Laveren tussen belang justitie en arrestant WERKEN 17 mam canHz- DE UITDAGING In De Uitdaging vertelt elke week iemand, aan de hand van vijf vragen, over zijn of haar werk. Wat is het voor werk? Wat geeft voldoening en waar ligt de grootste uitdaging? Vandaag: SjefVrencken, forensisch arts bij GGD Zeeland, foto Marcelle Davidse Waaruit bestaat uw werk? We doen verschillende soorten verrich tingen. Ten eerste arrestantenzorg. We onderzoeken of de arrestant medisch ge zien wel ingesloten kan worden. En we nemen de rol van de huisarts over als ie mand in de cel zit. Daarnaast doen we onderzoek bij suïcide, euthanasie en bij ongevallen. Ook doen we lijkschouwin gen bij vermoeden van een niet-natuur- lijke dood en bij geweldsdelicten. Bij lijkvindingen, wanneer het lichaam in verregaande staat van ontbinding is, on derzoeken we of er sprake kan zijn van niet-natuurlijk overlijden. Tenslotte wordt onze hulp ingeroepen bij zeden delicten. We onderzoeken het slachtof fer en eventueel de dader op bewijzen die het verhaal kunnen staven. Hoe bent u in deze baan terechtgekomen? Dat was een toevalstreffer. Ik solliciteer de 20 jaar geleden op een baan bij de GGD als epidemioloog. In de kleine let tertjes stond dat forensische dienst on derdeel was van het werk. Gaandeweg is dat mijn hoofdtaak geworden. Waar haalt u de meeste voldoening uit? Het is heel afwisselend en verrassend. En het is werk dat er écht toe doet. Door empathie en professionaliteit pro beer je er mede voor te zorgen dat justi tie de waarheid boven tafel krijgt. En daarnaast ben je er voor het slachtoffer om uitleg te geven. Wat is het leukste aspect aan dit werk? Het is allesbehalve een kantoorbaan. Als er iets gebeurt in Zeeland, zijn wij erbij betrokken. We hebben daar een bijzon dere rol in. Wat is de grootste uitdaging in uw werk? Dat je moet laveren tussen conflicteren de belangen. De arrestant heeft er be lang bij om zo snel mogelijk in de frisse lucht te lopen. Justitie wil zo goed moge lijk onderzoek doen en dat betekent dat ze er belang bij heeft dat iemand vast zit. Ik mag me niet laten beïnvloeden door de daden van de arrestant. Ik moet puur als dokter kijken en erop vertrou wen dat justitie zijn werk goed doet. APOTHEEK BRESKENS ven. „Voor de apotheker is de vrijemarktwer king in de zorg niet echt vrij. De zorgverzeke raars hebben onder andere met het preferentie- beleid de regie", stelt Van Dalen. „Dit preferentiebeleid leidt vaak tot wrijving aan de balie. Mensen vinden het soms moeilijk te geloven dat hun geneesmiddel steeds moet worden besteld of dat ze alweer een ander merk mee krijgen." Daarbij komen regelgeving van bo venaf, en een steeds meer versnippering. Van Dalen: „Het is moeilijk om als apotheek over eind te blijven als de zorgverzekeraar elke keer stukjes wegplukt. Zo worden steeds vaker zaken landelijk aanbesteed. De klant kan niet meer voor alle zorg terecht in de apotheek en moet voor sommige medicatie en farmaceutische hulpmiddelen naar andere adressen, waar nau welijks begeleiding is. Dat knaagt aan mijn gewe ten als apotheker. In mijn ogen wordt de zorg zo versnipperd. Het zou mooi zijn als de zorgverze- keraars de apothekers meer als gelijkwaardige partners zien in plaats van als kostenpost en dat ze meer van de kennis en zorggedrevenheid van apothekers gebruik zouden maken." Apotheek Breskens wil een laagdrempelig spil zijn in de zorg. Daarom neemt het vriendelijke personeel de tijd om naar de klant te luisteren. Patiënten kunnen steeds terecht bij het apo- theekpersoneel voor al hun vragen omtrent me dicatie. Van Dalen: „Als apotheek heb je een vast klan tenbestand, maar je wil wel kwalitatief sterk zijn, goede service bieden en met je tijd mee gaan. Of wij hier in Breskens huisapotheker van een privékliniek proberen te worden? Neen, dat houdt ons helemaal niet bezig. Ik houd mezelf liever bezig met de zorg voor de patiënt." GHEES* ZATERDAG 13 SEPTEMBER 2014 zorg op maat Bron: Apotheek Breskens. Apotheek Breskens is gestart in september 2002. In de beginjaren zat Apotheek Breskens op het Spuiplein, in oktober 2006 verhuisde de apotheek naar een nieuw pand in Woon-Zorg- centrum de Hooge Platen. Eind 2013 telde ons land 1974 openbare apo theken. Dat zijn er zeven minder dan het jaar daarvoor. Het assortiment van Apotheek Breskens be draagt ruim 2860 artikelen. Apotheek Breskens verwerkt zo'n 580 recept- regels per dag. Apotheek Breskens heeft een klantenbestand van circa 7800 mensen. In de zomer zorgen vakantiegangers en pas santen voor 20 tot 30 extra klanten per dag. Apotheek Breskens biedt werk aan 5,7 apo thekersassistenten, 2 apothekers, 1 logistiek medewerker en parttime nog aan 1 admini stratief medewerker en 2 schoonmakers. De ondernemingsvorm van apotheek Bres kens is een BV. Apotheker Ute van Dalen: „leder mens is anders en kan dus ook anders reageren op geneesmidde len." foto's Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 17