Vorstelijke ontvangst voor Croenedijk in Cluj 44 Het is ook weer niet het einde van de wereld. Twee uur vliegen en je bent er SPORT 31 Manchester United haalt recordomzet Overgehaald door het vorstelijke onthaal heeft Groenendijk beslo ten de rest van dit seizoen een dubbelrol te gaan vervullen bij Universitatea Cluj. Samen met oud-Ajacied George Ogararu neemt hij het trainerschap op zich. Groenendijk wordt boven dien technisch directeur bij de Roemeense club. „Ik voelde dat die mensen er alles aan deden om mij binnen te halen. Ze hebben me als een filmster ontvangen." De voor het eerst in zijn leven clubloos geraakte Groenendijk is de eerste om toe te geven dat Roe menië niet het meest voor de hand liggende land is om zijn car rière voort te zetten. „Ik kon kie zen: thuiszitten of het avontuur aangaan. Twee jaar geleden was er veel meer belangstelling voor me. Waarom zou ik dan niet gaan kij ken? In korte tijd doe ik een schat aan ervaring op." George Ogararu liet zijn naam val len bij de eigenaar van Cluj. De Roemeen speelde voor Ajax toen Groenendijk daar hoofdtrainer was en Henk ten Cate assisteerde. En hij heeft stage gelopen onder Groenendijk bij Jong Ajax. „Ge orge heeft meerdere keren gezegd dat hij onder de indruk is van mijn werkwijze. Hoe ik trainin gen opbouw en talenten begeleid. Dat meende hij ook echt." Bij Cluj begint Ogararu aan zijn eerste klus als hoofdtrainer. De ei genaar van de club wil het ver zorgde combinatievoetbal introdu ceren. „Hij wil de eigen identiteit van vechtlust en mentaliteit kop pelen aan de Ajax-stijl", vertelt Groenendijk. „Dat wil hij berei ken door de trainingen te laten verzorgen door mensen met een Ajax-achtergrond. Die hebben Ge orge en ik allebei." In het recente verleden sloeg Groenendijk aanbiedingen van Brambilla mist WK na vechtpartij Gianluca Brambilla moet zijn vechtpartijtje met de Rus Ivan Rovni duur beko pen. De Italiaan zal door het opstootje maandag in de Ronde van Spanje niet in ac tie komen in het Spaanse Ponferrada. Bondscoach Da- vide Cassani straft Brambil la voor zijn gedrag. Hij werd ook uit de Vuelta gezet. Kwiatkowski verslaat Timmer Wielrenner Michal Kwiat kowski heeft de vierde etap pe van de Ronde van Groot- Brittannië gewonnen en nam de leiderstrui over van de Italiaan Zardini. De Pool van Quick-Step achterhaal de in de laatste meters de koplopers, onder wie Albert Timmer (Giant-Shimano), die als tweede finishte. Uefa positief over Amsterdam Nederland lijkt een goede kans te hebben met Amster dam als speelstad in het EK voetbal van 2020. Dat wordt vanwege het zestigjarig be staan van de Uefa in dertien landen gehouden. In een evaluatie is de Uefa positief over Nederland, terwijl an dere landen een kritischer oordeel krijgen. Astana ontslaat Valentin Iglinski De Kazachstaanse wieler ploeg Astana heeft Valentin Iglinksi op staande voet ont slagen. De twintigjarige ren ner is betrapt op het gebruik van epo. Hij werd op 11 au gustus positief bevonden in de Eneco Tour. Valentin Ig linski is de jongere broer van Maksim Iglinski, in 2012 winnaar van Luik-Bastena ken-Luik. Nederlandse clubs af omdat hij verhuizen niet zag zitten en bij zijn gezin in Leiderdorp wilde blijven wonen. Als trainer van Willem II en FC Den Bosch reed hij dagelijks op en neer. Dat maakt zijn keuze voor Cluj des te opmerkelijker - ook al doet de uni versiteitsstad hem aan Leiden denken. „Het is ook weer niet het einde van de wereld", klinkt het. „Twee uur vliegen en je bent er." Gisteren stapte hij in het vlieg tuig. „Ik heb het goed besproken met mijn vrouw en kinderen. Zij staan erachter. In eerste instantie ga ik er alleen naartoe. Elke maand kan ik een paar dagen naar huis en in de winterstop ook. Het is niet zo dat ik mijn gezin maan den niet zie." Voor iemand die al zijn hele leven in het topvoetbal meedraait, heeft Groenendijk een opmerkelijk relativeringsvermo gen. „Er zijn ook mensen die voor hun werk een halfjaar op een booreiland zitten." MANCHESTER - Ondanks de slechte prestaties heeft Manchester Uni ted in het afgelopen seizoen een recordomzet van 433 miljoen pond (zo'n 540 miljoen euro) ge boekt. Dat is 19 procent meer dan het jaar ervoor. Dat maakte de club van de nieuwe trainer Louis van Gaal bekend. De winst be- - droeg bijna dertig miljoen euro. Voor het komende seizoen houdt de twintigvoudig landskampioen rekening met een daling van de omzet tot onder de vijfhonderd miljoen euro. Dat is een gevolg van het feit dat Manchester Uni- ted voor het eerst sinds 1990 geen Europees voetbal speelt. Oud-trainer David Moyes en zijn stafleden hebben na hun ontslag 5,2 miljoen pond (ongeveer 6,5 miljoen euro) aan afkoopsommen meegekregen, zo bleek uit de jaar cijfers van United. A DONDERDAG 11 SEPTEMBER 2014 Guus Hiddink is zijn tweede terrmijn als bondscoach van het Nederlands elftal begonnen met twee nederlagen, foto Maurice van Steen/Hollandse Hoogte door Hielke Biemond LEIDERDORP - Op het vliegveld van de Roemeense stad Cluj stond Al- fons Groenendijk (50) op het punt om met de massa in de bus te stap pen. Daarachter stond een blitse VIP-wagen. „Voor iemand van het koningshuis, dacht ik", lacht de Lei- derdorpse voetbaltrainer. „Bleek het om mij te gaan. Ik werd door een Roemeense dame gesom meerd om in te stappen. Dat ben ik ook niet zo gewend, natuurlijk." Alfons Groenendijk PONFERRADA BRISTOL AMSTERDAM ASTANA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 69