P/M&i7'. X iwrfpe êen 4 i Wm fm 38 MENINGEN veep/NN&y1.1 Cor de Jonge UIT göq? 7oEKt ygoaW... brieven Foute politiek Kustloop Hosvazze Noren in de cel Patiënt snapt het niet Zondagsrust Imago Terneuzen Jihad Oesterpartij Dorpshuis Failliet ~2E& 0&P'-- IK KW HI5K ToCH W5L EK&WS PINNEN V> lj" W V i 1 k f I t i *4 '*4,? V V 0 1 Y V *'"t f, 'g^LéMÊOBk Nederland hielp militair mee Kad- hafi de dood in te jagen. Daarna was er in Libië slechts ellende en anarchie. En kwamen er vast meer bootvluchtelingen naar Eu ropa. Nederland heeft niets ge leerd van de militaire steun die mede leidde tot het ophangen van Saddam Hussein. In het hier door gecreëerde machtsvacuüm is uiteindelijk het kalifaat geko men. Zo bekeken is Nederland medeverantwoordelijk voor de onthoofdingen en vrouwenbesnij denissen. Nu stuurt Nederland weer een missie naar Afghanistan (zie de krant van 2 en 6 septem ber) en doet het dapper mee met het pesten van Rusland door geld aan het Oekraïense leger te schen ken. Waar bemoeien wij ons mee? Helpen wij zo mee aan het ontstaan van een derde wereldoor log? Het vele geld dat deze akties kosten, kan veel beter aan Neder land besteed worden. Hier is geld gebrek. Recent kwam een magere vrouw op mijn spreekuur als huis arts. Volgens haar is ze mager om dat zij geen geld heeft om voor el ke dag eten te kopen. Het wordt tijd voor een ander kabinet. Wat was het vorige week zaterdag bij de Kustloop een feest op Vrou wenpolder. Er waren bijna 1400 hardlopers en wandelaars. Het was geweldig. En dan maandag 8 september het stukje in de krant. Het ging alleen over de aanstaan de Kustmarathon en enkele topat leten. Jammer. Ik vind dat dit het bestuur van de Kustloop, de overi ge atleten en de wandelaars flink tekortdoet. Om nog maar niet te spreken van het grote aantal vrij willigers. Zorgboerderij De Hosvazze in Le- wedorp staat onder verscherpt toezicht omdat de 'papierwinkel' niet in orde is (zie deze krant van 9 september). Maar liefdevolle en professionele zorg is belangrijker dan een sluitende papieren proce dure. De inspectie voor de gezond heidszorg echter vindt het sys teem het belangrijkst en hoort de ouders van de kinderen niet eens. Natuurlijk niet, want dan erken je dat de mens achter het systeem ook belangrijk is. Wat een laffe op stelling van de inspectie. Het leidt tot nog meer bureaucratie en daar komt men nu al in om. Er zal wel dra, net als in de totalitaire staten als de Sovjet-Unie en China, een parallel netwerk van diensten en handeltjes van burgers onderling ontstaan, waar overheden buiten gehouden worden, geen weet van hebben. Weg met de systemen. Ze hou den ons gevangen. In het artikel over de verhuur van onze gevangenissen aan Noorwe gen (zie deze krant van 10 septem ber) staat mijns inziens een grote fout. In het artikel wordt gesteld dat de leegloop van onze gevange nissen wordt veroorzaakt door te rugloop van criminaliteit. Dat laat tenminste onze politiek ons we ten. Niets is echter minder waar. Het komt omdat er weinig meer wordt gedaan aan de criminaliteit en men zich vooral richt op het op de een of andere wijze binnen halen van geld; denk bijvoorbeeld aan bekeuringen. Bijvoorbeeld bij een inbraak wordt de schuld gege ven aan de slechte sloten van de woning. We moeten anders den ken: Goede of slechte sloten, nie mand heeft zonder toestemming iets te maken in andermans wo ning. Ik heb met instemming het arti kel gelezen over patiënten die dok ters niet begrijpen (zie de krant van 10 september). Het is voor de meeste medici moeilijk iets in be grijpelijke taal over te brengen. Verder is het witte-jassenfront goed afgeschermd voor de buiten staander. Probeer maar eens een volledige kopie van een medisch dossier te verkrijgen. De kopie is niet altijd hetzelfde als het dos sier. Er zijn dan pagina's weggela ten. Alleen een medisch expert kan dit opmerken. Probeer dit maar eens voor het medisch tucht college te brengen. Als zo'n proce dure eindelijk is afgehandeld, leeft men jaren verder. Voor elke professie geldt: 'Wie ergens mee bezig is en dit niet in begrijpelij ke taal kan overbrengen, is ner gens mee bezig'. In de krant van 30 augustus staat een verhaal over de postbezor ging op zondag. Ik ben van protes tantse huize, dus ik zie de zondag als rustdag. De tien geboden zeg gen het al. Zes dagen arbeid, dan tot jezelf komen en opladen om weer aan het werk te kunnen. Dat zou iedereen op zijn eigen dag kunnen doen, maar echt tot rust kom je pas als het een vaste dag is. Het verslag van de poging om het imago van Terneuzen te verbete ren in de krant van 10 september is heel vermakelijk. Weer moet het wiel opnieuw worden uitge vonden en wéér wordt het op de verkeerde manier aangepakt. De kern van het probleem is ont staan in de laatste decennia van de vorige eeuw, toen het histori sche karakter van Terneuzen ge weld is aangedaan door master- plannen die haaks stonden op de bevolkingsdichtheid. Het cen trum is afgesneden van het water en dat is niet meer te herstellen. 'Het water' is voor mij de Wester- schelde en daar moet de aantrek kingskracht voor toeristen liggen. Voorzie de boulevard van meer horeca. De huidige parkeergele genheid bij het stadhuis biedt daarvoor uitstekende mogelijkhe den. Verder moeten successen als de Havenfeesten, het Shantyko- renweekend en het dancefestijn op het stadhuisplein rijkelijk wor den gesubsidieerd. Dit in plaats van een miljoenenverslindend project om een beetje water in het centrum terug te krijgen. Het verbaast mij dat onze over heid jihadstrijders in hun 'heilige' missie wil belemmeren en ze hun paspoort afneemt (zie de krant van 1 september). Ik zou zeggen: Roep ze per advertentie op zich op te stellen in rijen van tien om een enkelereisticket in ontvangst te nemen, hun Nederlandse pas poort in te leveren om daarna hun vermeende Walhalla te be vechten. Ze moeten dan wel in hun oren knopen dat terugkeer niet meer mogelijk is. Een prach tig voorbeeld van een win-win deal. Zij blij, en wij verlost van dood en verderf bij hun terug keer. En het vele geld dat wij dan uitsparen - minder beveiliging en dergelijke activiteiten - kunnen we goed gebruiken om onze ge traumatiseerde veteranen beter te begeleiden: driedubbele winst. Kan niet mooier, toch? Beschamend, dat de provincie de Oesterpartij stimuleert en zelfs or ganiseert. Het ondemocratische onderlinge gekonkel wordt ons aangepraat als onschuldig, maar uiterst nuttig netwerken. De twee fotopagina's vol feestvier ders in de krant van 11 september moeten die indruk van onschuld nog wat versterken. Moeten wij nu echt gelukkig zijn met dit soort 'promotie'? Het Dorpshuis in Ritthem dient natuurlijk wel, ondanks zijn klein schaligheid, als ontmoetingspunt voor de Ritthemse gemeenschap Als het verdwijnt (zie de krant van 12 september) is dat een ver lies voor het dorp. Op het stad huis in Vlissingen is vast wel een ambtenaar die het beheer op zich kan nemen. Tot nu toe heeft be heerder Albert van der Meule met veel energie zijn nek uitgestoken om er iets leuks van te maken. Maar financieel gezien was het trekken aan een dood paard. Ik denk dat het in stand houden van het dorpshuis zeer belangrijk is om de unieke identiteit van Rit them te behouden. De ingezonden brief onder de kop Failliet in deze rubriek van woensdag 10 september verwijst naar een atikel over Moerstee Glasindustrie in de krant van 9 december. Deze toevoeging van de redactie is niet juist. Het arti kel verscheen in de krant van 9 september. s In deze rubriek geeft de redactie haar lezers een podium. Daarvoor gelden de volgende voorwaarden: De brief moet duidelijk ingaan op nieuws uit de PZC en daarbij de datum van publicatie noemen. De brief mag maximaal 150 woorden lang zijn. Elke brief wordt geredi geerd. De redactie bekort brieven zo nodig om ze passend te maken. Als er te veel brieven zijn voor de beschikbare ruimte maakt de re dactie een selectie. De redactie zal onsamenhangende bijdragen niet publiceren. Ook brieven met een grove, beledigende of anderszins onbetamelijke inhoud worden ge weigerd. U kunt uw brief richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 0118-434005 W.N. Osterman De Kempenaerst 2, Vlissingen Lydia Schraa-Bruininga Wilhelminal. 8, Vrouwenpolder J. de Jonge Dolfijnstraat 12, Nieuwerkerk Th.J.Volkeri Nassaulaan 16, Zierikzee M.F. van Eekhout Oranjedijk 56, Vlissingen F. Merison - Van Dijk Boomweidelaan 12, Schore Ton Overbeek Churchilllaan 1060, Terneuzen Zaky Verner van der Spil Roompot 51 -e, Hansweert Chris Verheul P. Krugerstr. 2 flat 39, Vlissingen Johan FY Spinnewijn Paul Krugerstraat 100, Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 38