'Rector gaat niet over de waarheid' EU-hof: Nederland is te streng met vergunning Market Garden in beeld en geluid cruisewinkel.nl 6 BINNENLAND BIJ cruisewinkel.nl €1.299, Boek op www.cruisewinkel.nl Bel 020 421 11 15 Aktiekomitee Scholieren (LAKS). Het verbaast rector Van Ek dat de leerling met zijn website begon nen is. „Leerlingen zijn zo veel met internet bezig. Dan moet je toch weten dat daar allerlei geva ren aan kleven. Van mij mag die site in de lucht, maar dan moet je wel weten wat je erop zet. Je moet doen aan hoor en weder hoor. Je kunt niet zomaar wat schrijven", aldus de rector. Van Ek onderstreept dat de leer ling uit eigen beweging een einde heeft gemaakt aan zijn Huy- gensLeaks. „Dat is gebeurd voor dat hij bij mij op gesprek kwam." De scholier wil zelf niet reageren op zijn initiatief. Zijn website heeft verder geen gevolgen voor de vwo'er. Wat de school betreft blijft het bij het 'goede gesprek' dat de rector met hem heeft ge had. scholen. „Wat hier speelt, is dat ie dereen het kan lezen, zelfs wereld wijd. In de schoolkrant staat dit ook, maar die circuleert alleen op school. Hetzelfde kritische ver haal, maar dan op internet, is voor scholen bedreigend. „Men sen zoeken een school, googelen wat, belanden op zo'n site en ko men die verhalen tegen. Nee, al licht, dat vindt die school niet leuk." Het argument van een schoolbe stuurder dat een artikel niet klopt, telt volgens Pleijter niet. „Een rector gaat niet over de waar heid. De politie zegt tegen journa listen ook altijd dat hun artikelen niet kloppen." Ethisch ligt het wat anders, vindt Pleijter. „Een leerling krijgt les van iemand die een dienst ver leent en zijn best doet. Als een leerling over hem of haar nare din gen schrijft, wringt er toch iets." Thema's waren onder meer de 'schokkende' examenuitslagen van de school en de geruchten rond het opstappen van de toen malige directeur. In een ander stuk werd een docente ('om bij in slaap te vallen') onder de loep ge nomen. Reacties onder het artikel namen de leerkracht nog eens extra onder vuur. Nadat het Christiaan Huygens op onderzoek ging, meldde de scho lier zich en trok zelf de stekker uit zijn project. Rector Bram van Ek vindt dat de verhalen op de site ongenuan ceerd waren en beschadigend voor mensen. „Dit kan onrust ver oorzaken. Er stonden zaken op die niet juist zijn. Deze scholier is hier onnadenkend aan begonnen. Dat kan niet, daar moeten we voor waken. Dat is ook mijn rol." Tieners doen veel op internet, maar een site als HuygensLeaks lijkt een novum. „Voor zover ik weet hebben we zoiets nog niet eerder meegemaakt", zegt een woordvoerder van het Landelijk Er zijn beperkingen. Een belang rijke is smaad. Je mag niemand zonder noodzaak zwart maken of beschuldigen. Pleijter: „Als je ne gatieve dingen opschrijft, weet je dat je met de directeur te maken krijgt." Leerlingen mogen zich kri tisch uitlaten over het functione ren van een docent, vindt de jour- nalistiekdocent. „Je mag zeggen dat de les saai is, dat is geen bele diging. Mensen beoordelen, dat doen we overal. Waarom moet je onder de_pet houden dat lessen slecht zijn?" Hij signaleert koudwatervrees bij UW CRUISE BOE KT U MN Canarische Eilanden Madeira Norwegian Spirit Zuidelijke Caribbean ms Noordam ms Rotterdam DEN HAAG - Minister Lodewijk As- scher (Sociale Zaken, PvdA) is 'zwaar teleurgesteld' over de uit spraak van het Europees Hof van Justitie dat de Nederlandse ver gunningsplicht voor werk te strikt is. In een zaak over energie leverancier Essent oordeelde het hof gisteren dat die vergunning- plicht in strijd is met de vrijheid van dienstverlening in Europa. „Hierdoor wordt het principe van gelijk loon voor gelijk werk onder mijnd. Dit is de bijl aan de wortel van een fatsoenlijke Europese ar beidsmarkt", zegt Asscher in een reactie. „Als dit de uitleg is van de Europese regels, dan moeten we die op Europees niveau aanpas sen. Wat mij betreft komt dit met spoed op de agenda van de nieu we commissie." Essent had een Nederlands be drijf had gevraagd steigers te bou wen. Dit bedrijf liet dit uitvoeren door een Duits bedrijf, waar veel buitenlanders werkten. Volgens de arbeidsinspectie mocht dit niet, omdat de vreemdelingen geen Nederlandse tewerkstellings vergunning hadden. Maar volgens het hof werkten de werknemers legaal in Duitsland. De overeen; komst tussen het Nederlandse be drijf en het Duitse valt dan onder het vrije verkeer van diensten. Feestdagencruise gelse, Canadese en Poolse troepen in ons land de strijd aangingen met de bezetters. Op wegnaardebevrijding.nl wordt het bevrijdingsverhaal eigentijds en multimediaal verteld, onder meer via historische en actuele filmpjes. Ook interviewen jonge verslaggevers van deze krant ande re jongeren over de manier waar op zij de oorlog en de bevrijding beleven. NIJMEGEN - Op de website wegnaardebevrijding.nl wordt van af vandaag uitgebreid terugge blikt op operatie Market Garden. Meer nog dan andere wapenfei ten uit de Tweede Wereldoorlog staat deze militaire operatie, die begon in september 1944, sym bool voor het begin van de bevrij ding van Nederland. Het is dit jaar precies zeventig jaar geleden dat Amerikaanse, En- €1.799, School schrikt van website TILBURG - Mag een leerling een kri tische site over zijn school begin nen? Van Alexander Pleijter, lector journalistiek bij Fontys Hogescho len in Tilburg, wel. „Volgens mij hebben we in Nederland persvrij heid en vrijheid van meningsui ting", zegt hij. Een 'roddelsite' over een school is een novum. De jongen op de foto komt niet in het artikel voor. foto HH door Patrick Wiercx EINDHOVEN - Een paar dagen heeft hij plezier gehad van zijn zelfge maakte site over zijn school, het Christiaan Huygens College in Eind hoven. Daarna viel het doek voor 'HuygensLeaks, met zijn ongecensu reerde nieuws vanuit vele uithoe ken'. Na druk van buitenaf heeft de de vwo6-scholier gisteren zijn ini tiatief zelf van internet gehaald. Zoek de zon op in de wintermaanden! Vaar vanuit Barcelona o.a, naar Tenerife, Lanzarote en Malaga Vertrek: div. data van 26 november t/m 15 april Incl. vlucht 13 dagen nu al vanaf Laatste week: profiteer van de KLM Werelddeal Weken Cruise vanuit Fort Lauderdale o.a. naar de Bahama s, Aruba. Bonaire en Curacao Vertrek, div. data van 3 november t/m 20 maart - mek vlucht, hotel en transfers Vertrek: 21 decmeber Vier Kersten Oud en Nieuw op de Canarische Eüanden Vertrek en aankomst in Rotterdam 11 dagen vanaf 18 dagen vanaf Prijzen zijn vanaf, per persoon o.b.v. 2 personen per hut en o.b.v. beschikbaarheid en wijzigingen. Inclusief alle belastingen en volpension.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 6