Hoek wil in Hardenberg tegen HHC volgende stap maken Vlissingen waakt voor kracht van Magreb'90 SPORT 47 Trainer Kenny Verhoene maalt er niet om. „We kunnen de verre uit wedstrijden maar gehad hebben", klinkt het laconiek. De selectie reist net als twee weken geleden al een dag eerder af en overnacht in de buurt van Hardenberg. Hoek gaat vol vertrouwen naar een tegenstander van naam, die zijn draai dit seizoen nog niet heeft gevonden. De ploeg van trai ner Marcel Groninger ging in ei gen huis onderuit tegen Scheven- ingen (o-i) en behaalde in de uit wedstrijden tegen Genemuiden en Sparta Nijkerk een gelijkspel (1-1). „Het is een voetballend ge heel", weet Verhoene, „een ploeg die heel geduldig zoekt naar een voetballende oplossing." Hoek heeft in drie duels vier pun ten gehaald. Het is een puntento taal waar vooraf op was gehoopt. „We hebben er een goed gevoel aan overgehouden", stelt Verhoe ne. „En we hebben ook het gevoel dat het nog beter kan. De gedre venheid en werklust op trainin gen zijn enorm. Vin de 21 spelers die we tot onze beschikking heb ben, zijn er twintig fit. Niemand kan verzaken op de training en dat komt het niveau alleen maar ten goede. Wij zien die evolutie. Er is sprake van een stijgende lijn." Het is de vraag of Gert-Jan van Leiden inzetbaar is. De verdedi gende middenvelder ging afgelo pen week door zijn rug. Van Lei den reist wel met de ploeg mee naar Hardenberg. Pas vandaag zal duidelijk worden of hij kan spe len. „Het is zaak dat we zo snel moge lijk zo veel mogelijk punten verza melen", vindt Verhoene. „Het is nog een lange race in de topklas se. Hopelijk kunnen we vandaag in Hardenberg de volgende stap maken." Hoofdklasser Kloetinge maakt zich op voor de eerste thuiswed strijd van het seizoen. De Beve- landse formatie treft op het Wes- selopark Zwaluwen uit Vlaardin- gen. „Het is een ploeg die verge lijkbaar met Kloetinge is", vindt trainer Diederik Hiensch. „Ze le veren ook altijd veel strijd." Vorig seizoen trok Kloetinge te gen Zwaluwen twee keer aan het kortste eind: 3-1 en 3-2. „Het is een mooie tegenstander, waarte gen wij graag onze eerste over winning willen behalen", stelt Hiensch. Kloetinge kreeg deze week nog een fikse teleurstelling te verwer ken. Wouter de Craene verdraai de dinsdag op de training zijn knie en gisteren werd na onder zoek in het ziekenhuis bekend dat hij voor de rest van het seizoen is uitgeschakeld. Er is een stukje bot kapot, alsmede de meniscus, en zijn kruisband is gescheurd. De middenvelder was net op de weg terug, nadat hij in de voorberei ding geblesseerd was geraakt aan die knie. De Craene speelde vori ge week zaterdag met het tweede mee en had gehoopt nu zijn speel- minuten bij het eerste te kunnen maken. Naast De Craene ontbreken van daag tegen Zwaluwen ook nog Ur- vin van Hekelen en Roy Mulder. v Beiden zijn herstellende van een operatie. Björn Quartel, die met een rugblessure kampte, doet van daag ritme op in het tweede elftal van Kloetinge. nde 'ed- 'Fy- ?pa- aan drie )rie >tie. jaar ko- tige ig" van het be- /er- aan dat rai- lijk. ed- dat tre- van te- al- wil lat- ner nte 1 in or- nd. ege en jen or- em jn- /an r-dt iCa- „De voorzitter van Magreb wil dat de ploeg meedoet om het kam pioenschap", vertelt Pennings, „en ik denk dat ze ook wel een ploeg hebben die bovenin kan meedraaien." De Vlissingse trainer roemt voor al de aanvallende kwaliteiten van Magreb'90. „Ze zijn sterk op de flanken en hebben een goede nummer 10", weet Pennings. „En v ze spelen heel gedisciplineerd. Na tuurlijk zullen wij heus onze kansjes krijgen, maar het is wel zaak om daar heel adequaat mee om te gaan." Magreb'90 begon de competitie vorige week overigens wel met een nederlaag. In Hoorn werd met 3-2 van Hollandia verloren. „Dat was een geflatteerde en on verdiende nederlaag", stelt Pen nings. Sterspeler Nourdin Boukha- ri viel in dat duel met een blessu- re uit. „Als hij niet speelt, komt er in elk geval een heel beweeglijke spits voor in de plaats." VC Vlissingen won het openings duel zelf met 3-1 van DHC en deed het nodige vertrouwen op. Voor de ontmoeting met Ma greb'90 staat er achter de namen van Khalid el Hattach en Ferry Alfons een vraagteken. El Hattach kampte met een knieblessure en trainde afgelopen week voor het eerst weer mee. Alfons wordt gekweld door een liesblessure en moest vorige week zondag voortijdig het veld veria- >r ten. „Het is nog even afwachten", stelt Pennings. ZATERDAG 13 SEPTEMBER 2014 door Jan Dagevos HOEK - De competitie in de topklas se van het zaterdagvoetbal is aan de vierde speeldag toe en Hoek wacht al de tweede verre reis. Na de uitwedstrijd bij ONS Boso Sneek gaat de Zeeuws-Vlaamse club nu op bezoek bij HHC in Har denberg. Het is een tripje van ruim driehonderd kilometer. Jordy Clasie (boven) is vanavond afwezig bij Feyenoord. Hij wordt vervangen door Karim el Ahmadi (linksonder), overgekomen van Aston Villa. Bij PSV zal Nicolas Isimat-Mirin (midden onder) zijn de debuut maken, bij Ajax kan Niki Zimling (rechtsonder) zijn eerste minuten pakken, foto VI Images door Jan Dagevos VLISSINGEN - VC Vlissingen ver volgt de rentree in de hoofdklasse A van het zondagvoetbal met een uitwedstrijd tegen Magreb'90. De Utrechtse ploeg promoveerde ook vanuit de eerste klasse, maar heeft de lat wel iets hoger gelegd dan de equipe van trainer Ruud Pennings. VC Vlissingen wacht zondag in Utrecht de tweede wed strijd in de hoofdklasse A. Tegenstander is Magreb'90.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 47