Lonink roept races halt toe o Willi III Kras Kortingsdagen Nu Snelle Boekers Voordeel 8 en 9 Wonen Een fusie van de energie bedrijven Delta en het grotere Eneco zit er niet in. Met name de kerncentrale is voor Eneco een sta-in-de-weg. Korting op alle reizen! Antiterreur, geen oorlog \%t Zonnig, 20' Textielontwerpers vertellen over hun nieuwste collectie VRIJDAG 12 september 2014 MIDDELBURG - Op aandringen van de aandeel houders van Delta hebben beide energiebedrij ven de afgelopen maanden verkend of een fusie haalbaar is. McKinsey Company zette de plus sen en de minnen van een eventuele fusie op een rijtje. Conclusie: er ontstaat een robuust be drijf, waarbij Zeeland wel honderden hoogwaar dige banen naar Rotterdam ziet vertrekken. Inmiddels zijn Eneco en Delta van het fusie- spoor afgeraakt. „Er is momenteel geen sprake van een fusie. We zijn niet in gesprek met Del ta", zegt woordvoerder Toby Ellson van Eneco. Ook bij Delta volgt exact hetzelfde antwoord. „We zijn niet in gesprek over een fusie", her haalt woordvoerder Arendo Schreurs zijn colle ga Ellson. Ellson bevestigt dat de kerncentrale een belang rijke fusiebreker is. Een nucleaire stroomfa- briek, ook als die geen CO2 produceert, past niet in het door Eneco zorgvuldige opgebouw de groene profiel. Klanten die Eneco hebben ge kozen vanwege dat duurzame imago, zouden niet begrijpen dat het energiebedrijf zich inlaat met kernenergie. Op zich waren er wel ontsnappingsroutes. De aandelen van de kerncentrale zouden aan de aandeelhouders of aan Staat kunnen worden overgedragen. Het is onduidelijk waarom deze mogelijkheden niet verder zijn verkend. Kerncentrale is een fusiebreker Huwelijk Eneco en Delta zou Zeeland honderden banen kosten Fusie zou voor aandeelhouders wel goed uitpakken Kamer staat verkoop Borssele aan buitenlands bedrijf nooit toe De races op de openbare weg zien er volgens Lonink misschien specta culair uit, maar zijn volgens hem le vensgevaarlijk. „Er staan daar ouders met kinderen op hun schou ders. Je moet er toch niet aan den ken dat het een keer fout gaat" In overleg met justitie, politie en weg- beheerder Zeeland Seaports is beslo ten een samenscholingsverbod in te voeren. Vandaag plaatst de gemeen te waarschuwingsborden. Mensen die zich in een groep op de weg op houden, riskeren een boete van 110 euro, ook al vindt er op dat moment geen race plaats. „Deze vorm van handhaving moet ervoor zorgen dat de races onmiddellijk stoppen." DESTELLING UW MENING 334 reacties Nederland moet trots zijn op eens NMH49 korting p.p. Extra Vroegboekkorting tot 100,- p.p. Nog veel keuze Op tijd geregeld Lange voorpret Ook deze winter heeft Arke de vakantie die bij je past! 711688"555530" 2 Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 215 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 'i |%xN 4» >.i«ih Fusie Delta e - - RV' Eneco uit beeld door Frank Balkenende pagina 26 en 27: Kerncentrale is fusiebreker Reacties aandeelhouders Kamerleden over kerncentrale Commentaar door Raymond de Frel TERNEUZEN - Burgemeester Jan Lo nink van Terneuzen roept de fre quente illegale straatraces op de Autrichehavenweg bij Westdorpe een halt toe. Hij heeft per direct een samenscholingsverbod inge steld in het gebied, waar elke zon dag tientallen deelnemers onder het toeziend oog van honderden toeschouwers racen. pagina 27 Wij laten ons niet wegjagen' Delta moet in Zeeuwse handen blijven Reageer op pzc.nl de baan van Timmermans ONEENS 51% De wereld is Kras Vandaag t/m 17 september Kras.nl/kortingsdagen of bel 0900-9697,scP Kijk voor de voorwaarden op Arke.nf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1