Deel computers ADRZ draait nog op Verlopen' XP Herinneringen aan kleuterschool Noordgouwe Kiek noe! 26 SCHOUWEN-DUIVELAND Letty Demmers blijft nog als burgemeester Houterman Verbouwing? Twee Zeeuws-Vlaamse bedrijven maken opnamen voor Zeeuwse Sinterklaasfilm in Terneuzen. wwu'.pzc. nl/kieknot' Pc's die nog door XP worden aan gedreven, zijn kwetsbaarder voor virussen en andere schadelijke software of hackers. Onwenselijk voor organisaties waar veel (priva cygevoelige informatie omgaat, zoals ziekenhuizen. Ziekenhuis Zorgsaam in Zeeuws-Vlaanderen heeft nog 'een staartje' computers met XP. Het gaat om vier procent die de komende maanden wor den vervangen. Volgens woordvoerder Dick Bos- scher hebben zich binnen het ADRZ tot nu toe geen problemen voorgedaan, maar hij erkent dat het risicovol is. „We willen nog voor het einde van dit jaar zijn overgestapt op Windows 7. Zo'n zestig, zeventig procent van onze computers draait nu proef met dat systeem. Maar het is een hele klus voordat je zo'n grote organi- satie over hebt." Juist vanwege de kwetsbaarheid van het verouder de systeem is het volgens Bos scher zaak om een upgrade gefa seerd te laten verlopen. „Om uit val te voorkomen." De overstap maakt deel uit van het project 'nieuwe werkplek' binnen het zie kenhuis. Alle medewerkers krij gen straks ook de beschikking over de nieuwe versie van het pro gramma Office. Andere (grote) Zeeuwse zorgin stellingen zoals Zorgstroom, Emergis en SVRZ, maken geen ge bruik (meer) van Windows XP, la ten woordvoerders desgevraagd weten. Bij de GGD gaat het nog om 15 van de in totaal vierhon derd pc's, zegt woordvoerder Ar jan van Schaik. Softwarebedrijf Microsoft kondig de bijna vier jaar geleden al aan te zullen stoppen met de ondersteu ning van het inmiddels twaalf jaar oude Windows XP. Toch lij ken veel overheden, bedrijven en instellingen tot het laatste mo ment te hebben gewacht om over te stappen naar een moderner be sturingssysteem. De meeste Zeeuwse gemeenten en andere 'kwetsbare' overheden en bedrij ven zoals de kerncentrale en de Veiligheidsregio, hebben wel tij dig ingegrepen, bleek uit een eer dere rondgang van deze krant. De gemeente Borsele is weliswaar be gonnen met de vervanging van de verouderde software, maar pas in 2015 heeft de gemeente zekerheid dat alle systemen stabiel draaien. terneuzen - De pepernoten lig gen allang weer in de winkel. En eigenlijk is Sinterklaas door de zwarte pietendiscussie dit jaar nooit helemaal weggeweest uit Nederland. Maar toen wandelaars en fietsers deze week Pakjesboot 12 in de haven van Terneuzen za gen aanmeren, wreven zij zich eens goed in de ogen. Is de goed heiligman nu helemaal van het padje? Het is pas september! Patrick Roelands kan tekst en uit leg geven. Op verzoek van Het Feest en Holyshot was de Sint al even in Terneuzen. De twee Zeeuws-Vlaamse bedrijven ma ken voor Yara Sluiskil een film, de Zeeuwse Sinterklaasfilm. Dat doen ze alweer voor de derde keer. „Yara vroeg ons om hun jaar lijkse Sinterklaasfeest voor kinde ren van werknemers nieuw leven in te blazen. Ik kwam toen met het idee om de kinderen al weken vooraf bij het feest te betrekken. Dat kan met video. In eerste in stantie was het vooral een recla mefilm, maar inmiddels mag je van een korte bioscoopfilm spre ken", aldus Roelands. De eerste opnamedag was deze week met twaalf vrijwilligers in de haven van Terneuzen en op de Westerschelde. Sleepbedrijf Mul traship liet de Multratug 10 graag omdopen tot Pakjesboot, zodat de Sint en zijn pieten er een dagje op konden vertoeven. Voor het ma ken van beelden werd onder meer een drone ingezet. „Schitte rend. Het lijkt op die luchtbeel den net of we echt voor de kust van Spanje liggen, maar in werke lijkheid zijn we niet verder ge weest dan Vlissingen", vertelt Roelands. De film komt op 17 november on line via YouTube, twee dagen na dat de Sint écht is aangekomen in de Terneuzense haven. Dat meldt plaatsvervangend voor zitter van de gemeenteraad van Vlissingen, Coen van Dalen. Ge zien de financiële staat van de ge meente, de grote projecten die er te realiseren zijn en het belang van kwaliteit en continuïteit in bestuur is besloten de vacature voorlopig nog niet open te stellen. De gemeenteraad nam dat besluit in overleg met Commissaris van de Koning in Zeeland Han Pol man, en de fractievoorzitters in de raad. Burgemeester Demmers (62) begon september vorig jaar als waarnemend burgemeester als opvolgster van René Roep, die af trad na omstreden declaratiege drag. Demmers zou aanvankelijk tot na de gemeenteraadsverkiezin gen van dit voorjaar blijven. Be gin dit jaar zei ze een sollicitatie naar een vast Vlissings burge meesterschap nog te overwegen. Klassenfoto's van Schouwen -Duiveland Wanneer de foto is gemaakt, weet De Graaf niet precies. Het moet in ieder geval in de jaren '50 van de vorige eeuw zijn geweest. De Graaf herinnert zich enkele na men van klasgenoten op de foto. Op de bovenste rij herkent hij v.l.n.r. op de derde plek Joost Ge luk en rechts daarnaast Jan Geluk. Helemaal links staat Juf van der Klooster. Op de tweede rij van bo ven: op de twaalfde plek Joop de Recht. Op de derde rij helemaal links Bert Troost en zesde van links Martine Hilleman. Op de on- derste rij herkent De Graaf alleen zichzelf. Na de kleuterschool ging hij naar de lagere school aan het Vrije in Zierikzee. „Maar helaas kan ik me geen namen herinne ren uit deze klas bij meester Schimmel. Ik heb bij hem gelo geerd in de tijd dat mijn moeder in het ziekenhuis lag." De Graaf hoopt dat mensen zich de kleuterschool in Noordgouwe en lagere school in Zierikzee kun nen herinneren en op zijn mail willen reageren. Mail naar Kieknoe@gmail.com. door Luc Oggel GOES - Hoewel de primaire onder steuning en beveiliging al vijf maan den geleden is beëindigd door Mi crosoft, draait een flink deel van de computers binnen het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis (ADRZ) nog steeds op het besturingssysteem Windows XP. Tot nu toe had ADRZ geen problemen, maar woord voerder Dick Bosscher er kent dat het risicovol is Meer nieuws zie: www.pzc.nl Aannemingsbedrijf vraag vrijblijvend offerte aan: 's-GRAVENPOLDER 0113-311221 www.ajhouterman.nl Sinterklaas is al in Terneuzen door Raymond de Frel Sinterklaas en zijn Zwarte Pieten waren deze week stiekem al heel even in de haven van Terneuzen. foto Patrick Roelands door Claudia Sondervan VLISSINGEN - Burgemeester Letty Demmers-Van der Geest blijft in ie der geval tot in 2015 aan als waar nemend burgemeester van Vlissin gen. door Piet Kleemans NOORDGOUWE - De foto stamt uit de tijd ver voor de invoering van de basisschool. Kieknoe-lezer Tie- de de Graaf koestert herinneringen aan de tijd dat hij op de kleuter school van Noordgouwe zat. Hij stuurde bijgaande klassenfoto waar hij zelf ook op staat, en wel op de onderste rij tweede van rechts. De Noordgouwse kleuterschoolklas van Juf van der Klooster. De foto stamt uit de jaren vijftig van de vorige eeuw. foto collectie Tiede de Graaf O Meer klassenfoto's, zie: www.pzc.nl/kieknoe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 52