Ereschuld wordt 70 jaar na oorlog ingelost (fótót aan, d& {Kubt 1 I i I I r 30 BEVELANDEN en THOLEN MOLECATEN IN WATERDUNEN Overvallers Piet Heinstraat Goes zijn mannen van 23 en 24 jaar Jarenlang zweeg recreatiebedrijf Molecaten over de komst van natuur- en recreatiepark Waterdunen, en over de eigen rol daarin. Afgelopen voorjaar doorbrak directeur Cees Slager de stilte tijdens een symposium in Groede. Een mooi moment voor een nader gesprek. SP wil ten minste één bibliotheek voor Tholen Duo vast na vondst tien kilo hennep €35,- EP rp Bouwondernemer Peter de Haze voert het bakstenen bouwwerkje uit. Steenhouwer Dominicus le vert de stenen plaat en de naam- gravures, Meeuws Bouwadvies maakte het ontwerp, allemaal voor kleine prijsjes. Niettemin ko men de kosten op 9.000 euro. Ra bobank droeg bij, de gemeente Noord-Beveland tikt 2500 euro aan rekeningen af. Maar er moet nog een paar duizend euro bij el kaar komen uit de gemeenschap, weten Jan de Muijnck en Paul Boogaard van de stichting Oor logsmonument Kamperland. Een brief aan de Kamperlandse onder nemers is rondgegaan. Er komen vooralsnog acht namen op de steen: van de omgekomen passagiers van de lijnbus Kortge- ne-Kamperland die op 22 mei 1944 tegen 20.00 uur bij de schaatsbaan door Engelse vliegtui gen werd beschoten; van de opva renden van een graanschip dat een jaar eerder op de Zandkreek getroffen werd door een geallieerde luchttorpedo; van loos van de Velde, die in september '44 bij een beschieting door de Duitsers om het leven kwam. En van de vader van Jan de Muijnck, zomer '44 gearresteerd en afgevoerd naar kamp Neuen- gamme, waar hij op Tweede Kerst dag 1944 door ontbering over leed. Bram de Muijnck was als dis tributieambtenaar actief voor het verzet en luisterde haar Radio Oranje. Zijn zoon vermoedt, na de vondst van oude radiolampen in de welput bij het huis aan de Molenweg, dat zijn vader ook zen ders bouwde. Jan reconstrueerde de afgelopen jaren uit brokjes in formatie de laatste oorlogsmaan den van zijn vader. Wie Bram ver raden heeft, zal wel onbekend blij ven, denkt Jan. Er is ruimte op de steen als blijkt dat meer Kamperlanders zijn ge sneuveld. Die kunnen gemeld worden bij Boogaard: 0113-373785 of pboogaard@kliksafe.nl. De gedenksteen voor het 33-jarig burgemeesterschap van Piet Wis se, van 1962 tot de gemeentefusie in 1995, maakt plaats voor het nieuwe monument. Waar die steen blijft, is niet duidelijk. Rond 21.40 uur kwam het tweetal via de voordeur een kantoor aan de Piet Heinstraat binnen, waar op dat moment de 54-jarige eige naar aan het werk was. Een van de mannen vroeg op een indrin gende toon om geld en gaf het slachtoffer een duw. Vervolgens werd een portemonnee van een bureau gegrist en ging het twee tal er te voet vandoor. Bij de over val is geen wapen gebruikt. Zij liepen in de richting van het station. Direct gingen alle beschik bare eenheden van de politie op zoek naar de daders. Door de CADZAND-BAD - „Ik kom hier zeker twintig keer per jaar. Een kwart van mijn tijd gaat op aan Waterdu nen." Wie Cees Slager wil ont moeten, hoeft niet naar het hoofd kantoor van Molecaten in het Gel derse Hattem. De directeur van het recreatiebedrijf verblijft regel matig op de 'eigen' camping Hoogduin, bij Cadzand, op een paar kilometer afstand van Water- dunen-in-aanleg. Als het natuur gebied klaar is, begint Molecaten daar met de aanleg van een nieuw vakantiepark. U volgt de ontwikkeling van Water dunen dus op de voet. Molecaten is een groot bedrijf, met zestien parken in Nederland en zelfs een aantal in Hongarije en Afrika. Vanwaar zo- meldkamer in Middelburg werd via Burgernet een bericht verzon den naar de deelnemers van dit opsporingsmiddel om hun hulp in te roepen. Dat leverde meerde re bruikbare reacties op. Agenten sloten direct alle toegan gen van het station af en zagen het duo lopen. Bij het zien van de politie renden de mannen er van door. Via de trappen vluchtten zij richting het Stationspark. Daar lie pen zij regelrecht in de armen van agenten en kondenlangs alle kanten worden ingesloten. Een hondengeleider heeft vervol gens zijn diensthond in de omge ving van de plaats van het delict laten zoeken naar weggenomen spullen. Een deel van de buit is te ruggevonden. Het verdachte twee tal zit nog vast. bestel uw tickets online: www.kerstaandekust.nl veel aandacht voor juist dit initia tief „Het is uniek, zo simpel is het. Het plan voor Waterdunen is ont staan door een combinatie van bloedarmoede in de recreatiesec tor, kustversterking, compensa tie-eisen voor het uitdiepen van de Westerschelde en een nieuwe opvatting over natuurontwikke ling. Alle ideeën en eisen die daar uit voortkwamen, komen samen in Waterdunen. Dat maak je nooit meer mee." Is West-Zeeuws-Vlaanderen bij uit stek geschikt voor dit plan? „Ja, doordat juist hier al die ge noemde factoren samenkomen. Een plan als Waterdunen kan al leen slagen aan de kust. Anders komen de mensen gewoon niet. En dan heeft deze regio ook nog THOLEN - De SP op Tholen wil ten minste één volwaardige biblio theek voor Tholen. De partij wil aan de hand van Emile Roemer's publicatie 'De bieb in de buurt' oplossingen zoeken. Het Thoolse college wil de vier bi bliotheken in Tholen, Sint-Maar tensdijk, Sint Philipsland en Sint-Annaland vervangen door af haal- en retourvoorzieningen in alle negen kernen. Dat scheelt de gemeente jaarlijks 275.000 euro. Nu kost het bibliotheekwerk 700.000 euro pe jaar. Roland van Tilborg (SP): „Er moet bezuinigd worden, maar een gemeente zon der bibliotheek is absurd." Nieuw bij de Katse Kaai Menu €27,50 Kreeften menu 49,50 eens zó'n fantastische kustlijn. U benadrukt steeds dat u de streek wil betrekken bij Waterdunen. „Dat doen we overal, zelfs in onze parken in Malawi en Zambia. Mensen komen niet alleen naar ons park, ze komen óók naar de re gio, willen de lokale cultuur proe ven. Dus moeten wij zorgen dat ons park in de omgeving past." Hoe gaat u dat concreet in Zeeuws-Vlaanderen doen? „Alleen al door Waterdunen te helpen aanleggen, maken we de streek mooier. Het wordt prach tig, een gebied om trots op te zijn. Daarnaast levert Waterdunen werk op: meer dan honderd plek ken structureel, en de bezoekers geven samen tientallen miljoe nen euro's uit. Oók aan onderne mers uit de streek, want die nodi gen we nadrukkelijk uit om een plek in te nemen aan de boule vard, die we naast ons vakantie park aanleggen." Maar diezelfde streek loopt niet una niem achter u aan. Er is veel verzet geweest tegen het plan. „Die gevoelens begrijp ik. Ik zou het ook best moeilijk vinden als ze de grond van mijn opa in Fries land voor andere dingen gaan ge bruiken." Maar de tegenstand ging soms wel ver. „Klopt. Persoonlijke bedreigingen zelfs. Daar ben ik wel van ge schrokken. Ik had het ook niet ver wacht: ik vind dat je met argu menten moet komen en niet per soonlijk moet worden. Maar goed, het is voorbij nu. Ik voel op z'n ZIERIKZEE - De politie heeft don derdag rond 13.40 uur twee man nen aangehouden bij een verkeers controle op de Weg naar de Val. In hun auto troffen agenten ze ven kilogram hennep aan. De ver dachten, respectievelijk 41 en 58 jaar, afkomstig uit de gemeente Zierikzee, zijn opgepakt. Ze had den naast de softdrugs 5965 euro aan contact geld op zak. Het geld, de hennep en de auto zijn in be slag genomen. Met toestemming van de verdachten zijn hun wo ningen doorzocht. In het huis van de 58-jarige man werd bijna drie kilo hennep gevonden. De ver dachten zijn ingesloten. door Claudia Sondervan KAMPERLAND - De gemeente Wis- senkerke beloofde net na de oor log een monument voor de burger slachtoffers van Kamperland. Op 1 november wordt het onthuld, op de kop van de Veerweg bij de Noordstraat. Door inspanningen van de Kamperlanders zelf. GOES - De overvallers die donder dagavond in Goes zijn aangehou den, zijn een 23-jarige inwoner van Goes en een 24-jarige inwoner van Kloetinge. o o VRIJDAG 12 DECEMBER 2014 V Gastheer van XANDER DE BUISO LANGE FRANS 1 L.EONA PHIUPPO door Martijn de Koning y. Op de plek waar nu kustversterking plaatsvindt, begint Molecaten in 2016 met de aanleg van een nieuw vakantiepark, foto Camile Schelstraete TICKETS n» w Vrijdag/Zondag menu Tomatensoep of Bisque Homard 2 kleine Oosterschelde tongetjes, tarbot of toumedos Dame Blanche, Irish coffee of koffie met cognac Bisque homard 600 gram kreeft p.p. Dame Blanche, Irish coffee of koffie met cognac Reservering vooraf gewenst Met uitzicht op de Oosterschelde Niet van toepassing op zaterdag Veerhaven 3,4485 PL Kats. Telefoon: 0113 - 600 200, Privé telefoon: 0611 70 56 15 Openingstijden maart t/m oktober: vrijdag, zaterdag en zondag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 118