Alberto Contador slaat WK wielrennen over Fifa wil een pauze bij vrees hersenschudding SPORT 33 Jong Oranje toch naar play-offs EK Jong Oranje heeft de play-offs voor het EK onder 21 jaar toch gehaald. De ploeg van bondscoach Adrie Koster verloor maandag met ï-o van de leeftijdsgenoten van Slowakije en moest daar door in de wachtkamer plaatsnemen. De uitslagen van gisteren waren echter positief voor het Nederland se jeugdelftal, waardoor Kos ter en zijn equipe toch bij de beste nummers twee zit Schaars terug op trainingsveld Stijn Schaars heeft gisteren zijn rentree op het trainings veld van PSV gemaakt. De middenvelder werkte een in dividuele training af met een lid van de medische staf. Schaars revalideert van een operatie aan zijn linker knie, die hij in mei in de Ver enigde Staten onderging. Vanwege de ingreep moest hij het WK voetbal in Brazi lië aan zich voorbij laten gaan. Bale behoedt Wales voor blamage Gareth Bale heeft zijn land Wales gisteren behoed voor smadelijk puntenverlies in de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Andorra. De man van honderd miljoen van Real Madrid boog in eigen per soon een i-o-achterstand om in de overwinning (2-1) voor de Welshmen. Andorra had lang zicht op het eerst punt ooit in de EK-historie. De gastheren kwamen al na zes minuten op voorsprong via Ildefons Lima. IJsland koploper na winst op Tlirkije IJsland heeft gisteren de lei ding genomen in de groep van het Nederlands elftal in de EK-kwalifïcatie. De ploeg van bondscoach Lars Lagerback boekte in Reykja vik een verrassende zege op Turkije: 3-0. Jón Dadi Bödvarsson, Gylfi Sigurds- son en Ajacied Kolbeinn Sigthórsson scoorden. In dezelfde groep kwamen Kazachstan en Letland on derling niet tot scoren. Italië boekt zege bij Noorwegen Italië heeft gisteravond in de eerste kwalificatiewed strijd voor het EK van 2016 een goed vervolg gegeven aan de oefenzege op het Ne derlands elftal (2-0) van afge lopen donderdag. De Italia nen wonen de lastige uit wedstrijd tegen Noorwegen zonder al te veel moeite met 2-0. Simone Zaza tekende voor de 1-0 in pas zijn twee de interland. Leonardo Bo- nucci verdubbelde na een uur de marge. „Het parkoers van het WK is niet echt geschikt voor mij", aldus de klassementsleider in de Vuelta. „Ik zou alleen kunnen gaan om anderen te helpen, maar dan sta ik mijn plek liever af aan een an dere renner." Contador wil ook even rusten na de Vuelta. „Ik moet een rustperio de inlassen om mezelf weer op te laden. De wereldtitelstrijd past niet in mijn plannen." De Spanjaard hoopt dat hij rode leiderstrui tot het einde van de Vuelta kan behouden. „Maar er kan nog steeds veel gebeuren. Ze ker de laatste vijf etappes zijn be hoorlijk lastig. Ik zal geconcen treerd moeten blijven. We moe ten ook zeker alert blijven op aan vallen van de anderen." Contador, die maandag de konin- ginnenrit won, heeft in het alge meen klassement een voorsprong van 1.36 op zijn landgenoot Ale jandro Valverde. De Brit Christop her Froome volgt vlak daarachter op 1.39. De Zuid-Afrikaanse wieler ploeg MTN-Qhubeka heeft op nieuw een toprenner vastgelegd. De Amerikaanse sprinter Tyler Farrar maakt de overstap van Gar- min-Sharp. MTN-Qhubeka legde eerder al onder anderen Theo Bos en de Noor Edvald Boasson Ha gen vast. Dat staat in een voorstel dat de commissie gisteren openbaar maakte op een conferentie in Manchester. „Als er een hersen schudding wordt vermoed, dan kan een arts de scheidsrechter vra gen om het duel voor drie minu ten stil te leggen. De arbiter zal de speler daarna alleen het veld weer inlaten als de arts daar groen licht voor geeft", aldus Mi chel D'Hooghe, de Belgische voor zitter van de medische commissie van de Fifa. D'Hooghe zal het voorstel eind september indienen bij het uitvoerend comité van de Fifa. Een week daarvoor presen teert hij het plan bij de Europese bond Uefa. Als het plan door bei de instanties wordt goedgekeurd, kan de nieuwe regel komende maand al zijn intrede doen. Die geldt dan alleen voor WK- en EK-kwalificatieduels en wedstrij den in de Champions en Europa League. De discussie over de bescherming van spelers die tijdens de wed strijd een hoofdblessure krijgen, laaide de afgelopen maanden weer op. Onder meer een voorval in de WK-finale in Brazilië gooi de olie op het vuur. De Duitser Christoph Kramer kreeg toen een harde beuk tegen zijn hoofd, maar voetbalde aanvankelijk door. WOENSDAG 10 SEPTEMBER 2014 RIJSWIJK EINDHOVEN ANDORRA LA VELLA REYKJAVIK OSLO Georginio Wijnaldum passt voordat de Tsjech Ladislav Krejci de bal kan veroveren, foto Maurice van Steen/VI Images door Cilya van der Kooy ORTIGUEIRA - Alberto Contador doet niet mee aan de wereldkampi oenschappen op de weg in Ponfer- rada. De Spaanse renner heeft dit gisteren tijdens de rustdag in de Ronde van Spanje laten weten. door Durk Jan Kingma MANCHESTER - Als het aan de medi sche commissie van de wereldvoet balbond Fifa ligt, kunnen teamart sen binnenkort een wedstrijd kort stil laten leggen als ze vermoeden dat een speler een hersenschud ding heeft opgelopen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33