ZEELAND 33 niet blijven hangen in die kluchten, maar een trapje hoger. Een blijspel heeft toch wat meer niveau dan zo'n boerenklucht. Met mijn colle ga bij Broomchemie, Rob Roctus, heb ik toen gekozen voor een soortement schrijverscollec tief. Andere leden van Decatoneel dachten en schreven mee. Dat gebeurde via e-mail. Dat was wel omslachtig, maar het versterkte de band tussen de leden van de toneelclub en dat is, zeker in zo'n beginfase belangrijk; het ver sterkt de saamhorigheid. Uiteindelijk hebben we Eer en Geweten maar twee keer gespeeld en dat is natuurlijk doodzonde. Je hebt er in de voorbereiding wel een halfjaar aan gewerkt. Hotel de Vlaamse Reus had ik al grotendeels in m'n hoofd zitten. Maar ook daarin hadden de spelers flink wat inbreng." En toen was het op. Geen kluchten meer, geen blij spelen. Hoe is dat zo gekomen? „Ik was op een bepaald moment komedie moe. Vooral de laatste periode bij Decatoneel haalde ik ontzettend veel op m'n nek. En ik was een beetje uitgeschreven. Ik begon mezelf te veel te herhalen, vond ik. Ik ben nu één van de oprichters van de toneelstichting Spekta- tor. Daarmee gaan we de serieuze kant op. Er staan verschillende stukken op stapel. En ik ben sinds kort ook regisseur van de toneelver eniging Kakentoe in Biervliet. Ze hadden een advertentie gezet waarin ze iemand vroegen. Tijdens het gesprek vertelden ze me dat alle vorige regisseurs inmiddels waren overleden, dus dat was een opsteker. Ik vroeg: 'moeten jullie je niet eerst even beraden?'. Dat was niet nodig: ik was de enige sollicitant." Met een wrang lachje bestelt hij nog een consumptie. Om in de stemming te blijven: een Malheur. Als beveiliger hou je je vooral bezig met de veiligheid binnen het bedrijf. Dat is nuttiger dan wachten op dieven S Johan Dobbelaar: „Bij Omroep Max werd ik met alle egards be handeld. Er was eten en drinken en ik kreeg een kleedkamer toege wezen. Maar ja, ik heb maar één colbertje. En dat had ik al aan..." foto Mechteld jansen ZATERDAG 13 SEPTEMBER 2014 Johan Dobbelaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33