lllllll Culinair op topniveau Nu Snelle Boekers Voordeel Smullen op Oesterpartij Op papier lijkt de nieuwe baan van Frans Timmermans heel wat. Nu moet hij er nog wat van zien te maken. 22 en 23 Huwëli de toe: Zonnig en zacht, 19 Extra Vroegboekkorting tot 100,- p.p. Nog veel keuze Öp tijd geregeld Lange voorpret Ook deze winter heeft Arke de vakantie die bij je past! DEN HAAG - De naam van zijn por tefeuille past straks amper op zijn Facebook-profiel. PvdA'er Frans Timmermans, nog even minister van Buitenlandse Zaken, wordt Europees commissaris voor betere regulering, relaties tussen Europe se instellingen, rechtsregels én fundamentele rechten. Dan wordt hij ook nog de eerste vicepresi- dent van de Europese Commissie. Of, zoals bovenbaas Jean-Claude Juncker zegt, 'mijn rechterhand'. Op papier lijkt zo'n mond vol al gauw heel wat. De eerste bijnamen zijn al opgedo ken: Onderkoning van Brussel; Su percommissaris. In de beschrij ving van Timmermans' portefeuil le staat dat hij zich tegen alle com missarissen aan mag bemoeien als het op nieuwe regels aankomt. Het adagium daarbij is het aloude Europese subsidiariteitsbeginsel: nationaal wat kan en alleen Euro pees regelen wat moet. De suggestie is dat Timmermans moet voorkomen dat de commis sie straks nog met plannen komt die het imago van de EU geen goed doen, zoals het geval was met het (ingetrokken) verbod op hervulbare olijfolieflessen. Daar bij is Timmermans ook de man die moet zorgen dat de rol van na tionale parlementen wordt ver sterkt, een wens van Nederland. In de Tweede Kamer zijn de reac ties op Timmermans' benoeming gematigd positief, al wijst bijvoor beeld D66 er fijntjes op dat er niet veel terecht is gekomen van het Nederlandse voornemen om een zware economische post te be machtigen. Premier Mark Rutte dacht daarvoor met Jeroen Dijssel- bloem een uitstekende troef te hebben, maar die paste niet in het plaatje van Juncker. Dat Dijssel- bloem Juncker een verstokte ro ker en drinker noemde, heeft zijn kansen geen goed gedaan. Met Timmermans kan Rutte even goed voor de dag komen. De Lim burger geldt als een ras-Europe aan, die de laatste jaren steeds kri tischer werd over het functione ren van de Unie. Nu mag Timmermans gaan bewij zen dat het ook anders kan. Aan zijn diplomatieke vaardigheden zal het niet liggen. Wel moet blijken of Juncker hem heeft uitgerust met voldoende in strumenten om collega's in het ga reel te houden. Hoeveel mans is Superfrans? DONDERDAG 11 september 2014 8 555530 Nieuwe stikstofregels ramp voor Zeeuwse economie UW MENING 169 reacties Ik begrijp mijn dokter ook niet DESTELLING Kras.nl/53040 of bel 0900-9697,5cPm Kijk vrtiof ïi<? voorwaarden Artejii WwW of Xj 1 qt Michelinster arrangement Klantbeoordeling 8,8 2-3 dagen al v.a. 'Superfrans' moet zich bewijzen ANALYSE door Laurens Kok pagina 10 en 11 Vechtcommissie van zwaarge wichten Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 214 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 MIDDELBURG - Jet Bussemaker, minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (midden), slurp te gisteren een oester weg met commissaris van de koning Han Polman (rechts) en Lieven Boeve, directeur-generaal van het Vlaams secretariaat voor het Katholiek Onderwijs tijdens de jaarlijkse Oesterpartij in Mid delburg. De minister was te gast in Mid delburg, omdat de bijeenkomst dit jaar het thema economie en onderwijs had. Bussemaker ge noot van de oesters. „Ik vind ze heerlijk", zei ze, toen de net werkbijeenkomst al even bezig was. „Ik heb er al vijf of zes op!" foto Ruben Oreel O pagina 28 en 29 Dé gelegenheid om eens goed te netwerken EENS 43% ONEENS 57 Nederland moet trots zijn op de baan van Timmermans Reageer op pzc.nl Het luxe 4-sterren Landhuishotel Restaurant De Bloemenbeek in Twente is bekroond met een Michelinster. Incl. ontbijtbuffet, 1x 3-gangendineren 1x sprankelend aperitief Wellness met binnenzwembad, sauna en stoombad Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1