Clouds of Sils Maria met Binoche, filmdiva op leeftijd UIT 7 The Expendables 3 vol krachtpatsers en sterke 'oudjes' liggen de kaarten ineens anders. Ross krijgt nog één kans zijn aartsrivaal uit te schakelen. Overtuigd dat hij en zijn kame raden hun beste tijd hebben gehad, huurt hij wat jonkies in voor deze missie. Die proberen zich de hele film door te bewij zen, maar kunnen niet op tegen de spier kracht van de ouwetjes. Het script over oud versus jong is een begrijpelijke, maar niet zo spannende keuze. De nieuwko mers dienen vooral als sidekick van de al veel langer bewezen 'Rocky'- en 'Termina- tor'-talenten. Toch is 'nummer 3' een ver makelijke actietrip vol B-film bravoure. WÊBÊÊ^BKÊKtÊÊÊÊÊÊIÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÈÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÈÊÊÊÊÊIÊÊÊÊÊIÊÊÊÊÊÊÊIÊÊÊÊÊÊÊm Er zijn al heel wat films ge maakt over ouder wordende filmdiva's die op een kwets baar moment in hun leven terug kijken op hun carrière. Scenarist en regisseur Olivier Assays heeft vast de melodramatische Bette Da- vis-klassieker 'All about Eve' (1950) tot en met de tranentrek kende variant van Pedro Almodóvar bestudeerd: 'Todo so- bre mi madre' (1999). Assayas grijpt voor zijn ambitieuze drama 'Clouds of Sils Maria' ook overdui delijk terug op Ingmar Bergmans psychodrama 'Persona' (1966), over de symbiotische relatie tus sen een getroebleerde actrice en een dienstbare jonge vrouw. In 'Clouds of Sils Maria' speelt Juliet te Binoche met verve de rol van Maria Enders, een gevierd actrice. Enders reist naar Zwitserland om tijdens een gala de toneelschrijver te eren die haar ooit haar door- braakrol bezorgde. Diezelfde dag pleegt de schrijver echter zelf moord. Kort daarop krijgt Maria het verzoek weer op te treden in haar doorbraakstuk. In deze kro niek van een lesbische relatie tus sen een jonge vrouw en een oude re zakenvrouw schitterde Maria destijds in de jongste rol. Nu zou ze de rol moeten overnemen van haar toenmalige tegenspeelster. schien wat gek om deze woor den te gebruiken. Maar Diesing is dan ook niet bang om de pijn en de tragiek rond het verlan gen naar de dood op een onbe vangen manier te vervlechten met de ervaringen van een pu ber die grote nieuwe stappen zet. Het geeft 'Nena' een soort ongepolijste eerlijkheid die ver frissend is. De toon is vaak net zo droog en laconiek als de keu zespelletjes die Nena speelt. „Bloot naar school of bloot in de supermarkt", vraagt ze haar vriendje. Haar Duitse vader (mooie norse rol van Uwe Och- senknecht) laat ze kiezen tus sen Kafka of Kim Basinger. Tot dat Nena hem uiteindelijk met de moed der wanhoop de vra gen stelt waar het echt om gaat: „Pistool of trein, trein of leven?" Abbey Hoes als Nena is een openbaring. Ze was al te zien in diverse films en over tuigt nu definitief als nieuw ta lent. Met verve heeft ze zich op deze rol vol gecompliceerde en om voorrang strijdende gevoe lens gestort. Aan explosieve stunts schort het niet in deze derde spierbundeletappe van 'The Expendables'. CIA-huur- ling Barney Ross (Sylvester Stallone) krijgt weer rugdekking van zijn teamleden in de strijd tegen het criminele schorriemorrie dat deze wereld bevolkt. Naast de vaste tough guys Lee Christmas (Jason Statham), Trench (Arnold Schwarze negger) en Gunner (Dolph Lundgren) zit ten er ook nieuwe flinke namen in de mix. Een James Bond-waardige openings scène met Wesley Snipes als de messen- slingerende legerarts Doe. Nadat Doe, me de-oprichter van de originele Expendables, is bevrijd mag hij gelijk mee naar een 'rou tineklusje' in Somalië. Als blijkt dat dood gewaande ex-Expendable Stonebanks het criminele meesterbrein is achter de deal, DONDERDAG 11 SEPTEMBER 2014 The Expendables 3. Regie: Patrick Hughes Met: Sylvester Stallone, Jason Statham, Wesley Snipes, Arnold Schwarzenegger, Mel Gibson. Te zien in Terneuzen, Vlissingen, Goes, Antwerpen. door Fritz de Jong Regie: Olivier Assayas. Met: Juliette Bi noche, Kristen Stewart, Chloë Grace Moretz. te zien bij Film by the Sea: za. 13 sept. 19.30 uur, zo. 14 sept. 19.30 uur, di. 16 sept. 19.30, wo. 17 sept. 19.30, do. 18 sept. 21.15 uur, vrij. 19 sept. 19.30, zo. 21 sept. 19.00 uur. HH eerlijkheid Nena, regie: Saskia Diesing, met: Abbey Hoes, Uwe Ochsenknecht, Monic Hendrickx. FbtS Vlis. zo. 14 sept 15.15 uur (Abbey Hoes is in Vlissingen), vrij. 19 sept. 16.00 en za 20 sept. 14.45 uur. Clouds of Sils Maria met Juliette Binoche en Chloë Grace Moretz. door Tisha Eetgerink Het krachtpatserteam van Stallone in The Expendables 3. foto Phil Bray

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43