Podiumagenda De Poortwachter van Zierikzee speelt dubieuze rol in Franse tijd 2 UIT In het Zierikzee van 1813 gaat de bevol king gebukt onder het Frans bewind. De smokkelhandel viert hoogtij, poortwach ter Isaac Uil speelt een dubieuze rol. De Rederijkers Zierikzee nemen het publiek vanaf vanavond mee naar die Franse tijd met het openluchtspel 'De Poortwachter van Zie rikzee'. Na de première wordt het stuk tot en met 20 september nog zes keer opgevoerd. De tekst is geschreven door twee leden van de Rederijkers, Marcel Modde en Anne van Hekke. Zij hebben zich daarvoor gebaseerd op historische feiten en personages, maar hebben ten behoeve van de theatrale span ning daar veel fantasie en fictie aan toege voegd. In 1813 behoort Nederland tot het Franse keizerrijk. De Fransen gedragen zich als heer en meester in de stad. Dat laat de be volking van Zierikzee niet onberoerd. Het verhaal speelt zich af op vijf wisselende locaties vanaf de Noordhavenpoort, rond de Oude Haven en ten slotte tot buiten de Zuid havenpoort. Zo begint het stuk met Isaac Uil die de 's ochtens de poort van de stad opent. Daarna verplaatst het spel zich naar een krui denierszaak waar niet alleen legale waar over de toonbank gaat. In de volgende scènes draait het om een merkwaardig schip, een verbannen burger en komst van de Engelsen. De Amerikaanse muzikanten Bonnie Prince Billy en Emmett Kelly komen in september voor zeven akoestische op tredens naar Nederland. Een bijzondere muzikale gebeurtenis die in de Kapel van Hoogelande bij Grijpskerke begint. Het is een toer die zonder spectacu laire aankondigin gen binnen tien minuten op een vroege zaterdag ochtend in mei al compleet was uitverkocht. Daar voor zijn vooral de albums, live optredens en muzikale ideeënwe reld van Bonnie Prince Billy ver antwoordelijk. Achter die naam verschuilt zich door René de Dreu Vanavond (première) 20.00 uur; verder op vrijdag 12, zaterdag 13, vrijdag 19 september 20.00 uur en zaterdag 20 sept., 16.00 en 20.00 uur. Zie voor kaartverkoop ook: www.rederijkerszierikzee. nl DONDERDAG 11 SEPTEMBER Middelburg Optreden Broeder Dieleman bij Zing- ng Tangarine, De Vleeshal, 16.00 uur Zierikzee Openingsact Festival Muziek Monu mentaal door de groep 'Close Act', Weekmarkt en winkelstraten 11.00 - 13.30 uur Historisch openluchtspel 'De Poort wachter van Zierikzee', Rederijkers Zierik zee, Rond Poortencomplex, 20.00 uur VRIJDAG 12 SEPTEMBER Middelburg PZC-lezing: interview Herman Wijffels, Kloveniersdoelen, 13.00 uur Album-presentatie Broeder Dieleman met in voorprogramma Baby Dee, Doopsgezinde kerk, 20.00 uur Terneuzen Sing-ln en kindervoorstelling 'Ferini en de maskers van Mumbai', door kleinkun stenaar Rini Fenijn, voor basisschoolleer lingen, Prot. kerk, Alvarezlaan, 18.30 uur Zierikzee Concert Vlaams trio Kampa Kampa in kader Muziek Monumentaal, St. Lievensmonstertoren, 20.00 uur (ont vangst vanaf 19.30 uur in FiZi). Historisch openluchtspel 'De Poort wachter van Zierikzee', Rederijkers Zierik zee, Rond Poortencomplex, 20.00 uur ZATERDAG 13 SEPTEMBER Brouwershaven Optreden ensemble Take Five met licht klassieke tot populaire muziek, Sint Nicolaaskerk, 20.00 uur Goes Nationale Orgeldag, Grote Kerk, openingsmanifestatie 11.30 uur Groede 'Zeeuws-Vlaanderen, je zal er maar zit ten...!!!!', kleinkunst Adrie Oosterling, Theater-galerie De Twee Duiven, Slijk straat 7, 21.00 uur 's Heer Arendskerke Muziek bij 'een Bunder Keramiek'; Ceramic Soundscape, Oude Rijksweg 97,15.30 uur Middelburg Zinging Tangarine: muzikale opening expositie Koen Delaere Jeroen Dooren- weerd, De Vleeshal, 17.00 uur Seizoenopening met '80's Verant woord', De Spot, 21.00 uur Oostburg Bluesfestival met Aynsley Lister,Elec tric Gypsies, Jed Thomas en Paddy Magui- re, The Lane, vanaf 16.00 uur Renesse Concert slagwerkgroep Muziekvereni ging Luctor et Emergo uit Renesse en slagwerkgroep van Muziekvereniging Ba- rendrecht, Bij waterkunstwerk, Hogezoom, 14.00 uur. Discoparty voor jongere ouderen en oudere jongeren, Club La Costera, vanaf 21.00 uur Terneuzen Texaanse blues-, soul- en rockgigant Hamilton Loomis, Porgy en Bess, 21.30 uur Vlissingen Doe Maar Na, eerbetoon aan populair ste band uit Nederlandse popgeschiede nis, De Piek, 21.00 uur Zierikzee Festival Muziek Monumentaal met mu- ziekoptredens en clownsact, Diverse locaties in binnenstad, vanaf 11.00 uur Historisch openluchtspel 'De Poort wachter van Zierikzee', Rederijkers Zierik zee, Rond Poortencomplex, 20.00 uur ZONDAG 14 SEPTEMBER Aardenburg Bach Cantate, Belgisch Bach Plus En semble, St. Baafskerk, 16.00 uur Goes Jazz Mash met Rilan The Bombard iers DJ Sandstorm, 't Beest, 15.30 uur Ellewoutsdijk Optreden twee troubadours: Maarten Termont en Jan van de Velde, 't Kerkje van Ellesdiek, 14.30 uur Middelburg Band Birds That Change Colour, gratis seizoenopener, Kloveniersdoelen, 15.30 uur Veere Muziekpodium Zeeland, concert piano duo Wyneke Jordans en Leo van Doese laar, Grote Kerk, 15.30 uur Vlissingen Concert Priscilla van der Feen (zang) en Mark van der Feen (piano), met liede ren van Mendelssohn, Fauré, Debussy, de Falla, Ives, R. Strauss en Walton, Ter Reede, 11.30 uur MAANDAG 15 SEPTEMBER Hoogelande (bij Grijpskerke) Concert Bonnie Prince Billy, Kapel van Hoogelande, 20.00 uur (uitverkocht) Scène tijdens een repetitie voor 'De Poortwachter', foto Dirk-Jan Gjeltema Verrassingsbezoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 38