Seizoensopruiming! Laatste plaatsen extra korting! 'Russen trekken zich terug uit Oekraïne' New York herdenkt 9/11 wat minder krampachtig stipreizen.nl 8 dagen Rome, Sorrento Napels 8 dagen Toscane Totaal f Laatste 34 plaatsen! j Laatste 73 plaatsen! BUITENLAND 9 Alléén te hoeken t/m maandag 15 september 23^59 zie stipreizen.nl/itrsn zie stipretzen.nl/ittos In april van dit jaar doken er in Donetsk flyers op waarin de Volksrepubliek Donetsk Joden verwittigde zich te laten registre ren bij de gemeente. Hoewel tot op heden niet bekend is wie de flyer verspreid heeft, was het ko ren op de molen van Kiev en het Westen. Kaganovski gooit olie op de golven. „Het was een provoca tie, meer ook niet. De hulprabbijn vertelt dat Marioe pol altijd een stad met veel natio naliteiten is geweest. Er wonen Grieken, Georgiërs, Armeniërs, Jo den, Oekraïners en Russen. „Daar om heeft antisemitisme hier nooit bestaan", meent Kaganovs ki. „Evenwel groeit het, ontegen zeggelijk. De synagoge in de stad is beklad met hakenkruizen en op de verjaardag van Hitier stond een groep van zo'n 25 mensen ons uit te schelden." Toch is Kaganovski ervan over tuigd dat als de oorlog voorbij is, de Joden weer terugkeren naar Marioepol. „We zijn zo'n warme gemeenschap", zucht hij met een brede glimlach. KIEV/MOSKOU - Rusland heeft meer dan twee derde van zijn mi litairen uit Oost-Oekraïne terug getrokken. Dit zei de Oekraïense president Petro Porosjenko giste ren. „Dit biedt meer hoop dat de vredesinitiatieven kans maken", aldus Porosjenko. De Oekraïense president en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin zijn tevreden met het staakt-het-vuren dat afgelopen vrijdag is ingegaan. Ze zijn blij dat het tot dusver standhoudt, zei een zegsman in het Kremlin giste ren. Volgens Porosjenko is het wel moeilijk om het hoofd koel te hou den. „De terroristen proberen de hele tijd de Oekraïense troepen te provoceren." De organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa (OVSE) gaat drones inzetten voor het con troleren van het staakt-het-vuren. „Er zijn gesprekken gaande over de mogelijkheden om zo snel mo gelijk drones van lidstaten in te zetten bij de monitoringsmissie", aldus de Zwitserse president Di- dier Burkhalter, die voorzitter is van de OVSE. Hij vindt dat eventuele sancties te gen Rusland nu niet moeten wor den uitgebreid, om het bestand een kans te geven. De EU bekijkt juist of ze extra strafmaatregelen moet instellen tegen Moskou. De herdenking gaat er inmiddels een stuk meer ontspannen aan toe dan voorgaande jaren. Het is dertien jaar geleden dat twee vliegtuigen het World Trade Cen ter in New York doorboorden, een ander vliegtuig het Pentagon in Washington binnenvloog en een vierde toestel in een weiland in Pennsylvania neerstortte. 2983 mannen, vrouwen en kinderen kwamen om het leven bij de aan slagen, die werden opgeëist door al-Qaeda. In de week van de herdenking is het bij het 9/11 memorial in New York niet drukker dan normaal. Als 's ochtends de watervallen in de twee grote bassins aangaan, lo pen de eerste toeristen richting het museum dat afgelopen mei werd geopend. Hier en daar ligt een bloem bij de plakkaten waar in de namen van de slachtoffers zijn gebeiteld. Bezoekers gaan op de foto voor de Ook in de speciale Garden of Re membrance in Battery Park, ont worpen door de Nederlandse tuin architect Piet Oudolf, ontkom je niet aan wat gebeurde. De tuin is een ode aan de Amerikanen die de aanslagen overleefden. De eerste tien jaar was de herden kingsceremonie op Ground Zero niet alleen een ceremonie voor fa milie, maar volgens tegenstanders vooral een moment waarop politi ci van zich konden laten horen. Dat is sinds de tiende herdenking in 2011 aangepast. De herdenking trekt nog altijd duizenden bezoe kers, maar de sfeer is minder krampachtig en gespannen. Nabestaanden vertelden vorig jaar, tijdens de twaalfde herden king, dat het sindsdien 'niet ge makkelijker is te gedenken, maar wel prettiger'. locatie waar eens de indrukwek kende Twin Towers stonden. Een New Yorkse man zit op een bank je. „New Yorkers praten het hele jaar door over 9/11", zegt hij. „Het is niet zo dat we deze week plots allemaal denken aan wat dertien jaar geleden gebeurde. We den ken dagelijks aan die dag." New York kent nog steeds op al lerlei plekken officieuze monu menten. In het metrostation Union Square zijn de wanden van een lange gang vervangen door te gels met namen van de slachtof fers. De passage van de ene naar de andere metro is zo lang dat geen forens of bezoeker een mo ment van reflectie kan ontlopen. boek online of bel q met 088 - 70 70 600 V^e'enfrily korting per Jboeking Lu< ci Rondreizen Italië vertrek 7-14-21-30 okt. en 6-13 nov. naar o.a. Rome, Sorrento, Napels, Pompeï en Montecassino l/ inclusief vliegreis, hotels, ontbijt, rondreis per touringcar en Nederlandssprekende reisleiding oktober gegarandeerd vertrek V ook t/m maart boekbaar vertrek 30 sept. en 14-21 okt. naar o.a. Pisa, Lucca Florence, Siena en San Gimignano inclusief vliegreis, hotels, ontbijt, rondreis per touringcar en Nederlandssprekende reisleiding 6 x diner, 1 x lunch slechts 35 p.p. gegarandeerd vertrek DONDERDAG 11 SEPTEMBER 2014 Marioepol door onze correspondent Maartje van Hoek NEW YORK - De dag die alles veran derde: 11 september 2001 - in de volksmond nine eleven genoemd - wordt vandaag voor de dertiende keer herdacht. Alle 2983 namen van de slachtoffers worden hardop voorgelezen bij het monument op Ground Zero. De sfeer tijdens de her denking van de aanslagen is nu minder krampachtig en gespannen /11 september Bekijk een interactieve produc tie over de inzet van de brand weer van New York na de aan slagen. Een eerbetoon aan de slachtoffers die daarbij vielen. Freedom Tower op Ground Zero. Prijzen pp. o.tuf. 2 pes. k. ïr e*cl. CatomiSctterrtoni en «1 eventuele (verplichte) lokalefc l.Dulkfouten én prijswijzigingen wotbehoutleh.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 9