'We zijn van de Tholenaren gaan houden' Hoge Pad Kloetinge blijft bewandelbaar BEVELANDEN en THOLEN 29 De langstzittende Zeeuwse burgemeester Willem Nuis (67) neemt na 14 jaar afscheid van Tholen. Ook bestuurs- secretaresse Lien van Sprundel (63) vertrekt. Na 45 jaar. www.zeelandrefsnery.nl Goes wil huisvesting seizoenswerkers legaliseren Historisch dramaspel in Baarland Overval in Piet Heinstraat Goes i THOLEN - Vanuit de rest van Zee land klonk weieens gemor omdat de gemeente Tholen van twee walletjes zou eten door zowel met het Zeeuwse als met West-Brabant samenwerkingsver banden aan te gaan. Willem Nuis liet die kritiek in de veertien jaar dat hij Thools burge meester was, van zich afglijden. „We moeten een gemeente neer zetten die qua bestuurskracht klaar is voor de toekomst. Met een samenleving die zoveel ener gie in zich heeft dat wij met el kaar die klus aan kunnen om als zelfstandige gemeente Tholen te kunnen blijven doorgaan." Het voortbestaan van Tholen als zelf standige gemeente is voor de scheidend burgemeester een groot punt. „Omdat ik niet zou weten met wie Tholen samen zou kunnen." De gerichtheid op West-Brabant op onder meer het gebied van veiligheid en arbeids markt is vanuit geografisch oog punt het meest voor de hand lig gend. Maar op het gebied van zorg bijvoorbeeld wordt weer wel Ik geniet enorm van dit werk, tot op de dag van vandaag nauw samengewerkt binnen Zee land. En, ook niet onbelangrijk: Tholen is Zeeuws. „Als gemeente bestuur kiezen we voor maatwerk om te bereiken wat het beste is voor onze inwoners. Want dat is waar het uiteindelijk om gaat." Over twee weken zit het er op voor Willem Nuis en zijn vrouw Hanneke, die net zo gedreven als haar man („Dat wil ik wel bena drukken") haar rol als burgemees tersvrouw vervulde. Twee jaar voor Nuis - destijds officier bij de landmacht - met pensioen mocht, koos hij in 2000 als burgemeester voor een tweede carrière. Het ont wikkelen van een toekomstvisie voor de gemeente Tholen, het zoe ken naar - bij Tholen passende - vernieuwing: het waren de uitda gingen die hem aantrokken. En waar hij, nu terugkijkend, over kan vaststellen dat er sinds zijn aantreden veel is gebeurd. Als be stuurder, als manager én als bur gervader voelde hij zich als een vis in het water. „Ik geniet enorm van dit werk, tot op de dag van vandaag." De uitdagingen van het werk, de chemie binnen de organisatie en de liefde voor de Thoolse samenle ving maakten dat de jaren voor Nuis omvlogen. Maar dat maakte ook dat het gezin er regelmatig bij inschoot. Tijd om terug te keren naar Ede, waar kinderen en klein kinderen wonen. „We hebben het hier uitstekend naar onze zin ge had en zijn van de Tholenaren gaan houden. Maar het is nu tijd om te investeren in het gezin." Het echtpaar neemt afscheid op vrijdag 26 september met een re ceptie van 19.00 tot 22.00 uur. Dat heeft de Raad van State be paald in een hoger-beroepsproce- dure die was aangespannen door de familie Trimpe Burger. Die voert al decennialang een juridi sche strijd om het eeuwenoude pad aan de openbaarheid te ontrekken vanwege onder meer privacyaantasting. Het Hoge Pad loopt deels over percelen die ei gendom zijn van de familie. Het gebruik als wandelpad is volgens Trimpe Burger in strijd met het geldende bestemmingsplan Bui tengebied 2010 en daarom zou de gemeente moeten handhaven. De Raad van State oordeelde twee jaar geleden al dat het publieke be lang zwaarder weegt dan het pri vate belang, maar Trimpe Burger stapte opnieuw naar de hoogste bestuursrechter om handhaving af te dwingen. Die oordeelt nu dat wandelaars op het Hoge Pad de bestemming 'agrarisch' niet overtreden en het Goese college dus terecht niet handhavend op treedt. Baarland verzorgen soldaten zater dag het historisch dramaspel 'De Slag om het Slot'. Dat gebeurt in het kader van het 1000-jarig be staan van Baarland Het spel drie keer opgevoerd. Ook is er een Zeeuwse boerenmarkt rond de muziektent. Om 14.00 uur ver zorgt Con Amore een concert in de tuin. BAARLAND - In de tuin van Slot wordt tussen 10.00 en 17.00 uur ZATERDAG 27 SEPTEMBER De woonvoorziening aan de Stoof straat 8 en 20 wordt al bijna zes jaar geëxploiteerd door Uitzend bureau Schiffelers. In 2008 is door de gemeente een tijdelijke onthef fing verleend voor een periode van vijf jaar. De voornamelijk Poolse werknemers bleken bij een controle destijds ten onrechte gehuisvest te zijn in het gebouw, een voormalige sportschool waar later een kerkgenootschap ge bruik van maakte. Het toenmalige college van B en W verleende, na een aanvankelijke eis dat het pen sion zou worden gesloten, uitein delijk een ontheffing voor vijfjaar aan Schiffelers omdat er geen al ternatieve onderkomens konden worden gevonden. Nu de termijn van die ontheffing dus ruim schoots is verstreken, moet het ge bruik van het gebouw planolo gisch worden geregeld. Het gebouw telt acht kamers, waar maximaal 24 mensen mo gen wonen. Het bestemmings plan dat op het gebouw van toe passing is, staat wonen niet toe. Om daar van te mogen afwijken, moet een omgevingsvergunning worden verleend. B en W zijn voornemens dat te doen, ook om dat de woonvoorziening de afgelo pen jaren niet voor overlast heeft gezorgd. In 2009 werden nog wel een keer 's nachts alle ruiten inge gooid door - vermoedelijk - balda dig uitgaanspubliek, hoewel een bewoner destijds sprak van een opzettelijke actie. De ontwerpbeschikking ligt sinds gisteren zes weken ter inzage op het stadskantoor. Gedurende die termijn kan iedereen die dat wil schriftelijk of mondeling een zienswijze omtrent de ontwerp beschikking kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders. GOES - In de Piet Heinstraat in Goes is donderdagavond om 21.40 uur een overval gepleegd in een kantoor. Daarbij is een man die in het kantoor was, mishandeld. De twee overvallers hebben geld mee genomen. Burgernet Zeeland bracht kort na de overval een bericht uit waarin werd opgeroepen uit te kijken naar twee mensen van wie een signalement werd gegeven. Nog geen kwartier later (om 21.55 uur) werd die melding ingetrok ken en maakte de politie bekend dat er dankzij een oplettende ge tuige, twee verdachten in deze zaak zijn aangehouden. De man nen zijn overgebracht naar een po litiecel. VRIJDAG 12 SEPTEMBER 2014 uit gemeentehuis Éfel'JlfesS I Burgemeester Willem Nuis van Tholen stapt op. door Esme Soesman Willem Nuis, burgemeester door Luc Oggel KLOETINGE - De gemeente Goes heeft terecht niet handhavend op getreden tegen het gebruik van het Hoge Pad in Kloetinge als wan delpad. MEID U AAN VIA DE WEBSITE door Luc Oggel GOES - Goes wil het gebruik van een woonvoorziening voor arbeids migranten aan de Stoofstraat in Goes nu goed regelen. Nu een tijdelijke ontheffing is verlopen, willen B en W de woonvoorziening aan de Stoofstraat legaliseren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 61