Politie wil agent met seksrelaties niet terug Het regent bonnen uit Frankrijk IN HET NIEUWS 3 De politie gaat daarom in hoger beroep tegen de beslissing van de rechter. Die bepaalde vorige maand dat de 44-jarige wijkagent van Baarle-Nassau, die sinds september vorig jaar thuis zit, niet ontslagen had mogen wor den. „De leiding blijft van mening dat het gedrag van deze politiemede werker niet in overeenstemming is met de normen en waarden waar de politie voor staat. Er be staat geen vertrouwen meer in zijn functioneren als politieman", aldus de politie in een persverkla^ ring. De politieman knoopte de afgelo pen jaren relaties aan met diverse vrouwen die hem benaderden als politieman. Hij probeerde boven dien aan te pappen met vrouwelij ke collega's. De agent gebruikte zijn diensttelefoon om daarmee duizenden seksueel getinte sms' jes naar zijn veroveringen te ver sturen. De agent, die tegen de rechter heeft verklaard dat hij na de schei ding van zijn vriendin in 2007 krampachtig op zoek was naar een vrouw om een gezin mee te stichten, wilde gisteren niet reage ren op het besluit van de korpslei ding. „Ik weet nog van niets, dus geen commentaar." De man gaf eerder aan het liefst als agent bij het korps terug te wil len keren. Hij zei ook dat hij spijt had van zijn daden, en dat hij professione le hulp heeft gezocht. Dit is een ziekte die we goed kunnen regelen door de patiënten te isoleren Als je geen symptomen hebt, ben je ook niet besmettelijk Wie voorheen in Frankrijk te hard reed en niet ter plekke moest afrekenen, kon ervan uitgaan dat de Franse Staat zich in Nederland niet meer zou melden met een bon. Die tijd is voorbij. Frankrijk en Nederland wisselen sinds dit jaar kentekeninformatie uit. Veel automobilisten waren daarvan niet op de hoogte. Voor de echte hardrijders op de Franse wegen zijn het nu bange weken: de ene bekeuring is nog niet binnen of de andere valt alweer op de mat. Het moet gezegd: de Franse poli tie maakt werk van het flitsen. Over 2013 bedroeg het aantal be keuringen in Frankrijk 25 miljoen, een daling van 6 procent vergele ken met het jaar daarvoor. Om de verkeersveiligheid te verhogen zet de politie dit jaar juist weer een tandje bij en is ze langs de wegen druk in de weer met radar en flits- apparatuur. Dat ook hierdoor de kans op een bon in Frankrijk veel groter is geworden, heeft velen in het buitenland niet bereikt. De ANWB heeft over de bekeurin gen amper telefoontjes ontvangen van leden. Medelijden met de be keurde automobilisten heeft de automobilistenbond niet. Je mag nu eenmaal niet te hard rijden en dat geldt ook in andere landen, is de stelling van de ANWB. Iemand die veel Franse bonnen ontvangt, mag zich afvragen of zijn gedrag op de weg wel klopt, vindt ANWB-woordvoerder Ad Vonk. „Als je constant 160 km rijdt en her en der geflitst wordt, dan moet je niet raar opkijken als je een bekeuring krijgt thuis ge- dit een ziekte is die we goed kun nen regelen door de patiënten te isoleren, een epidemie zoals in West-Afrika is hier onmogelijk'. Minister Lilianne Ploumen (PvdA, Ontwikkelingssamenwer king) kent geen andere gevallen van (mogelijk) besmette Neder landers in West-Afrika. Bij haar ministerie staan 49 Nederlanders in Sierra Leone geregistreerd, 47 in Liberia en 57 in Guinee. dicijnen. Een echt geneesmiddel tegen ebola is er nog niet, veel pa tiënten overlijden. Zijn de twee artsen niet ziek, dan kunnen ze 'gewoon' naar huis. Ze moeten dan wel twee keer per dag hun temperatuur opmeten en contact houden met de GGD. Worden ze ziek, dan gaan ze als nog naar Leiden. Ondertussen kunnen ze niemand besmetten. Bax: „Maar ze zullen niet gaan rondlopen en iedereen aanraken." RIVM-baas Van Dissel stelt 'dat stuurd. Dan gaan wij niet zeggen: dat is zo zielig voor die automobi list. Er is een verband tussen te hard rijden en betrokken raken bij verkeersongevallen. Begrijpe lijk dat Frankrijk dat wil aanpak ken. Dat doen we in Nederland ook." Overigens was er vorig jaar com motie in Frankrijk over hetzelfde, maar dan in andere richting. Span je en Frankrijk wisselen sinds an derhalf jaar ook kentekengege vens uit. Vorig jaar belandden er uit Madrid 130.000 bekeuringen in de Franse brievenbussen. ZATERDAG 13 SEPTEMBER 2014 door Peter Ullenbroeck BREDA - De leiding van het politie korps Zeeland West-Brabant wil niet dat de wijkagent die zijn func tie misbruikte om seksuele relaties met vrouwen aan te knopen, terug keert bij het korps. Een 'casanova-wijkagent' mocht van de rechter niet worden ontslagen. Het korps gaat in hoger beroep ebola niet hierheen' Jaap van Dissel, RIVM Jaap van Dissel, RIVM door Patrick Wiercx PARIJS - Voor vele duizenden Ne derlanders krijgt de vakantie in Frankrijk nog een lelijk staartje. De ze zomer heeft de Franse politie tij dens snelheidscontroles rond de 80.000 keer auto's geflitst met een Nederlandse kentekenplaat. Nu, zo vlak na de vakantie, regent het op sommige Nederlandse adressen be keuringen. pagina 8 en 9 Liberia incasseert O pagina 4 en 5 Een radarcontrole in Parijs op de Getver, nog een Franse bon oever van de Seine, foto HH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 3