burger post bij straatraces Autri chehavenweg Westdorpe '1. Dode bij brand in binnenstad Vlissingen 3. Straatracers willen in overleg over gebruik Autrichehavenweg bij Westdorpe 4. Man raakt gewond bij explosie Terneuzen 5. Dominee geschorst om brief over conflict Nieuwe Kerk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 68