Tennisbond denkt na over andere Daviscup Zeeland Classic heerlijk toetje voor vrije renners SPORT 33 Verstappen op weg naar licentie e- e- m er at üj er ig o- in in g- et ht ijf >P lit li- ar e- a- r) o- kt :i- ij" e- n a- n o- Bitti kwam zelf nog met twee an dere voorstellen om de duels in de Daviscup aantrekkelijker te ma ken. ;,Ik zou de sets willen inkor ten, omdat de meeste aandacht toch altijd ligt op de laatste pun ten. Daarnaast zou ik de tweede service willen afschaffen. Daar mee krijgt de eerste opslag veel meer waarde. Het wordt dan een moment van hoge concentratie. Ik ben benieuwd hoe de spelers daarmee omgaan." Bitti ziet niets in het idee om de jaarlijkse Davis cup eens in de twee jaar te gaan organiseren en dan ook nog op een centrale plaats voor de beste 16 landen. Dat plannetje lanceer de de zevenvoudige Daviscupwin- naar Stan Smith uit de Verenigde Staten onlangs. Nederland speelt komend week einde in Amsterdam tegen Kroa tië in de play-offs voor een plek in de wereldgroep van de Davis cup. Teamcaptain Jan Siemerink verwacht dat Marin Cilic gewoon in actie komt. De Kroatische ten nisser kroonde zich maandag in New York tot winnaar van de US Open en geldt als de absolute kop man van de Kroatische Daviscup- ploeg. „Ze hebben nog tot donder dag de tijd om te beslissen of hij speelt, maar ik verwacht dat hij er gewoon staat", aldus Siemerink. „De Zeeland Classic is uitge groeid tot een topwedstrijd in Ne derland en omdat hij deel uit maakt van het landelijke Super- prestige-klassement, komen al leen de sterkste renners uit de ca tegorieën amateurs en amateurs 40+ aan het vertrek", aldus Leo Bakker uit Heinkenszand, voorzit ter van zowel de plaatselijke wie lerclub Vitesse als van TMZ (Trim- belangen Midden-Zeeland). De woorden van Bakker worden be vestigd door het grote aantal deel nemers dat zich heeft aangemeld. „We laten maximaal 150 renners toe, maar de belangstelling is vele malen groter", vertelt Bakker, die de wedstrijd een lengte heeft ge geven van 114 kilometer, verdeeld over twee omlopen van 45 kilome ter en aansluitend drie locale ron den van acht kilometer. Onder de deelnemers bevinden zich voormalige winnaars, zoals Jan Muis (Giessenburg) en Mare den Hoed (Pijnacker). Daarnaast doen ex-elite-renners mee en na tuurlijk nagenoeg alle Zeeuwse coureurs die startgerechtigd zijn. Zij zullen er vanaf 16.30 uur een spannende aangelegenheid van maken. De start is in de Dorps straat en de aankomst in Clara's Pad in Heinkenszand. Kerkhove in halve finale dubbelspel Lesley Kerkhove uit Zierik- zee en Richelle Hoogen- kamp hebben in het Franse Saint Malo de halve finales van het dubbelspel van het ITF-tennistoernooi bereikt. Het Nederlandse koppel had weinig moeite met de Bel gische Catherine Chantrai- ne en de Fran^aise Esther Thebault: 6-2 6-2. In de twee de ronde van het enkelspel treffen Kerkhove en Hoogen- kamp elkaar vandaag. Hoo- genkamp is favoriet, ze is als vierde geplaatst. Bertens verliest in tweede ronde Kiki Bertens is in de tweede ronde van het tennistoer nooi in Honpkong tiirgescha- De 22-jarige speelster uit Wa teringen verloor in drie sets van de vijfjaar oudere Au stralische Jarmila Gajdos- ova: 4-6 6-16-4. De partij duurde ruim twee uur. Beide tennissters had den nog niet eerder tegen el kaar gespeeld in het WTA- circuit. Matchfixing in zeker zestig landen Matchfixing in het voetbal komt John Abbott, voorzit ter van een door Interpol en Fifa geleide onderzoekscom missie, jaarlijks in zo'n zes tig tot tachtig landen voor. „We hebben bewijzen dat groepen in China, Rusland, de Balkan, de VS en Italië er veel mee verdienen. Het gaat om miljarden euro's", al dus Abbott. Voetbal en cricket zijn volgens hem het populairst onder fixers. Max Verstappen heeft zijn eerste test afgelegd in de For mule 1. De zestienjarige Lim burger reed in Italië vierhon derd kilometer in een Toro Rosso uit 2012. Die afstand zou voldoende kunnen zijn voor de licentie die hij no dig heeft om in grands prix te mogen rijden. Van Toro Rosso mag de jongste rijder in de historie van de Formu le 1 al dit seizoen een aantal vrije trainingen rijden. Atsu helpt Ghana aan zege Christian Atsu heeft Ghana in de kwalificatie voor de Afrika Cup (groep E) aan de zege op Togo geholpen. De voormalig aanvaller van Vit esse, dit seizoen door Chel sea uitgeleend aan Everton, maakte vier minuten voor tijd in Lomé de winnende treffer: 2-3. Een kwartier voor tijd bracht Adebayor de Togolese gastheren op 2-2 en leek een gelijkspel in de maak. Atsu besliste anders. it- in ri- a- et at ie d- r- >P NEW YORK - De tennisduels in de Daviscup worden mogelijk inge kort. Voorzitter Francesco Ricci Bit- ti van de internationale tennisfede- ratie (ITF) toonde zich in New York geen tegenstander van die optie. „Ik sluit niet uit dat we er in de toe komst over gaan nadenken", sprak de Italiaan behoedzaam. „Van maxi maal vijf naar maximaal drie sets per partij, is te doen." door Wim de Vos HEINKENSZAND - Ook voor de zoge heten vrije renners nadert het sei- zoens-einde. Voor hen staat er de laatste weken van het wielerjaar nog een heerlijk toetje op het pro gramma. Het is de Zeeland Classic, zaterdag met start en finish in Hein- kenszand. Er komen veel en sterke renners aan de start, uit Nederland en België. SAINT MALO HONGKONG KC1U. MANCHESTER ADRIA LOME CHAllSSJSN DONDERDAG 11 SEPTEMBER 2014 'm Erik Boer rijdt voor de nieuwe Belgische opleidingsploeg Van Assche-Alpha Motorhomes Cycling Team. foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33