Televisieprogramma's zoals The Undateables kunnen bijdragen aan bewustwording' Middelburg verliest Stoffen Spektakel in Goes: van 1,50 van Zwolle als fietsstad tot 200 euro per strekkende meter WALCHEREN 27 L Mountainbikerace bij de Kreek Zeedijk Evenementen houdt zaterdag bij de West- kappelse Kreek de vierde X-treme ATB zomercup ra ce. Iedereen vanaf 6 jaar met een goede mountainbike en helm kan meedoen. Er is een 'afwisselend en uitda gend' parcours uitgezet. De start is om 12.00 uur op de parkeerplaats aan de Zuider hoofdweg. Inschrijven vanaf 11.00 uur in café Kasteel van Batavia. Er wordt gestart in verschillende categorieën. Honderd klassieke auto's op de markt Stichting Evenementen Mid delburg (SEM) houdt zater dag de jaarlijkse Oldtimer dag op de Markt. Tussen 10.00 en 16.00 uur staan daar dan zo'n honderd klas sieke auto's. Verspreid over de dag vertrekken die in groepen van ongeveer der tig voor een rit over Walche ren. Bij terugkomst krijgt ie dere auto speciale aandacht tijdens het 'concours d' élé- gance'. Brassband houdt rommelmarkt De Brassband Middelburg houdt zaterdag de jaarlijkse rommelmarkt. De verkoop van oude spul len vindt dan plaats bij de Graanbeurs aan het Dam plein. De brassband belooft bezoe kers een 'divers aanbod van spullen'. De rommelmarkt begint om 09.00 uur en duurt naar ver wachting tot ongeveer 16.00 uur. BIJ NADER WÊÊÊÊÊÊÊÊk In de krant van woensdag is abu sievelijk vermeld dat de Nationa le Orgeldag in Goes vrijdag wordt geopend. Dat klopt niet. De orgeldag vindt plaats op zater dag en dat geldt dus ook voor de opening. De openingsmanifesta tie begint om 10.30 uur in de Gro te of Maria Magdalenakerk. „Dit soort programma's kan bij dragen aan bewustwording. Dat ook mensen met een beperking behoefte hebben aan een relatie en dat het hen vaak moeite kost een geschikte partner te vinden." Stichting KIO biedt kleinschalige en vraaggestuurde zorg voor kin deren en jongvolwassenen. De stichting beheert dagcentra, het logeerhuis, de kinderwoning, de woontrainingshuizen en andere woningen. Stichting KIO biedt in tensieve zorg in kleine groepen van maximaal vier of vijf kinde ren of jongeren aan. KIO denkt dat een kleine groepsgrootte voor waarde is om kinderen, jongeren en jongvolwassenen met een be perking tot ontwikkeling te laten komen. Michael van der Perk, één van de deelnemers aan het BNN-dating- programma The Undateables, woont in een huis van KIO. De stichting was overigens niet be trokken bij de deelname van Mi chael aan het programma. „Dat is allemaal via de moeder van Michael gegaan", zegt Korten. Zij en ook Michael hebben de kri tiek gehoord of gelezen op het da- tingprogramma. Zo zouden de programmamakers gebruik ma ken van acteurs die met de deelne mers op stap gaan. Mary Korten erkent dat ze ook zo haar twijfels heeft. Vooral bij die zekere Ricar- do uit Helmond die met Denise (een vlotte meid die door een Ik heb ook mijn twijfels over sommige onderdelen van het programma groeistoornis slechts 1.30 meter lang is) op stap ging. Het verhaal gaat dat hij acteur is. „Dat wil ik best geloven. En ik vond het ook niet netjes dat zij erg lang in beeld werd gebracht toen haar eer ste date niet op kwam dagen. Maar ik vond de fragmenten met Michael wel netjes gemaakt." Michael weet zeker dat zijn date Amy wel 'echt' was. „Zij was ze ker geen actrice. Dat het met haar niets is geworden, kwam gewoon omdat er geen liefde tussen ons was." Michael zegt ook dat hij door de programmamakers heel goed wordt begeleid. „Ze blijven ook voor mij op zoek gaan naar een geschikte vrouw." Acteurs of niet, Michael zelf voelt zich in ieder geval een acteur. Middelburg wist niet door te drin gen tot de groep van vijf gemeen ten (Almere, Eindhoven, Ensche de, Velzen en Zwolle) die werden genomineerd. Wel laat de bond zich positief uit over een aantal projecten in Middelburg. Onder andere het weren van autoverkeer op de Stationsbrug, de verbreding van het fietspad langs de Klevers- kerkseweg en het fietsvriendelij- ker afstellen van de verkeerslich ten bij de Schroebrug. Ook de aan leg van het fietspad langs de Schroeweg is goed ontvangen. Dit pad vormt een alternatief voor de route door het Meiveld. Die laat ste route was volgens de gemeen te onlogisch, onduidelijk en so ciaal onveilig. Een aantal van die projecten is door de bond zelfs op genomen in de brochure 'Goede voorbeelden uit deelnemers Fiets stad 2014'. Maar de bond stelt ook vast dat de gemeente er nog geen beleid van heeft gemaakt om fiet sers en ander verkeer te scheiden. Om half tien, als de beurs open gaat, staat het parkeerterrein van de Zeelandhallen al voor eender de vol. Dan wordt ook meteen duidelijk dat er een internationaal publiek op af komt. Veel Duitse nummerborden, nog meer Bel gische en een hele hoop Neder landse. Vrijwel iedereen die binnenkomt, stopt eerst bij de kraam van patro- nentijdschrift Knip, waar twee jur ken hangen die iedereen even moet bewonderen. Ze zijn, met Knip-patronen, gemaakt van stof fen waarop de Nachtwacht van Rembrandt en het Melkmeisje van Vermeer zijn gedrukt. De stof fen zijn binnen te koop. Het aanbod van stoffen, knopen, garen en band is overweldigend divers. Er is bijvoorbeeld een kraam met leer voor tassen. Eén van de kramers heeft stoffen die in de haute couture worden ge bruikt. Het zijn niet de goedkoop ste, maar het is wel prachtig mate riaal: Ottomanzij, taf, Boussac, wollen mousseline, je rekent er zomaar 200 euro per meter af. Maar voor 1,50 per meter kun je ook klaar zijn en voor een coupon netje betaal je soms nog minder. De zoekers struinen regelrecht naar een bestemming, maar de meeste dames - mannen zijn er nauwelijks - wandelen langs alle kramen, door alle gangetjes. Van hen moeten de handelaren het hebben. Ze kijken, voelen, vragen. De kooplui knippen, vouwen, ver pakken en 'ping' zegt de kassa. De dames kunnen aan het werk. DONDERDAC 11 SEPTEMBER 2014 WESTKAPELLE MIDDELBURG MIDDELBURG door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Directeur Mary Korten van Stichting KIO in Hein- kenszand vindt het uitzenden van televisie-programma's als The Un dateables een goede zet. Mary Korten, Stichting KIO Michael van der Perk uit Heinkenszand bij zijn ridderpark. „Ridders zijn echt een passie van mij. Ik heb er zelfs boeken over geschreven. In die boeken heb ik een relatie. Maar als ik een echte vriendin vind, vraag ik een echtscheiding aan." foto Izaak Verkeste MIDDELBURG - Middelburg is niet de fietsstad 2014 geworden. Zwol le wel. Middelburg had zich in 2013 aangemeld bij de Fietsers bond om in aanmerking te komen voor deze titel. In totaal hadden ne gentien gemeenten zich ingeschre ven. GOES - Het moet wel vreemd lopen als je op het Stoffen Spektakel in de Zeelandhallen niet vindt wat je zoekt. Een couponnetje katoen voor een schortje of een lap Cavalli zijde voor een avondtoilet, organza voor een bruidsjurk of een stukje nepbont voor een hoedje: alles is te koop op de stoffenbeurs en het publiek weet dat maar al te goed.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 27