Jong Oranje kan borst natmaken TOPAANBIEDING! NUWEG Gunst naar beloften van Giant Shimano 46 SPORT EREDIVISIE 66 Bovendien kan je met een paar overwinningen in een flow komen. 66 Je leeft van wedstrij'd tot wedstrijd, ook voor spelers is dat prachtig. Verlies Kerkhove in kwartfinale 3 DAGEN INCL. ONTBIJT Klassieke top drie staat voor drukke periode met zeven wedstrijden in 2 3 dagen. 66 De focus van de spelers moet weer razendsnel op PSV. Dat kon Jong Oranje niet zeggen. Onder Albert Stuivenberg haalde het team zestien punten uit zes duels, diens opvolger Adrie Kos ter ging twee keer pijnlijk onder uit. In Deventer verloor Jong Oranje vorige week donderdag met o-i van Jong Georgië, vier da gen later was in Tilburg ook Jong Slowakije met dezelfde cijfers te sterk. De Slowaken werden zo groepswinnaar, Jong Oranje plaatste zich nipt voor de play-offs als één van de vier beste nummers twee. De komende weken mag Koster aan de hand van videobeelden proberen een goed beeld van Jong Portugal te krijgen. Die ploeg wordt gecoacht door Rui Jorge, een voormalig linksback die 45 in terlands voor Portugal speelde. Hij speelde zes seizoenen voor FC Porto, stond zeven jaar onder con tract bij Sporting Portugal en kwam in actie op het WK van 2002 en de EK's van 2000 en 2004. „Nederland staat voor goed en technisch voetbal", reageerde Rui Jorge op de loting. „Het staat nu al vast dat dit twee mooie wed strijden worden. Wij moeten al leen zorgen dat we goed spelen en ons plaatsen voor het EK." Jong Oranje begint de play-offs met een thuiswedstrijd, die op woensdag 8 of donderdag 9 okto ber wordt gespeeld. Op maandag 13 of dinsdag 14 oktober is de re turn in Portugal. In dat land werd Jong Oranje onder leiding van Foppe de Haan in 2006 voor het eerst Europees kampioen, met spelers als Kenneth Vermeer, Ron Vlaar, Demy de Zeeuw, Stijn Schaars, Klaas-Jan Huntelaar en Romeo Castelen. Een jaar later herhaalde De Haan dat kunstje met Jong Oranje in eigen land. Koster zal zo'n titel ook graag aan zijn palmares toe willen voegen, maar na de twee zwakke beurten van afgelopen week lijkt dat ver der weg dan ooit. Toch is de coach best optimistisch. Zijn ploeg krijgt de kans om zich te revan cheren. „Dat we nu een sterke ploeg als Portugal treffen is nor maal", zei Koster. „Als je Euro pees kampioen wilt worden, moet je ook de play-offs winnen." QuittesO&uiMay**** santpoort MEER INFORMATIE BOEKEN exctiLdieft... VLISSINGEN - PSV, Ajax en Feye- noord trappen vanavond alledrie af voor een pittige serie van zeven wedstrijden in 23 dagen. Die reeks is een afwisseling van duels in de competitie, in de KNVB-be- ker en in Europa. Met hun onder linge klassieke duel volgende week en ontmoetingen met Euro pese grootheden wacht Feye- noord en Ajax op papier de zwaar ste klus. PSV Een interlandperiode was de afge lopen jaren vaak een prettige on- derbrekening voor de PSV'ers. De knop kon even omgezet worden na slechte resultaten in Eindho ven. Nu is sprake van een omge keerde situatie, signaleerde ook trainer Phillip Cocu gisteren. „De focus van de spelers moet weer ra zendsnel op PSV, dat is op een te- rugkomdag mijn voornaamste taak als coach. De huidige onder breking hadden we liever niet ge had, we zaten in een periode met goede resultaten." PSV sloot het eerste wedstrijd- blok perfect af, gaf geen punt af. Vandaag wil de ploeg in Zwolle een vervolg geven aan die serie van acht zeges. „Iedereen is fit teruggekomen. On ze manier van spelen kan nog be ter, we moeten bijvoorbeeld vas ter aan de bal zijn. Ik vind dat we vergeleken met vorig jaar beter weten wat het vraagt om in wed strijden tot een resultaat te ko- men. Of we via een geslaagde counter tot een overwinning ko men, maakt me weinig uit. We moeten meerdere stijlen beheer sen om resultaten te boeken. Er zijn in Nederland maar weinig ploegen die elke wedstrijd negen tig minuten kunnen en willen do mineren." De PSV-coach heeft vanavond een plekje ingeruimd voor Nico las Isimat-Mirin. De 22-jarige cen trale verdediger maakte dinsdag zijn eerste wedstrijdminuten. AJAX Met het duel vanavond in de Are na tegen Heracles en vier dagen la ter het treffen in de Champions League tegen Paris Saint-Ger main in het verschiet hoopt trai ner Frank de Boer vooral dat de naïviteit van de eerste weken uit zijn ploeg is verdwenen. Maar dat is afwachten, want de afgelopen twee weken was een aanzienlijk deel van zijn selectie weg voor in terlandverplichtingen. „Na twee nederlagen heb ik de ploeg na tuurlijk liever bij elkaar voor een goede trainingsweek. Aan de an dere kant kan het ook goed zijn voor die jongens om even uit te waaien en in een ander team te spelen", zei De Boer gisteren. Hij hoopt al in de voorbereiding op dit seizoen een basis te heb ben gelegd voor de drukke weken die nu komen. Een langere perio de van intensief trainen moet voor meer vermogen zorgen bij Het belofteteam van Giant Shima no bestaat dit jaar uit tien renners en rijdt op een Zweedse licentie. Het management wil de zaken volgend jaar serieuzer aanpakken. De ploeg wordt uitgebreid en gaat aan veel belangrijke wedstrijden meedoen. „Giant Shimano gaat ongeveer dezelfde wedstrijden rij den als de belofteploeg van Rabo bank", weet Davy Gunsts vader Marcel te melden. Voor die ploeg tekende vorige week Antwan Tol- hoek, plaatstgenoot van Davy Gunst. De belangstelling van Giant Shimano komt voor Gunst op een goed moment. Bij zijn hui dige ploeg trekt Quick Step, de be langrijkste sponsor, zich terug. Davy Gunst is dit jaar eerstejaars belofte. De afgelopen weken ein digde hij als tweede en derde in koersen in België en Frankrijk. Gisteren eindigde hij als veertien de in de eerste etappe van de Tour de Seine-Maritime. Antwan Tolhoek werd 21e. zijn spelers. Want de komende weken is daarvoor tussen de wed strijden door geen ruimte. „Fy siek zijn we optimaal geprepa reerd denk ik. Nu komt het aan op de bovenkamer." Tegen Heracles móeten er drie punten worden gepakt. „Drie keer op rij verliezen is geen optie. Bovendien kan je met een paar overwinningen in een flow ko men en dat is met zo'n lastige reeks voor de boeg de bedoeling." Niki Zimling, overgekomen van Mainz, kan zijn debuut maken. FEYENOORD Een kleine twee weken na het sluiten van de transfermarkt be gint Fred Rutten met een ver nieuwde spelersgroep meteen aan drukke weken. „Zo'n cyclus, dat is toch geweldig", maakt de trai ner zijn enthousiasme duidelijk. „Je leeft van wedstrijd tot wed strijd, ook voor spelers is dat prachtig." Rutten en zijn spelers concentre ren zich allereerst op het duel van vanavond. In de eigen Kuip telt te gen promovendus Willem II al leen een overwinning. „Ik wil graag voortborduren op onze laat ste wedstrijd", verwees de trainer naar het duel met FC Twente (0-0). „Het is best moeilijk om in te schatten hoe we er nu voor staan." Jordy Clasie ontbreekt vanavond. Rutten: „Hij heeft nu vanwege het WK weer even rust gehad en lijkt goed hersteld. We hebben een trainingsprogramma met Jor dy opgesteld en stomen hem klaar voor de wedstrijd van don derdag in Sevilla." De plek van Clasie op het middenveld wordt ingenomen door nieuweling Ka- rim El Ahmadi. SAINT MALO - Lesley Kerkhove is er niet in geslaagd de halve finale van het tennistoernooi in Saint Malo te bereiken. De uit Zierikzee afkomstige speel ster ging gisteren in de kwartfina les onderuit tegen Tormo Sorri- bes. De Spaanse won in twee sets: 7-5 en 6-3. Het toernooi in Frank rijk, een challenger, was met een prijzengeld van 50.000 dollar ge doteerd. In het dubbelspel reikte Kerkhove met haar partner Richel Hogen- kamp tot aan de halve finales. Daarin was echter het Spaans/Argentijnse koppel Gar- cia-Vidagany/Bua te sterk. Het Ne derlandse duo verloor in twee sets: 6-4 en 6-0. door Barry van der Hooft NIJMEGEN - In het land waar Jong Oranje acht jaar geleden voor het eerst een aansprekend succes boek te, mag de huidige generatie vol gende maand proberen een ticket voor het EK te bemachtigen. Bij de loting in Nyon werd de ploeg van Adrie Koster gistermiddag aan Por tugal gekoppeld. Het wordt een las tige opgave, want de Portugezen lieten in hun kwalificatiegroep in acht duels niet één steekje vallen. Per boeking GRATIS dameshorloge IKKI t.w.v. €59 In de adembenemende natuur van het Nationaal Park Zuid- Kennemerland en op steenworp afstand van Amsterdam, Haarlem, Bloemendaal aan Zee en Zandvoort, ligt het schitterende Landgoed Duin Kruidberg in Santpoort- Noord. Tegenwoordig huisvest Landgoed Duin Kruidberg 75 luxe hotelkamers, trendy i Brasserie Loungebar DenK, Michelinsterrestaurant De Vrienden van Jacob en vijf klassieke stijlkamers. Voorwaarden: 3 dagen/2 nachten inclusief ontbijtbuffet 75 p.p. in een tweepersoons- kamer. Per boeking ontvangt u een dameshorloge van IKKI t.w.v. 59. Geldig tot en met 31 december 2014 o.b.v. beschikbaarheid. Boekingskosten 15 per boeking. Kijk op www.nuwegexclusief.nl Voor vragen zijn wij per e-mail bereikbaar via info@nuwegexclusief.nl PSV wil meerdere stijlen beheersen Phillip Cocu Frank de Boer door Koen de Vries YERSEKE - Wielrenner Davy Gunst rijdt volgend jaar voor de belofte- ploeg van Giant Shimano. De ne gentienjarige inwoner van Yerseke stapt over van de belofteploeg van OmegaPharma/Quick Step. Fred Rutten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 46