Golfen is geen stressverhaal meer voor Huizing SPORT 43 Vliegende start honkballers op EK De Nederlandse honkballers hebben een vliegende start gemaakt op het EK. De ploeg van bondscoach Steve Janssen sloeg er in Ostrava tegen Kroatië lustig op los: 19-2. Na vijf innings was de ongelijke strijd al voorbij. Oranje moest op de laatste twee EK's de titel laten aan Italië en aast in Tsjechië op revanche. Nederland sloeg al direct hard toe, met acht punten in zowel de eerste als tweede inning. Opnieuw zege Van Vleuten Na de proloog heeft Anne- miek van Vleuten ook de eerste etappe van de Ronde van België voor vrouwen ge wonnen. De wielrenster van Rabobank-Liv bleef gisteren na 110 kilometer koers van Onnezies naar Angreau haar ploeggenotes Anna van der Breggen en Thalita de Jong voor. Van Vleuten behield ook de gele leiderstrui. Ze heeft een marge van 43 tellen met Van der Breggen. Robben onzeker bij Bayern München Het is nog onzeker of Arjen Robben vandaag in actie kan komen voor Bayern Mü nchen in de thuiswedstrijd tegen VfB Stuttgart Volgens trainer Pep Guardiola staat er een vraagteken achter de naam van Robben. De aan valler is op de weg terug na een enkelblessure, die hem twee weken aan de kant hield. Robben miste daar door de verloren interlands van Oranje tegen Italië (2-0) en Tsjechië (2-1). Formule 1-kalender krijgt er een race bij Het wereldkampioenschap in de Formule 1 bestaat vol gend jaar uit twintig Grands Prix. Dat is één race meer dan dit jaar. De Grote Prijs van Mexico is definitief aan de kalender toegevoegd. Dat heeft de internationale au tosportfederatie FIA giste ren in Peking bekendge maakt Het seizoen begint op 5 maart in het Australi sche Melbourne. De GP van Mexico staat op 1 november. Bondscoach Appiah weg bij Chana De Ghanese voetbalbond heeft bondscoach James Kwesi Appiah op straat ge zet De 54-jarige Appiah had de ploeg twee jaar onder zijn hoede. Op het WK in Brazilië pakte Ghana slechts één punt in een groep met Duitsland, Portugal en Ame rika. De ploeg startte vervol gens moeizaam aan de kwa lificatie voor de Afrika Cup, met onder meer een gelijk spel tegen Oeganda. Met een zucht van opluchting schoof hij de klep van zijn petje naar achteren. Als teken dat de druk van de ketel was. Het werk zat erop. Zenuwslopend was het geweest op die laatste holes. Want nog geen uur voordat hij zijn drievoudige kunststukje op voerde, had Huizing geen enkel zicht op het bereiken van de 'cut'. Met een score van 'plus drie' was hij kansloos geweest voor de schif ting. Hij is sinds dit jaar het stadium van het talent zijn voorbij. Hui zing was drie keer eerder present op het KLM Open, maar deed dat toen als amateur. Nu hij zich bij de grote jongens op de European Tour heeft geschaard, worden er andere dingen van hem gevraagd. En dat viel behoorlijk tegen in die eerste maanden. „Ik had opeens te maken met veel meer 'buzz' en afleiding. Daar kon ik mij moei lijk voor afsluiten." Hij leek de stress maar niet de baas te kunnen. „Ik ben bij mijn eerste toernooien te veel bezig ge weest met het halen van de cut. Ik maakte mij druk over het be houd van mijn tourkaart. Het was te vaak een stressverhaal. Op het Ierse Open merkte ik al dat ik veel meer kon bereiken wanneer ik mijn rust behield." Tijdens de eerste speeldag op de Kennemer was daar weinig van te merken. Met 'drie boven par' sloot hij de dag teleurstellend af. Gisteren stelde Huizing orde op zaken. En hoe. „Ik zat er op het laatst goed in. Deed alles slag voor slag. Toen ik op de green kwam en ik zag 'level par' op het bord staan, wist ik dat het niet meer fout kon gaan." Joost Luiten krijgt nog een hele kluif aan zijn missie om het KLM Open voor de tweede keer op rij te winnen. De golfer uit Bleiswijk verspeelde gisteren in de tweede ronde zijn koppositie met een mindere ronde van 70 slagen (le vel par). De titelverdediger was donderdag nog zo sterk begonnen en voerde na een opening van 65 slagen de ranglijst aan, maar zijn tweede rondgang langs de acht tien holes verliep stroef. Hij moest zelfs drie bogeys toestaan. In de rangschikking staat Luiten 5 slagen achter op de Spanjaard Pab lo Larrazabal, die eerder op de dag uithaalde met een baanrecord van 62 slagen en met 10 onder par aan kop gaat. Luiten had zich tijdens zijn ronde geïrriteerd aan mobieltjes die af gingen. „Het moet toch niet zo moeilijk zijn op een golfbaan je mobieltje uit te zetten of op stil", zei hij. „Ik weet dat je als prof ook met onrustige omstandigheden moet kunnen omgaan, maar het gebeurde nu te vaak dat ik vanuit het publiek weer een geluidje hoorde. Het was irritant." Luiten gaf toe dat hij er zich mis schien wel te veel aan had geër gerd. „Ik heb me er denk ik één of twee keer door laten afleiden. Mensen denken misschien dat ze op genoeg afstand staan om een fotootje te maken, maar het is stil als wij moeten slaan en dan hoor je echt alles." zame manier waarop hij zich te gen Mate Delic liet oppeuzelen, was bedroevend. Dat hij na zijn ineenstorting - na setwinst (6-4) vermorste hij in de tweede akte bij een voorsprong van 4-3 twee breekpunten (4-6), in het derde bedrijf gaf hij een voorsprong van 4-2 weg (5-7) en in de vierde set staakte hij zijn verzet (2-6) - geen zelfbeklag toonde, was ronduit stuitend. Sijsling, die slecht had geslapen en 's ochtends nauwelijks een hap door zijn keel had gekregen, vond dat hem, als mondiale nummer 72, tegen de 82 plaatsen lager ge klasseerde Delic weinig te verwij- De spanning zat kennelijk in z'n hoofd en sloop vervolgens in z'n lichaam. ten viel. Niet een gebrek aan strijdlust of koelbloedigheid maar een in de derde game opgelopen rugkwetsuur was de boosdoener geweest. Sterker: de 27-jarige rou tinier die vaker op fitheid is ge klopt, meende zelfs dat hij tegen de onervaren en zes jaar jongere tegenstander 'er alles aan had ge daan'. Siemerink trok een hardere con clusie. Na de solide winstpartij van Haase tegen het tienertalent Borna Coric (7-6,6-1,6-4) oordeel de hij dat Sijsling 'onmogelijk te vreden kon zijn'. In zijn analyse constateerde hij - niet voor het eerst - conditionele zwakte en mentale breekbaarheid. Op ver sluierde wijze gaf Siemerink zelfs toe dat sprake was geweest van een klassiek geval van faalangst. „De spanning zat, al merkte ik daar weinig van, kennelijk in z'n hoofd en sloop vervolgens in z'n lichaam." ZATERDAG 13 SEPTEMBER 2014 OSTRAVA ANGREAU MÜNCHEN PEKING ACCRA door Hein ten Berge ZANDVOORT - In zijn turbulente de buutjaar als professioneel golfer be gint Daan Huizing zijn draai te vin den. Met een indrukwekkende eindsprint - drie birdies op de laat ste drie holes - plaatste de 23-jari- ge Soester zich voor het finale- weekeinde op het KLM Open. „Het leek wel alsof ik juist rustiger werd door de druk." Daan Huizing haalde door een sterke eindsprint de cut in Zandvoort. Joost Luiten verspeelde zijn koppositie. Jan Siemerink Bondscoach Jan Siemerink praat in op Igor Sijsling, die het eerste enkelspel gisteren blamerend verloor, foto Henk Koster/VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43