Passie 6 WONEN De zomer komt ten einde, maar niet getreurd: binnen is het knus. Tijd voor het opdoen van wooninspiratie, met dubbeldikke woonmagazines, beurzen én een designuitje. Het derde en laatste deel van onze serie Logeren in stijl: Hotel Vesper. Met de beste designtips voor de omgeving van Noordwijk. Het passievruchtensap dat je in de supermarkt koopt, is van een ande re soort afkomstig. Zoals gezegd: passiebloemen zijn bij ons min of meer winterhard. Ik bedoel dat ze in een strenge winter bevriezen en dat ze een zachte winter overleven. En na tuurlijk heb je in Sluis meer kans op overleven dan in Slochteren. Omdat de plant niet betrouwbaar winterhard is, moet je hem ook niet in het najaar terugsnoeien; je kunt daarmee beter wachten tot de plant in het voorjaar weer uit loopt. Je zit dan wel de hele win ter tegen een afgestorven passie- plant aan te kijken en dat is geen prettig gezicht Een onopgemaakt bed is er niets bij. Soms, na een strenge winter, loopt de plant in het voorjaar helemaal niet uit. Rooi hem dan niet onmiddellijk- op, want vaak zijn de wortels nog in leven en loopt de plant in juli of augustus alsnog uit. Hij bloeit dan dat seizoen niet. Wie niet het risico wil lopen zijn GROENE VINGERS Romke van de Kaa Mooi verhaal: de passie bloem zou door Spaan se missionarissen zijn gebruikt om de Azte ken bekend te maken met het kruisigingsverhaal van Christus. Zij - de missionarissen, niet de Azteken - zagen in de tien kelk en kroonbladeren van de passie bloem tien van de twaalf aposte len. Petrus en Judas deden niet mee. De drie stampers van de bloem vertegenwoordigen de drie spijkers waarmee Christus aan het kruis werd genageld. De krans meeldraden verbeeldt de doornen kroon, de drie schutbladen stellen de drie Maria's voor. Ik vind dat verhaal vergezocht. Voor hetzelf de geld kan ik beweren dat de pas siebloem 'Sneeuwwitje en de ze ven dwergen' illustreert. Maar ik heb dan ook geen christelijke ach tergrond. Wat de Azteken dach ten, weten we niet. Zij hebben de kerstening niet overleefd. Er zijn veel soorten passiebloe men, meer dan vijfhonderd. Maar de enige die in ons land min of meer winterhard is, is Passiflora coerulea. Dat is een klimplant die vooral in warme zomers overda dig kan bloeien en alle aandacht trekt. Want ook voor niet-christe- nen is de bloem van de passie- plant een wonder. Zo exotisch kom je ze niet vaak tegen. Soms, vooral als er een andere pas siebloem in de buurt staat, hangt een passieplant aan het einde van de zomer vol met oranje, pruim- vormige vruchten. Die zijn eet baar, maar ik vind de smaak nogal laf. Al zijn er ook mensen die stel len dat ze naar bramen smaken. Er hangt een goede vibe rond ho tel Vesper. Dat ervaren we als we de trappen naar de voordeur be klimmen. De deur gaat open en een jonge vrouw laat ons bin nen. We staan direct in een rui me, huiskamerachtige lobby, met warm gestoffeerde zithoeken in spreken de kleuren. Een strakke, luchtige kast beslaat de complete wand. De bar is erin verwerkt, de bibliotheek en een kleine shop. Drie door gangen leiden naar het trappenhuis, een lees kamer en de subtiel verstopte receptie. Want die ontvangstbalie werkt altijd zo ver storend als je net aankomt, vinden ze bij Ves per. Dus mag je gelijk op de bank ploffen of je kamer bekijken, net wat je wilt. En dat is onderdeel van de boutique-beleving, een concept dat in het buitenland en in wereld steden gebruikelijk is, maar aan de Neder landse kust nog nieuw. Echte aandacht voor de gasten, die zich verwend, verrast en ver trouwd voelen tijdens hun verblijf; daar draait het om in een boutique-hotel. Dus ook bij Vesper, een hotel met 27, allemaal van elkaar verschillende kamers. Gastvrouw Anouk wijst ons een plek: een hoek met een bank van Jan des Bouvrie, in een exotische olijfgroene velours bekleding, en een vin tage Eames-schommelstoel. We arriveren Passiebloem. door Renske Schriemer foto's DesignPress

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 50