ZRTI volgt ziekenhuis naar Goes 'Televisieprogramma's zoals The Undateables wimewingedag kunnen bijdragen aan bewustwording' Geld voor dringende restauratie monument Zwembadweg Goes is nu fietsstraat 44 Ik heb ook mijn 24 BEVELANDEN en THOLEN THE UNDATEABLES wemeldinge - Nagenoeg het hele dorp doet komende zaterdag mee aan de Wemeldingedag. Er is een stampvol programma gemaakt om de braderie en de rommel markt op de Wilhelminastraat en de Boulevard te omlijsten. Zo zijn er een zeilwedstrijd en sloep roeien, de KNRM demonstreert het reddingswerk, er zijn helikop- tervluchten en er is veel muziek. Van de plaatselijke muziekvereni ging OKK natuurlijk, maar ook van Copycat, dweilband de Sjok- kers en 's avonds in een tent op het Fixet terrein dansmuziek van de Bigbird Band. Demonstraties linedance, kinder spelletjes en rondvaarten met sleepboten zijn er de hele mid dag. „Dit soort programma's kan bij dragen aan bewustwording. Dat ook mensen met een beperking behoefte hebben aan een relatie en dat het hen vaak moeite kost een geschikte partner te vinden." Stichting KIO biedt kleinschalige en vraaggestuurde zorg voor kin deren en jongvolwassenen. De stichting beheert dagcentra, het logeerhuis, de kinderwoning, de woontrainingshuizen en andere woningen. Stichting KIO biedt in tensieve zorg in kleine groepen van maximaal vier of vijf kinde ren of jongeren aan. KIO denkt dat een kleine groepsgrootte voor waarde is om kinderen, jongeren en jongvolwassenen met een be perking tot ontwikkeling te laten komen. Michael van der Perk, één van de deelnemers aan het BNN-dating- programma The Undateables, woont in een huis van KIO. De stichting was overigens niet be trokken bij de deelname van Mi chael aan het programma. „Dat is allemaal via de moeder van Michael gegaan", zegt Korten. Zij en ook Michael hebben de kri tiek gehoord of gelezen op het da- tingprogramma. Zo zouden de programmamakers gebruik ma ken van acteurs die met de deelne mers op stap gaan. Mary Korten erkent dat ze ook zo haar twijfels heeft. Vooral bij die zekere Ricar- do uit Helmond die met Denise (een vlotte meid die door een twijfels over sommige onderdelen van het programma groeistoornis slechts 1.30 meter lang is) op stap ging. Het verhaal gaat dat hij acteur is. „Dat wil ik best geloven. En ik vond het ook niet netjes dat zij erg lang in beeld werd gebracht toen haar eer ste date niet op kwam dagen. Maar ik vond de fragmenten met Michael wel netjes gemaakt." Michael weet zeker dat zijn date Amy wel 'echt' was. „Zij was ze ker geen actrice. Dat het met haar niets is geworden, kwam gewoon omdat er geen liefde tussen ons was." Michael zegt ook dat hij door de programmamakers heel goed wordt begeleid. „Ze blijven ook voor mij op zoek gaan naar een geschikte vrouw." Acteurs of niet, Michael zelf voelt zich in ieder geval een acteur. Rinus van Riel, bestuurslid van het Admiraal de Ruyter Zieken huis, vertelde dat gisteravond tij dens een presentatie voor de com missie maatschappelijke zaken van de gemeente Middelburg. Van Riel benadrukte daar dat de oncologische zorg geconcentreerd moet worden in Goes om te vol doen aan de steeds strenger wor dende eisen uie uuoi uc uveinciu en de zorgverzekeraars worden ge steld aan kwaliteit en veiligheid. „Er is overeenstemming tussen het ADRZ en het ZRTI dat zodra het ziekenhuis weg is uit Vlissin gen, ook het ZRTI naar Goes komt, aanpalend aan onze locatie daar." Eigenlijk gaat het om geld dat voor de subsidieronde van 2015 is bedoeld, maar de restauratie van de schuur kan niet langer wach ten. De bouwkundige staat van met name het dak is zo slecht dat het monument de komende win ter niet zal overleven als er niets gebeurt. Vanwege die bijzondere omstandigheden staat de provin cie daarom toe dat deze maand al wordt begonnen met de werk zaamheden. De restauratie duurt tot oktober 2015. Het Ministerie van OC&W stort jaarlijks 20 miljoen euro in het Provinciefonds voor de restaura tie van rijksmonumenten. Voor Zeeland is ruim 1,3 miljoen euro per jaar beschikbaar vanuit het Rijk. Voor de ronde van 2015 zijn in totaal vijf subsidieverzoeken in gediend. Naast de schuur gaat het om de Johanneskerk in Kruinin- gen, de Gasthuiskerk in Zierikzee, de Kerktoren in 's-Heer Abtsker- ke en de Watertoren in Goes. Alle aanvragen worden gehono reerd. GOES - Fietsers op de Zwembad- weg in Goes ontvingen gisteroch tend een presentje in de vorm van een fietslampje van wethou der Loes Meeuwisse. De actie was bedoeld om de aandacht te vesti gen op de herinrichting van de straat en op de fietsveiligheid. De maximale snelheid op de Zwem badweg is teruggebracht naar 30km (was 50). Het wegdeel naar de Hollandse Hoeve is een fiets straat geworden, waar de automo bilist nu te gast is. Borden en rode markering maken bestuurders hierop attent. De voorrangssitua tie op de kruising bij Omnium is ook veranderd. Verkeer komend van Omnium krijgt nu voorrang van rechts. Voorheen was dat an dersom. foto gemeente Goes door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Directeur Mary Korten van Stichting KIO in Hein- kenszand vindt het uitzenden van televisie-programma's als The Un dateables een goede zet Mary Korten, Stichting KIO MIDDELBURG - Het Zeeuwse insti tuut voor de behandeling van kan ker, ZRTI, verhuist over enkele ja ren van Vlissingen naar Goes. Naast het ziekenhuis van het ADRZ in Goes worden nieuwe be stralingsbunkers gebouwd. Dat gebeurt over vier jaar. „Dan zijn de bunkers in Vlissingen afge schreven en worden nieuwe bun- .j u i u u kers gebouwd in Goes", aldus Van Michael van der Perk uit Heinkenszand bij zijn ridderpark. „Ridders zijn echt een passie van mij. Ik heb er zelfs boeken over geschreven. In die boeken heb RieL ik een relatie. Maar als ik een echte vriendin vind, vraag ik een echtscheiding aan." foto Izaak Verkeste door Maurits Sep 'S-HEER ARENDSKERKE - De provin cie verstrekt met voorrang een sub sidie van 135.000 euro voor de res tauratie van de monumentale schuur van de Arendshoeve in 's-Heer Arendskerke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 56