PZC PAGINA 10 Poppodium De Spot in Mid delburg staat aan vooravond van boeiend seizoen. Retrogames, een verzoekencompu ter, vj Clipssync en dj's 7lnch Twins bepalen de sfeer van '8o's Verantwoord' zaterdagavond in De Spot in Middelburg. Met deze avond in de sfeer van de jaren 8o begint hier een nieuw seizoen. Tonnie Die- leman tekent voor de programmering en hij verheugt zich zeer op wat komen gaat. 'Tonnie' en 'De Spot' werden de afgelopen week diverse keren met waardering ge noemd door bekende artiesten op het Ab dijplein tijdens het Zeeland Nazomerfesti val. De conclusie mag best worden getrok ken dat De Spot belangrijk bijdraagt aan de infrastructuur voor popmuziek in Zeeland. Achter het samenstellen van een seizoen programma schuilen veel afwegingen, blijkt uit de toelichting van Dieleman. „Je hebt te maken met aanbod, de grootte van ons podium - we kunnen zo'n 300 mensen kwijt - wat past bij het publiek hier, wat willen De Piek in Vlissingen en 't Beest in Goes brengen en wat is het lokale program ma dat we daarnaast ook willen bieden. En dan moet het natuurlijk ook in de exploita tie passen, want we krijgen wel subsidie voor pand en personeel, maar niet voor pro grammering." Al die afwegingen in beschouwing ne mend, is Dieleman blij met het aanbod dat er uit is gerold. Typhoon (18 okt.) en Tanga- rine (7 nov.) bijvoorbeeld vallen direct op. Het zijn de huidige en een voormalige huis band van De Wereld Draait Door. Voor Die leman is dat niet doorslaggevend bij zijn keuzen, maar die korte optredens op televi sie stimuleren natuurlijk wel de belangstel ling in de betreffende artiesten. Zelf verheugt de programmeur zich ook zeer op 'De Nacht van de Nacht' op zater dag 25 oktober. Daarvoor komen de Friese cultheld Meindert Talma en singer-sonwri- ter Sven van Rijswijk naar De Spot. Later in die nacht laat componist Douwe Eisenga zich van een andere kant horen: als dj Dou we met een koffer vol hedendaagse dans muziek. Samenwerking met andere podia blijkt uit een optreden van Baby Bee in De Vleeshal in de vooravond van die 'Nacht van de Nacht'. Verder presenteert De Zeeuwse Concertzaal in De Spot 'Canto Ostinato au dio visual, een audiovisuele performance met harp, elektronica en visuals. Van loka le zijde komen onder meer: thema-avon den van de band Champagne Charlie en een variant op Beats Op Je Fiets: Drum 'n Bass in your Face (27 sept.) Donderdag 11 september tot en met woensdag 17 september 2014 UitGids Bonnie Prince Billy in de Kapel van Hoogelande PAGINA 1 IN 3 Op Reis is levendig thema van Monumentendag 1 Bezoekersvan '80's Verantwoord' in poppodium De Spot kunnen bij de verzoekencomputer hun wensen kenbaar maken en de 7lnch Twins (inzet) geven er gehoor aan. foto Nous Photography Opening met 80's verantwoord door Ali Pankow Zaterdag 13 september, De Spot, 21.00 uur; zie ook: wwwdespotmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 37