8 UIT Twee organisaties verzorgden vorig jaar in Ter Reede in Vlis singen concerten op zondag: de CityConcerten en Concert- SerieVlissingen. Ze gaan samen verder om kosten te besparen als ConcertenVlissingen. Door het dichtknijpen van de sub sidiekraan en het vertrek van muzikaal adviseur Mathieu Meijs werden CityConcerten en ConcertSerieVlissingen geïnspi reerd om samen te werken. Voorzitter Jos Jobse over de nieuwe organisatie Concer tenVlissingen: „Het wordt als een nieuwe formule. Het aantal concerten wordt uitge breid naar 20 per jaar, verzorgd door jeugdi ge muziektalenten én beroepsmusici die een Zeeuwse binding hebben. En aange vuld met natuurlijk nationale toppers." Naast het traditionele klassieke repertoire programmeert ConcertenVlissingen mu ziek van de twintigste eeuw. „We hopen dat we hiermee meer jeugd naar de concer ten trekken. De programmatie is geva rieerd, want naast klassiek is er ruimte voor jazz, avant garde en cross-over." Jos Jobse (70) is een getogen Vlissinger. Hij studeerde bouwkunde in Rotterdam en nam het architectenbureau van zijn vader over. Hij ontwierp verschillende gebouwen in Zeeland. Toen de bouwmarkt in 1985 in zakte, verkocht hij het bureau en ging wer ken in de Randstad. Zijn bureau Jobse+Bos werkte mee aan markante bouwsels in de regio, zoals het sociaal cultureel centrum Den Hoekzak in Oostburg. Muziek speelde een belangrijke rol in zijn leven. „Ik kreeg op mijn zesde pianoles en was een stugge doorzetter. Mu ziek bekoorde mij. Muziek en architectuur hebben iets gemeen; de opbouw, de struc tuur en het uitwerken van de thematiek. Ik blijf studeren en heb veel geleerd van Ami- na Figarova en Natalia Pavlova. Kunst is be langrijk in het leven ik heb overal ingeze ten van kunstuitleen tot en met muziekor- ganisaties zoals Nieuwe Muziek, bestuur MPZ. Ik was ook betrokken bij de organisa tie van de Eastman Muziekprijs en concer ten voor het Nederlands Studenten Orkest. Met Jan de Graaf van Ter Reede heb ik vroe ger nog quatre-mains gespeeld, en toen is het balletje gaan rollen." Omdat hij ook contacten heeft met de Uni versity College Roosevelt en de Zeeuwse Muziekschool was het organiseren van con certen de volgende stap. „De geboorte van de ConcertenVlissingen serie is het logi sche gevolg." De concerten vinden plaats tussen half sep tember en eind juni. Telkens op zondag van 14.00 tot 15.00 uur in het Speelhuus in Ter Reede. Er is geen pauze en de toegangs prijs is 7,50 euro, inclusief koffie of thee. „Als je jeugd wil trekken, moet het pro gramma en/of de musicus voor hen aan trekkelijk zijn. We hebben de afgelopen maanden met onze formule al succes ge boekt en we verwachten van deze nieuwe reeks veel. We zouden een kweekvijver kunnen zijn voor jonge talenten en zelfs hofleverancier voor de jonge musici die het grote podium op willen. We willen echt graag Zeeuwse musici stimuleren om meer samen te spelen en aparte programma's sa men te stellen van eigentijdse muziek en met een Zeeuwse kleur." In de werkgroep zitten naast Jobse, John Riekwel, de oud-bestuursleden van City- Concerten Peter Stok en Hanneke Visch en de pianisten Rien Balkenende en Natalia Pavlova als muzikale adviseurs. Dit duo ver zorgt samen op 14 april een concert piano vierhandig en treedt daarnaast nog ieder tweemaal op als begeleider. Jonge Zeeuwse musici zoals Mathieu van Bellen, Annemie- ke de Bruin, Stefan Knuijt, Femke Steketee en Dies van den Berg treden in het seizoen 2014-2015 op en componist Christian Blaha en de Russische pianist Viachelav Po- pugrin vormen de kersen op de taart. Jonge musici die ook eens willen optreden in de ze serie kunnen zich melden bij Jobse: josjob@zeelandnet.nl „Een jaarlijks terugkerend hoogtepunt is de masterclass. Vorig jaar gaf Marietta Pet- kova deze, dit jaar komt Ralph van Raat (za terdag 9 mei). Priscilla van der Feen zang en Mark van der Feen openen het seizoen." Terug naar de tijd van zuurstok roze en fosforgroen Doe Maar Na noemt de tributeband zichzelf. De vier heren hebben een voor de hand liggende passie: Neder- ska en reggae spelen. Zij nemen het publiek mee terug naar de tijd dat Nederland zuurstoroze en fosfor groen kleurde. Met de muziek die daar onlosmakelijk mee verbonden is, zetten zij door het hele land zalen en festivals op hun kop. Adrie Oosterling blikt vooruit en gluurt heel even terug Stilstaan bij het heden, een blik in de toekomst en een moment gluren naar het verleden. Aldus vat zanger- kleinkunstenaar Adrie Oosterling heel in het kort zijn programma 'Zeeuws-Vlaanderen, je zal er maar zitten....!!!!' samen. Oosterling maakt vrijwel elk jaar een nieuw programma met liedjes, verhalen en anekdotes. Dit is zijn 29e op rij. Vrijdag 12 september, Doopsgezinde Kerk, Middelburg, 20.00 uur. Zaterdag 13 september, De Piek, Vlissingen, 21.00 uur. Zaterdag 13 september, Theater De Twee Duiven, Croede, 21.00 uur. Zondag 14 september, Grote Kerk, Veere, 15.30 uur. Zondag 14 september, Podium 't Beest, Goes, 15.30 uur. Kweekvijver van jonge musici Broeder Dieleman presenteert zijn nieuwe album 'Gloria' luidt de titel van het nieuwe album van Broeder Dieleman dat vrij dag is uitgekomen. Hij brengt een ei genzinnig soort gospel in het Zeeuws- Vlaams dialect. De liedjes van 'Gloria' gaan enerzijds over kleine dingen in het leven: vogelgezang, kauwtjes en aalscholvers, maar ook over gewichti ger thema's: religie en liefde. In het voorprogramma treedt Baby Dee op. Pianoduo brengt werk van Schumann en Brahms Robert Schumann hield, als kind van de Biedermeier-tijd, erg van huiselijk musiceren. Voor het quatre-mainspel schreef hij vier grote cycli. Twee daar van liggen het pianoduo Wyneke Jor- dans en Leo van Doeselaar na aan het hart. Zij brengen ze samen met vier handige variaties, die Johannes Brahms schreef na het overlijden van Robert Schumann in 1856. Eerste Jazz Mash van seizoen wordt stevig ingezet Rilan Ramhane verzorgt met zijn Bombardiers de eerste Jazz Mash van dit seizoen in Podium 't Beest. De rau we stem van Ramhane leent zich zeer goed voor een mix van soul, rock, funk, jazz en een vleugje hip hop, die hij met zijn tienkoppige band ten gehore brengt. DJ Sand storm staat borg voor een passende bijdrage aan de middag. door Jeanette Vergouwen Jos Jobse aan de vleugelpiano, foto Ruben Oreel Openingsconcert 14 september in Ter Reede Vlissingen, aanvang 11.30 uur, Priscilla van der Feen zang en Mark van der Feen piano. Het pro gramma bevat liederen van Mendelssohn, Fauré, Debussy, de Falla, Ives, R. Strauss en Walton. Mark geeft een piano improvisatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 44