1 Van 1,50 tot 200 euro per strekkende meter Gemeenten op de bres voor de Roggenplaat Middelburg verliest van Zwolle als fietsstad BEVELANDEN en THOLEN 27 WÊBÊÊÊKÈÊSSHê. Om half tien, als de beurs open gaat, staat het parkeerterrein van de Zeelandhallen al voor eender de vol. Dan wordt ook meteen duidelijk dat er een internationaal publiek op af komt. Veel Duitse nummerborden, nog meer Bel gische en een hele hoop Neder landse. Vrijwel iedereen die binnenkomt, stopt eerst bij de kraam van patro- nentijdschrift Knip, waar twee jur ken hangen die iedereen even moet bewonderen. Ze zijn, met Knip-patronen, gemaakt van stof fen waarop de Nachtwacht van Rembrandt en het Melkmeisje van Vermeer zijn gedrukt. De stof fen zijn binnen te koop. Het aanbod van stoffen, knopen, garen en band is overweldigend divers, want veel handelaren uit heel Nederland en België zijn in een niche gekropen. Er is bijvoor beeld een kraam met leer voor tas sen. Eén van de kramers heeft stoffen die in de haute couture worden gebruikt. Het zijn niet de goedkoopste, maar het is wel prachtig materiaal: Ottomanzij, taf, Boussac, wollen mousseline, je rekent er zomaar 200 euro per meter af. Maar voor 1,50 per meter kun je ook klaar zijn en voor een coupon netje betaal je soms nog minder. De zoekers haal je er zo uit. Ze struinen regelrecht naar de bekle- dingsstoffen, de vitrage of het ga ren en band. De meeste dames - want mannen zijn er nauwelijks - wandelen langs alle kramen, door alle gangetjes. Van hen moeten de handelaren het hebben. Ze kijken, voelen, vragen wat over de samen stelling en overwegen de prijs. De kooplui knippen, vouwen, verpak ken en 'ping' zegt de kassa. De da mes kunnen aan het werk. Alledrie gemeenten liggen dicht bij de Roggenplaat; een zandbank die heel belangrijk is als rust plaats voor zeehonden en als foe- rageergebied voor trekvogels. 'Top- elementen' in het toeristisch be leid, vindt de gemeente Schou- wen-Duiveland. De Roggenplaat wordt echter steeds kleiner en lager en zand- suppletie is hard nodig. De provin cie Zeeland brengt een miljoen euro in, maar verwacht ook van gemeenten een bijdrage. Van an dere partijen - waaronder andere gemeenten - uit de Alliantie Oos terschelde wordt 1000 euro ver wacht. Met die gezamenlijke in zet hopen de betrokkenen de mi nister er van te overtuigen geld te stoppen in de redding van de Rog genplaat. Via de crowdfundingwebsite www.koopeenkuub.nl kunnen ook individuen een steentje bij dragen aan de actie. Zo'n 230 do nateurs hebben samen al 8500 eu ro opgehaald. Middelburg wist niet door te drin gen tot de groep van vijf gemeen ten (Almere, Eindhoven, Ensche de, Velzen en Zwolle) die werden genomineerd. Wel laat de bond zich positief uit over een aantal projecten in Middelburg. Onder andere het weren van autoverkeer op de Stationsbrug, de verbreding van het fietspad langs de Klevers- kerkseweg en het fietsvriendelij- ker afstellen van de verkeerslich ten bij de Schroebrug. Ook de aan leg van het fietspad langs de Schroeweg is goed ontvangen. Dit pad vormt een alternatief voor de route door het Meiveld. Die laat ste route was volgens de gemeen te onlogisch, onduidelijk en so ciaal onveilig. Een aantal van die projecten is door de bond zelfs op genomen in de brochure 'Goede voorbeelden uit deelnemers Fiets stad 2014'. Maar de bond stelt ook vast dat de gemeente er nog geen beleid van heeft gemaakt om fiet sers en ander verkeer te scheiden. Fruitteeltmuseum houdt druivendag Bij het Fruitteeltmuseum in Kapelle is het zaterdag drui vendag. Er is een excursie naar een wijngaard, en een lezing over aspecten van de druiventeelt. Er kan ook vol op worden geproefd. Aanvang 13.00 uur. Deelna me kost een tientje. Daar voor krijgt men ook koffie met druiventaart. Duikers trakteren het publiek Duikers trakteren het pu bliek zaterdag bij Goese Sas op activiteiten en info. Zo richten ze aquaria in. Er zijn ook natuurgidsen. Kinderen kunnen zelf aan de slag met schepnetten, loeppotjes en zoekkaarten. Ook de dolfij nenambulance is present. Het duurt van 13.30 tot 15.30 uur. Deelname gratis. Ondernemers onder boulevard De ruimte onder de boule vards in Vlissingen moet worden verhuurd aan onder nemers. De gemeente Vlis singen hoopt dat het bad- strand aantrekkelijker wordt als er winkels en hore ca komen onder de boule vard. De huuropbrengst zou gebruikt kunnen worden om onderdelen van de plan nen voor de boulevard uit te voeren. Ooievaars als trekkers toeristen Ooievaars kunnen van Sluis een toeristische attractie ma ken. Dat antwoordt wethou der Chris van de Vijver op vragen van inwoners die vre zen dat de vogels hun schoorsteen of dak uitkie zen als ideale nestlocatie. De wethouder is juist blij met die nesteldrang. „Want de ooievaars trekken veel be kijks. Een aantal mensen komt voor de ooievaars naar Sluis." Nazomerwandeling van 5 tot 40 km De Oosterscheldestappers houden komende zaterdag de jaarlijkse nazomerwan deltocht. Iedereen kan mee lopen. Er zijn zes routes, va riërend van 5 tot 40 km. Start en finish vanaf 07.30 uur bij de Haestinge in Sint Maartensdijk. Onderweg staan kramen met info, broodjes, drank en soep. In de krant van woensdag is abu sievelijk vermeld dat de Nationa le Orgeldag in Goes vrijdag wordt geopend. Dat klopt niet. De orgeldag vindt plaats op zater dag en dat geldt dus ook voor de opening. De openingsmanifesta tie begint om 10.30 uur in de Gro te of Maria Magdalenakerk. DONDERDAG 11 SEPTEMBER 2014 I De knopenkraam op de stoffenbeurs in Goes, foto's Izaak Verkeste GOES - Het moet wel vreemd lopen als je op het Stoffen Spektakel in de Zeelandhallen niet vindt wat je zoekt. Een couponnetje katoen voor een schortje of een lap Cavalli zijde voor een avondtoilet, organza voor een bruidsjurk of een stukje nepbont voor een hoedje: alles is te koop op de stoffenbeurs en het publiek weet dat maar al te goed. ZIERIKZEE - De gemeente Schou- wen-Duiveland is bereid 15.000 eu ro bij te dragen om de zandhonger in de Oosterschelde tegen te gaan. Zo'n zelfde bedrag wordt ook van de gemeenten Noord-Beveland en Veere verwacht. MIDDELBURG - Middelburg is niet de fietsstad 2014 geworden. Zwol le wel. Middelburg had zich in 2013 aangemeld bij de Fietsers bond om in aanmerking te komen voor deze titel. In totaal hadden ne gentien gemeenten zich ingeschre ven. KAPELLE GOESE SAS VLISSINGEN SLUIS SINT MAARTENSDIJK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 59