O Kras Kortingsdagen Samen op de rode loper Mensenverhalen van Market Garden Provinciebestuur woest op Delta Jacques Damen (WD) wordt door justitie aangeklaagd wegens valsheid in geschrifte. Hij diende onterechte declaraties in. ectrum I8ndaa9^^nbf Korting op alle reizen! 10 en 11 De wereld is Kras i Tot a OPENING FILM BY THE SEA De finalestrijd van de geallieerde soldaten met de nazi's - Operatie Market Garden - in september '44 luidde voor ons land het einde in van de Tweede Wereldoorlog. Dat grote epos staat, zeventig jaar la ter, gegrift in marmeren monu menten en, zwart op wit, in de ge schiedenisboeken. Maar de kleine verhalen, van gewone mensen? Die noteerden we, op de valreep, uit hun eigen mond. MIDDELBURG - Provinciale Staten zijn woest op energiebedrijf Del ta. Die heeft geheimhouding ge schonden over de toekomst van het bedrijf door vrijdag in de PZC openlijk te reageren op het niet doorgaan van een fusie met Ene- co. De PZC meldde gisteren op ba sis van een vertrouwelijk rapport dat een fusie tussen Delta en Ene- co van de baan is. DESTELLING UW MENING 351 reacties Delta moet in Zeeuwse 8 711688 555547 VLISSINGEN - Oud-wethouder Jac ques Damen (VVD) van Vlissin- gen staat half oktober voor de rechter in Middelburg. Damen, die onder meer wethouder van fi nanciën was, wordt verdacht van valsheid in geschrifte tussen 3 ja nuari 2012 en 31 mei 2013. De wethouder stapte in juni vo rig jaar zelf op, naar eigen zeggen vanwege zijn slechte gezondheid. Vlak daarna ontstond commotie over zijn declaraties en die van voormalig burgemeester René Roep. Ze bleken rijkelijk etentjes, hotelovernachtingen, reiskosten en - in het geval van Roep - meu bilair te hebben gedeclareerd. Da men zou rekeningen hebben in gediend voor woon-werkverkeer dat niet plaatsvond. Een woord voerster van het OM zei gisteren dat Damen een verklaring heeft afgelegd. Naar aanleiding van de affaire ontstond in Vlissingen een be stuurscrisis: het college liet aan vankelijk weten dat alles volgens de regels was gegaan. Dat was niet waar: na onderzoek bleek dat de gemeentesecretaris Da men al in een eerder stadium al had laten weten dat zijn declara ties niet volgens de regels waren. De vier raadsleden van D66 en GroenLinks deden in september vorig jaar op persoonlijke titel aangifte tegen Damen. „Wij hadden toen al het idee dat er sprake zou kunnen zijn van fraude", zegt Niek Peters van D66. „We hebben een motie inge diend om als raad aangifte te doen, maar dat bleek niet te kun nen. Uiteindelijk hebben we het op persoonlijke titel gedaan." Het onderzoek van het Openbaar Ministerie heeft nogal wat tijd in beslag genomen. Dat onderzoek naar Damens declaraties is nu af gerond en eind oktober zal de oud-wethouder waarschijnlijk zijn straf al horen. Volop zon, 22° Kras.nl/kortingsdagen of bel 0900-9697^ ZATERDAG 13 september 2014 Over oude redes en nieuwe hoedjes Bijlage: Weg naar de Bevrijding Een boek is altijd beter dan de verfilming Reageer op pzc.nl handen blijven ONEENS 19% pagina 25 Recht op volledige informatie Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 216 Los nummer 2,70 Abonneeprijs 1,07 Wethouder Damen voor de rechter door Pieter van Klinken en Nadia Berkelder v*"/ O pagina 26 en 27: Zeeland bron voor cineasten VLISSINGEN - Met de wereldpremière van Dorsvloer vol confetti is gisteravond Film by the Sea begonnen. De film is gebaseerd op de gelijknamige bestseller van Franca Treur. Hendrikje Nieuwerf (14) speelt de hoofdrol van Katelijne. Schrijfster en actrice poseerden samen op de rode loper, foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1