4/W iïL«. pzc Straatraces Op reis door de tijd 26 ZEELAND OPENING FILM BY THE SEA GS willen debat houden over regionale media vrijdag U hoeft niet meer naar Zandvoort, Francor- champs of Monaco voor een racecircuit. Om de hoek in Westdorpe wordt iedere zondag geracet op de Autrichehavenweg. Maakt u zich geen zorgen, dat is niet in Westdorpe zelf. Dat rustieke polderdorp verandert op zon dag niet ineens in een soort Monte Carlo. U kunt nog ge woon over de Graaf Jansdijk fietsen en op uw gemak een bak koffie drinken op het terras van Fred en Paula bij 't Oude Raedhuys. Geen donderende motoren en gierende banden, dat is een stuk verder bij de ha ven. Ik schrok van de foto van zo'n straatrace die in deze krant stond. Er stonden honder den mensen te kijken, van jong tot oud. Ze stonden pal langs de weg, niet achter een vang rail, zonder enige bescherming. Je moet er niet aan denken dat er een stuurfout wordt ge maakt en zo'n auto het publiek invliegt Tot nu toe wordt het racen gedoogd door de politie en justitie, wel heeft burge meester Lonink inmiddels een samenscholingsverbod inge- voerd voor het stuk weg. Niet dat de organisatie onder de in druk is, die gaan gewoon door, omdat ze vinden dat ze hun 'sporf moeten kunnen blijven beoefenen. "Organisatie trot seert verbod op straatraces Westdorpe", kopte deze krant gisteren op internet. Maar die straatraces worden niet verbo den. Het is verboden om op die plek samen te scholen, om je in een groep op of aan de weg op te houden. Daarin zit hem voor de autoriteiten kennelijk het be lang, het publiek tegen zichzelf beschermen, en niet de deelne mer. Er kan dus waarschijnlijk onbedoeld toch geracet wor den. Twee auto's die zo hard mogelijk van elkaar weg rijden, kan je immers moeilijk een vorm van samenscholen noe men. Flitspalen staan er niet, er zijn geen laserguns, op snel heid wordt kennelijk niet ge controleerd. Fraai is dat. Ik heb net een boete binnen, omdat ik op de terugweg van een recep tie bij Fred en Paula 8 kilome ter te hard reed bij de stoplich ten van de Tractaatweg. Ik kan in bezwaar, ik schrijf maar dat ik aan een straatrace meedeed. iHa* S h\óuoM] 1978-1979 Holtkampschool Goes Scholen schrijven geschiedenis De PZC maakt een boek over 200jaar Zeeland in samenwerking met leerlingen van 74 basisscholen. U krijgt dagelijks een voorproefje Bestel het boek nu voor 29,95 euro op www.200jaarzeeland.nl Wij zijn op reis gegaan in een tijdmachine. Wij zijn ingestapt in 2014 en afgereisd naar 1978/1979. vlissingen - 'Dorsvloer vol con fetti' staat niet op zichzelf. Steeds meer cineasten vinden in Zeeland een bron van inspi ratie. „Het maken van films hier begint groot te worden en verdient het te groeien", zei Commissaris van de Koning Han Polman gisteravond bij de opening van Film by the Sea. Ruim 1400 feestelijk uitgedos te bezoekers waren daarbij aan wezig. Ook volgens presentator- Frank Lammers heeft Zeeland veel te bieden op filmgebied. Hij blikte vooruit op het uitko men volgend jaar van 'Blue days, song days', een film over Racoon van regisseur Eric de Bruijn en op 'Michiel de Ruy- ter' van Roel Reiné. Burgemeester Letty Demmers sprak met trots over haar 'stad aan zee' die een geweldig start punt biedt voor het maken van 'reizen', een van de thema's tij den FbtS dit jaar. Evenals Dem mers wenste voorzitter Kees Izeboud vakjury en jongerenju- ry succes met hun beoordeling van de boekverfilmingen voor de F&L Dioraphte Award. Ize boud dankte voormalig jury voorzitter Rinus Ferdinandus- se voor de vele jaren waarin hij 'het artistiek en literair gewe ten' van het festival was ge weest. Zijn taak is overgeno men door Adriaan van Dis. MIDDELBURG - Het dagelijks pro vinciebestuur wil in het voorjaar een debat organiseren over de toe komst van de regionale nieuws voorziening. PZC en Omroep Zee land hebben in juli aan Provincia le Staten steun gevraagd bij het opzetten van initiatieven die de Zeeuwse identiteit kunnen ver sterken. Een meerderheid van Pro vinciale Staten wil niet dat de pro vincie regionale media structu reel financieel steunt. Dat is ook niet de bedoeling, aldus gedepu teerde Ben de Reu. Uitgangspunt is het behouden van kwalitatief hoogstaande, onafhankelijke en le vensvatbare media in Zeeland. txBeau sur Mer www.beausurmer.nl Maikel Harte Voor meer columns: www.pzc.nl/columns ll UNIVERSITY Of APPUfcO SCIENCES vtrbmdt Paul Nieboer is dit jaar het gezicht van Film by the Sea. Zijn foto siert de poster. Zeeland bron voor cineasterf* ïfesidcrxe Oude Zeedijk 1, 4474 NA KATTENDIJKE +31(0)653402705 v.a. 114.000,- v.o.n. (sleutelklaar) Openhuis vrijdag, zaterdag en zondag 12:00 tot 17:00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 26