Staten woest op energiebedrijf Delta om reactie over fusie Eneco Sluiting ZEEUWS-VLAANDEREN Cees Slager bedreigd om Waterdunen almanak 44 en 45 34 en 35 Organisator Elhage roept aanhang op zondag niet te gaan, na 'goed gesprek' met burgemeester Lonink van Terneuzen. 66 We moeten alles doen om volgend jaar legaal te kunnen straatracen Dat vindt de WD in Provinciale Staten. Delta kijkt naar drie toe komstscenario's: zelfstandig ver der, fusie of verkopen van bedrijfs onderdelen. Reden dat de fïisie van de baan is: Eneco wil geen kerncentrale. „Ik betreur het zeer dat het op deze wijze in de krant is gekomen", aldus WD-fractie- voorzitter Kees Bierens vrijdag tij dens een Statencommissie. Hij wijst op de vertrouwelijkheid. „Ik heb me verbaasd over de reactie van Delta. Die bevestigde dat nu niet over fïisie wordt gesproken." GroenLinks en D66 vinden Delta een onbetrouwbare partner. „De boot is aan met Delta", aldus Leen Harpe (GL). „Er moeten ri goureuze stappen worden geno men om het proces daar te stop pen." Hij pleit voor een onder zoek door het Openbaar Ministe rie naar het lek. D66'er Alex Hij- genaar: „Kennelijk vertrouwt Del ta ons niet en de gedeputeerde ook niet. Kunnen wij Delta nog vertrouwen?"Gedeputeerde Kees van Beveren wil inhoudelijk niet ingaan op de berichtgeving. Hij brengt het provinciebestuur bin nenkort in een besloten vergade ring op de hoogte. „Voor iedere bijeenkomst over dit onderwerp, moet ik tekenen voor geheimhou ding. Ik kan die niet schenden." Ook vindt hij het Veel te ver gaan' om het OM in te schakelen. De PvdA in de Tweede Kamer heeft opheldering gevraagd aan minister Kamp. De fractie vraagt of Delta en Eneco hem hebben be naderd over een verzelfstandiging of overname door de Staat van de kerncentrale. Ook vragen ze hem of hij tot overname bereid is. GROEDE - Cees Slager, topman van recreatiebedrijf Molecaten, is in het verleden bedreigd vanwege de aanleg van recreatie- en natuur gebied Waterdunen bij Groede. Dat zegt hij in een interview met deze krant. „Daar ben ik wel van geschrokken. Maar het is voorbij nu. We kijken vooruit." Volgens Slager is Waterdunen een prachtige aanwinst voor de regio. „Een gebied om trots op te zijn." Molecaten hoopt in 2017 het va kantiepark in het nieuwe natuur gebied te openen. Ze is al jaren raadslid in Terneuzen en door haar collega's gekozen tot voorzitter van de raadscommissie Omgeving. Ze kwijt zich bijzonder nauwgezet van haar taak, leidt raadsvoorstellen netjes in en treedt streng op tegen raadsleden die de re gels overtreden. De voorzitster wekt de indruk al haar tekstjes vooraf uit te schrijven. Die leest ze vervolgens netjes voor. Plechtig taalgebruik schuwt ze daar bij niet. Insprekers kunnen hun ge schreven tekst 'doorgeleiden' naar de griffier bijvoorbeeld. Deze week bereikte ze de hoogste graad van perfectie. Bij het laatste agendapunt zei ze: „Ik open nu de sluiting. Ie mand het woord?" Nee dus. Sjaak Brouwer is van alle markten 'Praat met elkaar voor het trouwen over scheiden' TERNEUZEN - „Kom op, laten we het nou niet verpesten. Dit jaar houden we geen straatraces meer op de Axelse Vlakte, dan kunnen we het volgend jaar misschien le gaal doen." Jamed Elhage, organi sator van de illegale straatraces bij Westdorpe, deed vrijdag op het Stadhuisplein in Terneuzen die dringende oproep aan zijn aan hangers. Met enkele tientallen waren de straatraceliefhebbers vrijdag om 12.00 uur naar het stadhuis geko men. Ze wilden burgemeester Jan Lonink met de actie duidelijk ma ken dat zij door willen gaan. De sfeer was gemoedelijk. Lonink ging tot slot van de manifestatie zelfs met organisatoren van de ra ces op de foto. Elhage had vrijdagochtend eerder een gesprek gehad met Lonink en dat was hem uitstekend bevallen. „Ik heb zelden zo'n goed gesprek gehad." Niet dat hij direct een re- sultaat boekte. Lonink hield voet bij stuk. De straatraces op de Axel- se Vlakte mogen niet. De gemeen te handhaaft het samenscholings verbod, wat bij overtreding een boete van 110 euro per persoon op levert. Lonink had wel een opening gebo den, volgens Elhage. Als hij erin slaagt een straatrace-sportvereni ging op te richten met een offi ciële sportbond op de achter grond, dan bestaat er een kans dat er volgend jaar één of twee keer le gaal straatraces bij Westdorpe mo gen worden gehouden. „We moe ten die kans met beide handen aangrijpen." Zo zeker was Lonink er niet van dat de races op één of andere ma nier kunnen worden gelegali seerd. De oprichting van een sportvereniging, waar een sport bond achter staat, is één van zijn eisen. Lonink had het over 'moge lijke straatraces' in zuid-Neder land. „Dat hoeft niet precies hier in Terneuzen te zijn." De angel lijkt uit het conflict, ze ker nadat Elhage zijn aanhang ook nog opriep de burgemeester met rust te laten. Op Facebook was het idee gelanceerd met au to's naar Loninks huis te gaan. El hage: „Dat kan dus niet. We moe ten de burgemeester met respect behandelen." Of er zondag echt geen straatra cers naar de Axelse Vlakte gaan, is nog de vraag. De meeste liefheb bers op-het Stadhuisplein, onder wie Maurice Eijck uit Zaamslag van de VW Wings-club, zeiden gehoor te geven aan Elhage. Een enkeling gaf aan het 'nog niet te weten'. Allemaal balen ze ervan dat ze in elk geval voorlopig hun hobby niet meer kunnen beoefe nen in de buurt. „Was er eindelijk iets voor jongeren te doen, wordt het ons afgepakt", reageerde een Sassenaar die Sas van Gent verbas terde tot 'Sas van Ellende'. Hij hoopt net als Elhage op een goede afloop volgend jaar. De straatraces vinden volgens hem al vier jaar plaats. „Het werd de laatste we ken wel steeds drukker." door Jeffrey Kutterink MIDDELBURG - De aandeelhouders van Delta hebben het recht om op korte termijn volledig te worden geïnformeerd nu partijen in het openbaar hebben gereageerd. Pagina 28/29: Castheer van aankomst tot vertrek Tip? redactie@pzc.nl Straatraces voorlopig opgeschort PZC 13 september 2014 2 door Harmen van der Werf Jamed Elhage, organisator Burgemeester Jan Lonink licht zijn standpunt nog eens toe aan straatracers en pers. foto Camile Schelstraete www.pzc.nl: Video over de straatraces

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 125