Biggekerke: bommen, water en chocola SP wil gemeentelijke thuiszorgorganisatie Depothouder fff (ffaiAt aan cU (f(uAt i i i i Oost-Souburg 30 WALCHEREN MOLECATEN IN WATERDUNEN Jarenlang zweeg recreatiebedrijf Molecaten over de komst van natuur- en recreatiepark Waterdunen, en over de eigen rol daarin. Afgelopen voorjaar doorbrak directeur Cees Slager de stilte tijdens een symposium in Groede. Een mooi moment voor een nader gesprek. €35,- rp BIGGEKERKE - Biggekerke had nau welijks de 46 doden begraven van het geallieerd bombardement, waarbij per ongeluk het hele dorpshart werd verwoest, of de volgende ramp diende zich aan: door de kapot gegooide dijken drong het zeewater tot aan het kerkplein binnen. Zowat het hele dorp werd naar Yerseke geëvacu eerd. Die pijn van de Bevrijding, zeventig jaar geleden, wordt na drukkelijk in herinnering ge bracht door het boek 'Biggekerke 1944: Bommen, water en chocola'. Dat bevat de verhalen van ruim dertig mensen die de rampspoed als kind, jongere of jong-volwasse ne meemaakten. Het boek is, me de namens de dorpsraad, samen gesteld door vier inwoonsters. Het wordt komende woensdag ge presenteerd bij de herdenking van het bombardement. Die be gint om 10.00 uur op de begraaf plaats. Kinderen dragen gedich ten voor. Om 11.15 uur begint een herdenking in de kerk, met mu ziek en foto's. Die is ook te volgen op een scherm in het dorpshuis. MIDDELBURG - De SP in Middel burg pleit naar aanleiding van de ontslagen bij Zorgstroom voor een gemeentelijke thuiszorgorga nisatie. Volgens de partij verslechteren de arbeidsvoorwaarden voor de men sen die zorg verlenen drastisch als ze overstappen van Zorg stroom naar de nieuwe organisa tie Zeeuws Schoon: ze verdienen minder, zijn niet verzekerd voor doorbetaling van loon bij ziekte en kunnen sneller ontslagen wor den. Degene die zorg ontvangt, wordt in feite de werkgever: dat heeft gevolgen die mensen niet overzien. De fractie heeft vragen gesteld over de thuiszorg. Zo wil de SP weten of de gemeente Middel burg een eigen thuiszorgorganisa tie wil oprichten, met minder kos ten voor management, waar de medewerkers zelf aan het roer staan. De thuiszorg wordt vanaf 1 janua ri de verantwoordelijkheid van ge meenten: die krijgen minder bud get en moeten bezuinigen. De PZC is op zoek naar een depothouder. CADZAND-BAD - „Ik kom hier zeker twintig keer per jaar. Een kwart van mijn tijd gaat op aan Waterdu nen." Wie Cees Slager wil ont moeten, hoeft niet naar het hoofd kantoor van Molecaten in het Gel derse Hattem. De directeur van het recreatiebedrijf verblijft regel matig op de 'eigen' camping Hoogduin, bij Cadzand, op een paar kilometer afstand van Water- dunen-in-aanleg. Als het natuur gebied klaar is, begint Molecaten daar met de aanleg van een nieuw vakantiepark. U volgt de ontwikkeling van Water dunen dus op de voet. Molecaten is een groot bedrijf, met zestien parken in Nederland en zelfs een aantal in Hongarije en Afrika. Vanwaar zo veel aandacht voor juist dit initia tief? „Het is uniek, zo simpel is het. Het plan voor Waterdunen is ont staan door een combinatie van bloedarmoede in de recreatiesec tor, kustversterking, compensa tie-eisen voor het uitdiepen van de Westerschelde en een nieuwe opvatting over natuurontwikke ling. Alle ideeën en eisen die daar uit voortkwamen, komen samen in Waterdunen. Dat maak je nooit meer mee." Is West-Zeeuws-Vlaanderen bij uit stek geschikt voor dit plan? „Ja, doordat juist hier al die ge noemde factoren samenkomen. Een plan als Waterdunen kan al leen slagèn aan de kust. Anders komen de mensen gewoon niet. En dan heeft deze regio ook nog eens zó'n fantastische kustlijn. U benadrukt steeds dat u de streek wil betrekken bij Waterdunen. „Dat doen we overal, zelfs in onze parken in Malawi en Zambia. Mensen komen niet alleen naar ons park, ze komen óók naar de re gio, willen de lokale cultuur proe ven. Dus moeten wij zorgen dat ons park in de omgeving past." Hoe gaat u dat concreet in Zeeuws-Vlaanderen doen? „Alleen al door Waterdunen te helpen aanleggen, maken we de streek mooier. Het wordt prach tig, een gebied om trots op te zijn. Daarnaast levert Waterdunen werk op: meer dan honderd plek ken structureel, en de bezoekers geven samen tientallen miljoe nen euro's uit. Oók aan onderne mers uit de streek, want die nodi gen we nadrukkelijk uit om een plek in te nemen aan de boule vard, die we naast ons vakantie park aanleggen." Maar diezelfde streek loopt niet una niem achter u aan. Er is veel verzet geweest tegen het plan. „Die gevoelens begrijp ik. Ik zou het ook best moeilijk vinden als ze de grond van mijn opa in Fries land voor andere dingen gaan ge bruiken." Maar de tegenstand ging soms wel ver. „Klopt. Persoonlijke bedreigingen zelfs. Daar ben ik wel van ge schrokken. Ik had het ook niet ver wacht: ik vind dat je met argu menten moet komen en niet per soonlijk moet worden. Maar goed, het is voorbij nu. Ik voel op z'n Nieuw bij de Katse Kaai Menu €27,50 Kreeften menu T C KETS Gastheer van door Martijn de Koning WGGGNGR Media Werkzaamheden In ontvangst nemen van de dagbladen 's ochtends vroeg. Toezicht houden zodat de bezorgers de dagbladen op tijd en op de juiste manier bij de abonnees afleveren. Werven van nieuwe bezorgers. Inschakelen van vervangende bezorgers bij ziekte en afwezigheid. In uitzonderingsgevallen een bezorgwijk bezorgen. Afhandelen van administratie met eigen computer en internetverbinding Verdiensten De verdiensten zijn afhankelijk van het aantal bezorgwijken en de ligging van het depot. Aanmelden en informatie Neem tijdens kantooruren contact op met dhr. R. Kasander telefoon: 088-0130293 e-mail: r.kasander@wegenermedia.nl I Op de plek waar nu kustversterking plaatsvindt, begint Molecaten in 2016 met de aanleg van een nieuw vakantiepark, foto Camile Schelstraete Meer bereiken. Met Wegener Vrijdag/Zondag menu Tomatensoep of Bisque Homard 2 kleine Oosterschelde tongetjes, tarbot of toumedos Dame Blanche, Irish coffee of koffie met cognac Bisque homard 600 gram kreeft p.p. Dame Blanche, Irish coffee of koffie met cognac 49,50 Reservering vooraf gewenst Met uitzicht op de Oosterschelde Niet van toepassing op zaterdag Veerhaven 3.4485 PL Kats. Telefoon: 0113 - 600 200. Privé telefoon: 0611 70 56 15 Openingstijden: maart t/m oktober, vrijdag, zaterdag en zondag VRIJDAG 12 DECEMBER 2014

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 30