Citytrip vol design: WONEN 7 Klassiek en tegelijk modern ontwaken Kapstok vermomd als wandversiering plant kwijt te raken, kan tegen het einde van de zomer stekken ne men. Knip een stengel onder twee bladeren en boven twee bladeren af. Haal de onderste bladeren weg en kort het bovenste paar voor de helft in. Doop de onderkant van de stek (dat deel waar het blad is weggehaald) in wat stekpoeder. Duw de stek in een bloempot met luchtige stekgrond, zodat hij nog 5 centimeter boven de grond uit steekt. Maak de potgrond nat en trek een doorzichtige, plastic zak over de pot. Zet de pot met stek ken op een warme en lichte plaats in huis, maar niet in direct zon licht. Knip na een paar dagen een hoekje van de plastic zak en maak dit hoekje geleidelijk groter. Houd de potgrond vochtig, maar niét nat. Na een week of vier, vijf heb je een nieuwe passieplant. HEBBEN A 02 08 TIPS IN ZUID-HOLLAND veel vintage design, maar ook brocante en curieuze objecten: antieke spuitwaterfles- sen, kunst en fotografie aan de wand. Fifties chic is de beste typering voor de per soonlijke en elegante mix aan meubels en materialen. Tegelijkertijd is de sfeer steeds anders. Die wordt gedicteerd door het licht dat door de grote gordijnloze ramen van de lobby overal vrij spel heeft. Vooral op het overgangsmoment van dag naar avond, het Vesper-moment waaraan het hotel de naam dankt, is het magisch in de lobby. De schui ne stralen van de zon zetten het messing in de wandkast in lichterlaaie en versterken de mooie tonen van de zonsondergang. Vesper staat voor bezinning in het prachtige licht aan zee én voor verwennerij en verrassing. Want Vesper is ook een cocktail uit de be roemde James Bond-film Casino Royale en die schudt de bartender hier met plezier. Tja, die V van Vesper lijkt overal terug te ko men. De V van vriendschap, van vintage en van verleiding. Er zit maar een ding op: spaar wat geld uit voor een Verblijf aan de kust dat je niet licht zult Vergeten... laat, maar de kok maakt met liefde een plank met lekkere hapjes voor ons. Vespers witte, modernistische voorkomen (blokkendoos is oneerbiedig voor een ge bouw dat zo helder is van vorm en verhou dingen) steekt scherp afin de rij vooroorlog se villa's aan de boulevard. Het staat net voorbij de grote hotels van Noord wijk, aan het rustige stuk Koningin Astridboulevard. Toen de broers Michiel en Martij n van den Berg vorig jaar de kans kregen het te kopen, was er niet veel meer van het pand over. Veel verschillende eigenaren hadden net zo veel toevoegingen aan het gebouw gedaan: van enorme luifels tot erkers en serres. De broers uit een Noordwij- ker horecafamilie bouwden met succes twee zaken op in de duinen en aan het strand, tegenover hotel Vesper. Res taurant het Zuiderbad is ge liefd bij families, terwijl de beachclub Bries bekendstaat als een van de beste clubs aan de Nederlandse kust. Een hotel beginnen aan de overkant van de straat, bete kende een enorme kans. Op drie punten van een denk beeldige driehoek - de V van Vesper, zo je wilt - zouden zij dan gasten kunnen ont vangen. Maar het was ook een risico. Het gebouw moest gestript en bijna volle dig opnieuw opgebouwd worden. Alleen met een strakke planning en veel crea tiviteit, was het mogelijk van het verouderde hotel iets moois te maken. „Maar de energie rond dit project was vanaf het begin goed", ver telt Michiel van den Berg, de oudste van de twee broers. „We hadden het geluk dat Bart Akkerhuis weer onze ar chitect wilde zijn, nadat hij zes jaar geleden ook het ont werp maakte voor Bries." Akkerhuis en Van den Berg zijn beste maat jes, kennen elkaar al van jongs af aan en speelden samen op ditzelfde strand. Akker huis vertrok na zijn studie architectuur in Delft naar Londen en Parijs om voor de we- relberoemde architect Renzo Piano te wer ken. Van hem kwam ook het idee van het hotel een destination hotel te maken, waar je ook echt komt voor het hotel. Een plek om te logeren. De sfeer is nergens formeel, meer alsof je logeert in het huis van een vriend met smaak. Moderne banken, spe ciaal voor het hotel ontworpen en gemaakte stalen tafels met marmeren bladen, heel VRIJDAG 12 SEPTEMBER 2014 Ze zullen vast niet zo veel meer zijn te bewonderen op de slaapkamers van tegenwoordig: die 'ouderwetse' radiowekkers. Ze zijn massaal vervan gen door mobieltjes, die in de meeste gevallen een ingebouwde wekker heb ben. Maar voor wie een iPhone 5 of 5s heeft én stiekem toch wel een beetje terugverlangt naar vroeger tijden, is de Alarm Doek wellicht een uitkomst. Het ontwerp van Jonas Damon uit New York is eigenlijk niet meer dan een houten blok, tót je er de iPhone 5 of 5s inzet: dan is het ineens een ouderwetse alarmwekker. In de hou der zit een ingang waar een oplaad- snoer doorheen kan. Verder zit er Alarm Doek. foto's PR geen elektronica of speakers in de Alarm Dock, die 40 euro moet kosten en bij welke een huisgemaakte app wordt meegeleverd. Is toch geen geld voor een trip terug in de tijd? www.jonasdamon.blogspot.nl Bijna alles voor in huis is wel als bijzon der object verkrijgbaar. Maar een kap stok? Ja, een kapstok nu ook. Kijk maar eens naar de Wardrobe van de Nederlandse ontwerper Rene Siebum. Het is een paneel van onbewerkt ma honiehout, met verschillende beweeg bare zeshoeken erin. Aan de zijkanten daarvan zitten kleine uitsparingen, die fungeren als kledinghaken. Hangt er niets aan, dan is het gewoon een fraaie wandversiering. De Wardrobe is er in drie formaten - klein, medium, groot - die respectievelijk 275 euro, 475 euro en 875 euro kosten. www.studiorenesiebum.nl Wardrobe van Rene Siebum. Haasnoot Interieur Haasnoot Interieur Wassenaar is een inspirerende (design)woon- winkel. Just Haasnoot is de derde generatie in de winkel. Hij reist de wereld rond om ontwerpen te zien, voelen en ontdekken en sleept mee wat hem niet loslaat: een bont geheel van moderne de- signklassiekers en werk van jon ge vormgevers. Haasnoots team denkt graag mee hoe een meu bel of lamp thuis staat of maakt zelfs een compleet interieurplan. www.justhaasnootnl Gemeentemuseum Den Haag Het gemeentemuseum Den Haag is al een bezoek waard vanwege het gebouw: een ontwerp van Hendrik Petrus Berlage, in de hem zo kenmerkende stijl en het laatste grote werk voor zijn dood in 1934. Het museum heeft de grootste collectie van Berlages tijdgenoot kunstenaar Piet Mon driaan, maar ook werk van Pablo Picasso, Theo van Doesburg en Charley Toorop. Behalve kunst is er een grote, interessante collec tie mode. Vanaf oktober is een tentoonstelling over romantische mode te zien. Op dit moment toont het gemeentemuseum ook werk van moderne kunstenaars Damian Hirst en Mark Rothko. www.gemeentemuseum.nl Kunsthal Rotterdam De Kunsthal in Rotterdam is een belevenis, alleen al het gebouw, van Rem Koolhaas. Hier zijn (tijdelijke) tentoonstellingen (meestal twee, soms drie) over mode, de sign en architectuur. Vanaf 12 september dompel je je er on der in de antroposo fische leefwereld van Rudolf Steiner. Met zijn ideeën over relatie tussen hoofd, hart en handen inspi reerde Steiner kun stenaars als Mondriaan, Kandin- sky en designers als Konstantin Grcic. Te zien zijn meubels, ma quettes, sculpturen, tekeningen. Van een andere orde is de ten toonstelling Designing 007: Fifty Years of Bond Style, vanaf okto ber. Bonds wereld van innovatie, actie en stijl in een collectie van honderden gadgets, kostuums, iconische auto's en filmfragmen ten van de geheim agent. www.kunsthal.nl www.vesperhotel.com reageren? wonen@depersdienst.nl Foto's vlnr. De inrichting: een mix van modern en vintage design en brocante. Het licht stroomt door alle gordijnloze ven sters vrij naar binnen. Vesper torent zo'n an derhalve meter boven zeeniveau uit De gelijknamige cock tail uit Casino Royale.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 51