winnaar stadsloop in Goes Wim Vermeulen gelauwerd Groene Ster opent seizoen met gelijkspel 44 SPORT KUSTMARATHON Gerrans klopt Dumoulin in CP Quebec Vlissinger organiseert Electric Run, loopt de Kustmarathon, is een uitstekende snelwandelaar en beklimt hoge bergen. AV'56-loopster Paola van Gilst had Ramdan Snoussi uitgenodigd om voor het team van restaurant Le Beau te lopen, maar op het laat ste moment liet hij het afweten. Dit tot ongenoegen van Van Gilst, die boos was over de smoesjes van Snoussi, die ook nog betaald wilde worden. Voor de teamuit slag maakte het niet veel uit, want het eerste team van Le Beau was met 6588 seconden het sterkst, vóór Le Beau 2 en Vasseur Coaching. De driehonderd deelnemers ver trokken gisteravond na het start schot van WEA-directeur Ramon de Gruiter, die daarna meteen zelf ook van start ging. Na de eer ste ronde van twee kilometer had Colin Bekers zich aan de leiding genesteld met Harmes in zijn kiel zog. Enkele meters daarachter volgden Erwin Adan, Martijn de Kok en Wim Nieuwkerk. Daarach ter zat een pelotonnetje met on der anderen Maarten Harthoorn, Remy Vasseur en Eric Wolfert. Bij de vrouwen had gewoontege trouw Laurey van den Berge de leiding voor Marianne de Kok, die na een lange rustperiode weer aan de bak kwam en met succes. Leonie Ton volgde op gepaste af stand met Carolien van de Kreeke op korte afstand. Na vier kilometer had Bekers zijn voorspong vergroot. Dat Harmes niet dichterbij kon komen, was niet vreemd. Donderdagavond liep de Zeeuwse kilometervreter nog een vijf kilometer in Spijke- nisse. Bekers liet zich overigens ook niet onbetuigd, want hij had 's ochtends nog een marathontrai ning afgelegd in verband met zijn deelname aan de marathon van Amsterdam eind oktober. In de derde ronde bleven de posi ties vrijwel ongewijzigd, maar in de vierde ronde ging Harmes voor de bijl tegen een ontketende Martijn de Kok, die maandag va der was geworden van zijn twee de kindje, Tim. Bekers won uitein delijk onbedreigd in 24 minuten en 29 seconden met Martijn de Kok op de tweede plaats in 25 mi nuten en 2 seconden. Harmes werd drie tellen daarachter derde. „Ik heb nog flink wat nachtrust genoten de afgelopen dagen", liet Martijn de Kok weten. „Ik ga dan ook zeker weer van start in de Kustmarathon", liet hij zelfverze kerd weten. Het winnende team van Le Beau 1 bestond uit Colin Bekers, Ingrid Zwets, Sierd Sikkema en Crum van de Linde. Zij hadden slechts tien seconden voorsprong op Le Beau 2 met de winnares bij de vrouwen Laurey van den Berge, Eric Wolfert, Sjaak Brouwer en Er win Harmes. Bij de vrouwen werd Marianne de Kok tweede, vóór Leonie Ton. VLISSINGEN - De Kustmarathon heeft een nieuwe loot aan de stam: de Electric Run. Eén van de organisatoren is Sjaak Brouwer. De bijna vijftigjarige Vlissinger krijgt het daardoor druk. Na de Electric Run van vrijdagavond hoopt hij een dag later een top prestatie te leveren in de mara thon. Een interview met een man die ook heel goed is in snelwande len en bergbeklimmen. Het idee van de Electric Run komt van het Zeeuwse bedrijf Delta. Dat wilde een onderdeel van de Kustmarathon sponsoren en vroeg of er belangstelling was voor iets nieuws. Die was er. De deelnemers vertrekken vrijdaga vond 3 oktober om 20.14 uur van uit Domburg en lopen over het Kustmarathonparkoers naar Zou- telande. Ze hebben allemaal een lampje op het hoofd en verlichting op de kleding. Onderweg worden ze ver gast op lichtshows en muziek van diskjockeys. Het is een 'funrun', wat betekent dat de tijd niet be langrijk is. Voorwaarde is wel dat de lopers voor 22.14 uur in Zoute- lande finishen. 1. Sjaak Brouwer, de organisator. Lein Lievense, hoofd van de orga nisatie van de Kustmarathon, kwam bij Sjaak Brouwer terecht omdat hij in oktober samen met Huub van Noorden de Night Trail by the Sea organiseert. Hij had dus al ervaring met dit soort lo- QUEBEC - Tom Dumoulin heeft gis teren net naast de zege in de Grand Prix Cycliste de Québec ge grepen. De Limburgse wielrenner van Giant-Shimano sprong vlak voor de finish weg uit het groepje met favorieten, maar werd op de streep nog gepasseerd door Si mon Gerrans. De Australiër volgt Robert Gesink op, die vorig jaar de sterkste was in de Canadese eendagskoers uit de UCI World- Tour. Gerrans won de GP Québec eerder al in 2012. Bauke Mollema ging op drieënhal ve kilometer van de streep in de aanval, maar de Belkin-renner werd al snel teruggepakt. Dumou lin leek wel op de zege af te steve nen toen hij op enkele honderden meters van de finish bergop de marreerde. Vlak voor de streep werd hij echter nog voorbijgere den door Gerrans. pen. De Vlissinger houdt zich be zig met het loopgedeelte, Delta doet licht en geluid. „Het meeste is al geregeld", meldt Brouwer. „De vrijwilligers weten waar ze .moeten staan en alles op het par koers is ook voor elkaar. Dat was niet zo moeilijk, want bijna alles staat er dan al. Ik ben blij dat ik mezelf op vrijdag min of meer heb 'uitgepland'. Ik wil vroeg naar bed want ik wil op zaterdag goed presteren." De belangstelling voor de Electric Run is groot. Er zijn al zeshonderd inschrijvingen. Op de dag zelf is er vanaf circa 17.30 uur in De Parel in Domburg een na-inschrijving. 2. Sjaak Brouwer, de hardloper. Elf edities heeft de Kustmarathon achter de rug en Sjaak Brouwer stond alle elf keren aan de start. Een keer liep hij hem niet uit. In 2011 moest hij met een ontsteking van de peesplaat in zijn linker voet opgeven. De tien andere edi ties voltooide hij wel, met die van vorig jaar als hoogtepunt. Toen be naderde hij zijn persoonlijk re cord van 2.53 (gelopen in Amster dam én Rotterdam). De Vlissin ger finishte als tiende in 2.56. Van die blessure hield hij overigens acht maanden last. Begin dit jaar kreeg hij hetzelfde euvel aan de andere voet, waardoor hij nog nauwelijks wedstrijden gelopen heeft. Brouwer heeft sinds 1995 een pacemaker, omdat zijn hart ra re kuren ging vertonen. „Ik heb daarna vijf jaar nodig gehad om m'n niveau weer een beetje te ha len", vertelt hij. „Sindsdien heb ik nauwelijks nog in de gaten dat ik dat ding heb." 3. Sjaak Brouwer, de wandelaar. Brouwer is een goede hardloper, maar misschien was hij een nog betere snelwandelaar. „Ik heb ooit de Vierdaagse als snelste uitge wandeld. Op de 50 kilometer be- ELECTR1C RUN LID VAN VERDIENSTE en 5 oktober 2014 gon ik 's morgens om acht over vier en finishte om kwart over ne gen. Ik liep dus met een gemiddel de van bijna tien per uur. Het was een vreemd gevoel. Ik had 45.000 mensen achter me aanlopen. Ik heb ooit het aanbod gehad om in de nationale snelwandelselectie te komen. Ik heb dat niet gedaan. Het is zo'n klein' wereldje, dat vind ik niet leuk." O ja, Brouwer vergeet nog te zeg gen dat hij als wandelaar ook de snelste Kustmarathon heeft gelo pen. In 2007 was hij al om kwart voor één binnen. Vier uur en 45 minuten deed jij erover. „De dag ervoor liep ik de marathon in 3.16. In totaal deed ik dat weekend acht uur en één minuut over twee marathons. Ben benieuwd of iemand dat ooit zal verbete ren." 4. Sjaak Brouwer, de bergbeklim mer. Bergbeklimmen vond Sjaak Brouwer al mooi toen hij nog een ventje was. In 1993 begon hij er se rieus mee. Hij volgde cursussen en beklom met gidsen zijn eerste bergen. Sinds 1996 trekt hij er met vrienden op uit. Inmiddels heeft hij al drie keer op de top van Europa's hoogste berg, de Montblanc, 4810 meter, gestaan en ook op andere toppen, zoals de Gross Glockner (twee keer), de Jungfrau, de Mönch en nog vele anderen. Deze zomer loodste hij de atleten Tommy en Archie Staal uit Burgh-Haamstede nog naar de AMSTERDAM - De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen heb ben gisteravond in de eredivisie met 3-3 gelijkgespeeld tegen AORC/Lebo Vastgoed uit Amster dam. In deze eerste wedstrijd van de competitie keek Groene Ster Vlis singen halverwege tegen een 3-2-achterstand aan. André Siere- veld en Khalid el Hattach scoor den voor de Zeeuwen. Na de pauze ontketende Groene Ster een offensief om de gelijkma ker te forceren. Kort voor tijd viel die dankzij nieuweling Soulimen Kahini. Volgende week vrijdag speelt Groene Ster Vlissingen zijn eerste thuiswedstrijd van dit seizoen. De tegenstander is TPP uit Rotter dam. De aftrap is om 21.30 uur in sporthal Baskensburg te Vlissin gen. door Sjaak Sinke GOES - Vooraf hoopte de organisa tie van de WEA Stadsloop in Goes op een leuke strijd tussen Erwin Harmes en Ramdan Snoussi, de Bel gische Marokkaan die een paar we ken geleden op de baan in Goes het baanrecord op de 3000 meter brak. De wedstrijd werd echter ge wonnen door Colin Bekers uit Bre da. Sjaak Brouwer is van alle markten thuis door Koen de Vries Toen op 1 september de inschrij ving voor de Electric Run sloot, hadden zich 612 deelnemers aan gemeld. Op de dag van de loop kan ook nog ingeschreven wor den. Dat kan in De Parel in Dom burg vanaf circa 17.30 uur. De or ganisatie hoopt er nog zo'n 200 a 250 lopers bij te krijgen. De deelnemers vertrekken vanuit De Parel om circa 19.45 uur rich ting start. Die is om 20.14 uur in de buurt van de Hoge Hill. Onderweg zijn er op zes plaatsen lichtshows en zorgen dj's voor op zwepende muziek. Delta deelt aan toeschouwers lichtstaafjes uit, zo dat zij het parkoers verlichten. Hoewel de Electric Run geen wed strijd is, liggen er op de streep in Zoutelande voor de snelste man en vrouw prijsjes te wachten. VLISSINGEN - Wim Vermeulen is gisteravond tot lid van verdienste van de KN VB benoemd. Hij kreeg de onderscheiding uit handen van districtsvoorzitter Paul Kools vanwege zijn staat van dienst als vrijwilliger. De Souburger was 26 jaar actief als scheidsrechter en heeft zitting in meerdere commissies. Vermeu len is ook nog altijd rapporteur, foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 44