ZEEUWS-VLAANDEREN 31 FloraHolland Dansers die hun vaardigheden op de (Engelse) wals, de fox trot, rumba, cha-cha-cha en an dere (lijn)dansen willen aan scherpen kunnen vanavond vanaf 20.30 uur terecht in De Halle. Woensdagmiddag kun nen dansers vanaf 13.45 uur in de grote zaal terecht. Dan is Gerda ook aanwezig om belang stellenden dé dans van 2014 on der de knie te laten krijgen. The Natural Born Eastmen tre den zondagmiddag op in (cul- tuur)paviljoen De Perk, net ach ter de dijk. De band speelt blues, folk, country en een vleugje soul om de jaren dertig tot zestig te laten herleven. Na het optreden, dat om 15.00 uur begint, kunnen gasten (tegen betaling) mee-eten. De kok be reidt een 'bourgondische maal tijd uit de keuken aan zee'. Jubileumherdenking bevrijding Koewacht Muzikanten en zangers gezocht Op 16 december is het zeventig jaar geleden dat Koewacht is bevrijd door de Eerste Poolse Pantserdivisie. Eén Poolse mili tair kwam bij de bevrijding van het dorp om het leven. Scholieren van De Vlaswiek planten komende dinsdag een Liberator, een bevrijdingsroos, bij zijn graf. De herdenkings plechtigheid bij het monu ment op de begraafplaats be gint om 15.00 uur. Mensen die graag zingen en/of een instrument willen bespe len in een pop- en rockband én een showorkest krijgen dins dag de kans. In het Axelse scou- tinggebouw aan de Sportlaan wordt een informatieavond over oprichting van een grote band gehouden. De initiatiefne mers willen beginners en ge vorderden in twee groepen bij Toonbeeld opleiden. De infor matieavond begint 19.30 uur. Cursus om jezelf te helpen herstellen Wandeling langs oever Westerschelde Foxtrot, wals en tango heersen in De Halle Natural Born Eastmen treden op in de Perk Wandelaars die de natuur langs de oever van de Wester schelde willen verkennen, kun nen morgen deelnemen aan een wandeling vanaf Boerderij Ondersteboven. De (welkom)- boerderij met bed breakfast ligt op tien minuten lopen van de Westerscheldedijk en is een prima uitvalsbasis voor een tochtje om 'de natuur te bele ven'. De wandeling duurt zo'n twee uur, vertrek om 10.30 uur. 'Graauw Leeft' brengt inwoners samen Vanaf 17 september wordt iede re woensdagmiddag vanaf 14.00 uur 'Graauw Leeff geor ganiseerd. Inwoners kunnen dan in het gemeenschapshuis samen koffie drinken, lezen en spelletjes spelen. Er is uitleg over de computer en er komt een boodschappen-service- punt. Woensdag wordt, onder het genot van drankje en hap je, het programma voor de eer ste zes weken gepresenteerd. dingen." Daarnaast is de nieuwe inrichting praktischer. „De par keerplaatsen komen op hetzelfde niveau als het trottoir. Dat maakt uitstappen makkelijker en is han diger voor de veegmachine." De rijbaan krijgt een nieuwe funde ring; wel worden oude klinkers zoveel als mogelijk opnieuw ge bruikt. Voorheen ging ook schoon regenwater naar de zuivering. Dat is natuurlijk niet nodig Het werk, in Breskens uitgevoerd door aannemer De Bakx uit Ter- neuzen, is inmiddels gevorderd tot de hoek van de Sportlaan en de Parklaan. Een stuk van nog geen honderd meter ligt nog open. De rioolbuizen liggen niet eenzaam en alleen in de grond, zo blijkt. Ka bels voor telefoon, televisie en elek triciteit lopen er - allemaal met een ander kleurtje - ook. Net als een onbestemde, verroeste buis. „Geen idee waar die voor dient", vertelt de aannemer. „We laten 'm maar gewoon zitten." Even verderop, aan de Vijverlaan, krijgen de drie bestaande vijvers een grondige opknapbeurt. Ze wor den uitgebaggerd, het overtollig groen gaat eruit en ze krijgen nieu we oevers. Ook het overtollige wa ter in die vijvers komt, via het he melwaterriool, rechtstreeks in de nieuwe waterberging in het park terecht. MILJOENENWERK Oud-cliënten van Emergis kun nen hun leven nog beter op de rails krijgen door mee te doen aan een cursus 'Herstellen doe je zelf. Vanaf woensdag 24 sep tember zijn er lessen om de weerbaarheid en de persoonlij ke kracht te vergroten. Deelne mers krijgen daardoor ook meer inzicht in het eigen her stelproces. Aanmelden voor de cursus kan dit weekend nog: herstellendoejezelf@emergis.nl Jongeren praten over werk in Oeganda De zes deelnemers en vier be geleiders van de groep Shine uit West-Zeeuws-Vlaanderen vertellen morgen in de Evange lische kerk aan de Provinciale- weg in Nieuwvliet over hun be levenissen in Oeganda. De groep verbleef daar drie weken om vrijwilligerswerk te doen op een kleine school. Ze na men ook een cheque van 15.000 euro mee. De bijeen komst begint om 19.00 uur. IN ACTIE VOOR rOn dutch noma CROUP almedeon ZATERDAG 13 SEPTEMBER 2014 KOEWACHT AXEL TERNEUZEN OSSENISSE AXEL WALSOORDEN GRAAUW Twee buizen vervangen het enkele riool: één voor het vuilwater, dat rechtstreeks naar de zuivering gaat, en één voor het hemelwater. In Breskens komt die buis uit in de nieuwe vijver, foto's Mark Neelemans Mark Verhoosel, projectleider In de gemeente Sluis ligt zo'n 250 kilometer riool. Per jaar wordt on geveer drie kilometer vervangen. Riolen zijn een flinke kostenpost voor gemeenten. Sluis bijvoor beeld is aan vervanging jaarlijks drie tot vijf miljoen euro kwijt. Rioleringswerk levert altijd wat overlast op. Er wordt wel continu gewerkt aan nieuwe technieken, vertelt projectleider Mare Verhoo sel. „Er bestaat inmiddels een tech niek om het riool te vernieuwen zonder te graven. Er gaat vanuit een rioolput een soort polyester kous in de bestaande buis, die ver hardt, waardoor er geen nieuwe buis in hoeft Gaten voor woning aansluitingen worden daarna met een robot uitgezaagd." NIEUWVLIET

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 131