Kloetinge maakt elftal compleet Witpen bezorgt combinatie Flipse winst op Limoges yrj Topklasser Hoek haalt geen nieuwe keeper SPORT 37 Nazario de Fretes in Oranje onder 16 Voetballer Nazario de Fretes maakt deel uit van de selectie van het Nederlands elftal on der zestien jaar. De Middelbur ger (15) die voor Sparta Rotter dam uitkomt, werkt met Oran je twee interlands af tegen de leeftijdsgenoten van Schot land. De duels worden op 14 en 16 september in Schotland ge speeld. Plaats van handeling is Cappielow Park, de thuishaven van Greenock. Het biedt plaats aan 11.000 toeschouwers. De Nederlandse selectie staat on der leiding van bondscoach Edwin Petersen en zijn assis tent Dennis de Nooijer. Mark Renshaw sprint naar ritzege Mark Renshaw heeft gisteren de tweede etappe van de Ron de van Groot-Brittannië ge wonnen. De renner van Omega Pharma-QuickStep was de snel ste in de massasprint na een 201 kilometer lange etappe van Knowsley naar Llandudno in het noorden van Wales. Door zijn zege neemt hij de leider strui over van de Duitser Mar cel Kittel van Giant-Shimano, die zondag de sprint in Liver pool won. Ben Swift eindigde in de sprint van gisteren als tweede, Sam Bennett werd der de. Niki Terpstra was op de achtste plaats de beste Neder lander. Hiervoor was een kras witpen ver antwoordelijk, een laat jong van 2012. „Het is een onervaren duifje dat nog in het opleidingstraject zit", vertelt Wim Flipse, die sa men met Marjan de combinatie vormt. „Ik was 'm op de ramp- vlucht vanuit Auxerre kwijtge raakt, maar hij kwam na een week terug en pakte nu dus de provinciale winst op Limoges. Het is een halfbroer van mijn duif die in 2011 de overwinning greep op nationaal Dax." Het was één van de 52 duiven die de combinatie Flipse voor dit con cours had ingekorfd. Door de weersomstandigheden - de mist bleef lang hangen - kregen de dui ven pas vrijdag om 14.00 uur de vrijheid. De witpen van de combi natie Flipse trok zich daar weinig van aan. De duif had in Zeeland een voorsprong van tweeënhalf uur. Wim Flipse droeg de zege op aan zijn partner Marjan. „Zonder haar Tovaal is kiaar voor de competitie De rugbyers van Tovaal ken den een week voor de start van de competitie een goede gene rale tegen Rebels Eeklo. De Goesenaren zegevierden met 51-12. Brian Hendry, Remi van Oos ten, William Beider en Jan Ot- te bezorgden Tovaal een 20-12-voorsprong bij rust. Na de pauze werd het verweer van de Belgen snel gebroken en liep Tovaal via Maarten Buijs, Rik Markusse, Jens Dek ker, Brian Hendry en Jan Otte uit naar een 51-12-overwin- ning. Maurice Boelhouwers be nutte nog drie conversions. Didi de Vries wint Wallonia Cup Didi de Vries heeft in Eupen een sterk seizoen bekroond met de eindzege in de Wallo nia Cup. De mountainbikster uit Wilhelminadorp kwam uit bij de dames jeugd. Didi de Vries was in de laatste wedstrijd voor de Wallonia Cup in het Belgische Eupen een klasse apart. Meteen al bij de start nam ze het heft in handen en stond haar leidende positie niet meer af. De Zeeuwse wielrenster, die uitkomt uit voor Dare 2b Waas land Mountainbike Team, won vorig jaar ook al de Wallonia Cup. zou ik gezien mijn drukke baan de duivensport niet meer kunnen beoefenen. Zij neemt het grootste deel van de verzorging voor haar rekening." De combinatie won in 2011 nationaal Dax en was in 2011 en 2013 provinciaal kampioen op de marathon. Naast Limoges stond ook nog Roye, de derde natoer, op het pro gramma. Ook hier gooiden de weergoden nog maar eens roet in het eten. De lossing moest wor den uitgesteld naar zondag; Dat gebeurde zondagmiddag om tien over twaalf. Om drie minuten voor één zag Arjan Geluk aan de Meekrapstraat in Heinkenszand een blauw duivinnetje vanuit het luchtruim op het dak van zijn hok landen. Het was één van de tien duiven die Arjan voor deze natoer had in gekorfd. Vervolgens moest hij elf minuten wachten op z'n tweede duif. In de vereniging pakte hij Het is een onervaren duifje dat nog in het opleidingstraject zit Goede test renners Maas en Stahl De Nederlandse ploeg van ID-renners die vanaf komend weekeinde meedoet aan de Eu ropese Special Olympics in Bel gië kwam in actie tijdens een proefwedstrijd. Er werd gere den op het parkoers in Lom mei, waar ook de Europese ti telstrijd wordt gehouden. Marijn Stahl en Edwin Maas, beiden uit Terneuzen, kwa men uitstekend voor de dag. Maas legde beslag op de twee de plaats en Stahl eindigde als derde. In de wegrit over tien kilome ter finishte Maas als derde en werd Stahl zesde. Tweede plaats voor crosser Kevin Spruijt Kevin Spruijt is bij een wed strijd van de Belgische Motor- bond (BMB) in Wachtebeke tweede geworden. De motor crosser uit Meliskerke kwam uit in de klasse MX 2 nation- alen. In de eerste manche werd hij vierde en de tweede reeks schreef hij op zijn naam. In de stand voor de titel staat Spruijt derde. Bij de Open Inters legde Mark Boot uit Burgh-Haamstede be slag op de vijfde plaats. Daniële van Kempen uit Oost-Souburg werd bij een wedstrijd van de Motorsport Organisatie Neder land derde. De wedstrijd was in Well. dan ook maar twee prijzen op de tien ingekorfde duiven. Het werd voor de 44-jarige duivensportbe oefenaar weer eens tijd het succes binnen te halen. Zijn topjaar was 2010 toen hij provinciaal Argen- ton won en op Pommeroeul de snelste van Zeeland had. Komend weekeinde gaan de dui ven voor de vierde natoer naar Roye terwijl de jonge duiven de natoer vanuit Gien wacht. Kloetinge is aan een indruk wekkende reeks openings wedstrijden bezig. Het 2-2-gelijkspel zaterdag bij SHO stemde weliswaar niet tevreden, maar de hoofdklasser bleef wel op nieuw ongeslagen op de eerste speeldag van de competitie. In 2003 verloor Kloetinge voor het laatste op de openingsdag. Noord- wijk was toen in de hoofdklasse met 7-2 te sterk. Die nederlaag bleek een voorbode voor nog meer onheil. Het was de eerste van zes opeenvolgende ver- liespartijen, waardoor Kloetinge vanaf dag één een kansloze overle- vingsstrijd uitvocht. Halverwege werd Karl Vergouwen als trainer ingeruild voor Dolf Roks, maar het schip had al zó veel water ge maakt, dat een redding kansloos was. Na die zevenklapper kreeg Kloe tinge echter de smaak te pakken. Elf openingsduels op rij is de Be- velandse club inmiddels ongesla gen. Die heeft Kloetinge niet al lemaal gewonnen, maar toch ne gen van de elf duels mondden uit in driepunters. Behalve zaterdag tegen SHO was ook in 2006 de eerste klap geen knock-out (0-0 bij Hoek). Maar verder.Louter zeges. Met de reeks van elf wedstrijden is Kloetinge momenteel de Zeeuwse club met de langste on geslagen serie van openingswed strijden. Jong Ambon en Tholen- se Boys hebben eveneens een knappe serie neergezet. Zij staan „Zijn herstel verloopt redelijk voorspoedig", legt Kenny Verhoe- ne uit. „We zouden een doelman binnenhalen die na een paar we ken dan weer een stapje opzij moet zetten. Daar gaan we niet op negen duels. Hoedekenskerke volgt hen op de voet, maar de dorpsclub heeft iets wat de ande re niet hebben. Hoedekenskerke is acht openings duels ongeslagen en die acht wed-w strijden heeft het allemaal gewon nen. In 2006 leed Hoedekensker ke zijn laatste nederlaag. Op be zoek bij DFS ging de club op een doordeweekse avond met 5-0 on deruit. Sindsdien werden de over winningen aan elkaar geregen. Of het nu tegen Waarde, Veere, Co- lijnsplaatse Boys of zoals zaterdag tegen Kwadendamme'69 was, Hoedekenskerke won. Kijk vandaag op het weblog Rude Stats om te weten te komen welke club momenteel de slechtste starter is in het Zeeuwse amateurvoetbal aan beginnen. Kevin Wissel heeft de positie van tweede doelman nu overgenomen van Mitchell en doet het goed op de trainingen." Mattis Persoons maakte dit week einde weer zijn eerste minuten. De centrumspits, overgekomen van Bornem, liep begin augustus tijdens een oefenduel met RIA W. een enkelblessure op. Die bleek ernstiger dan verwacht, waardoor hij lange tijd buitenspel stond. Persoons speelde zaterdag bijna de gehele wedstrijd met het tweede, dat op bezoek bij Papei> drecht 2 een punt uit het vuur sleepte (4-4). Persoons scoorde niet, Ibrahim Eryürük was wel twee keer trefzeker. DINSDAG 9 SEPTEMBER 2014 CIJFERS R HET Op het weblog RudeStats (www.pzc.nl/rudestats) laat PZC-sportverslaggever Rudy Boogert dagelijks zijn (statistische) licht schijnen over het Zeeuwse amateurvoetbal. Vanaf dit seizoen doet hij dat ook elke dinsdag in de papieren krant. Tips en reacties: R.Boogert@pzc.nl. ZEIST LLANDUDNO door Fred Rabout OOSTBURC - Met de overnacht- vlucht vanuit Limoges werd het Zeeuwse duivenseizoen op de gro te afstanden afgesloten. Limoges was ooit de wedstrijd van wijlen Jaap Brasser. Hij zette zich jaren lang in voor dit concours. Vandaar dat dit seizoen voor het eerst om de Jaap Brasser trofee werd gestre den. De combinatie Flipse uit West- kapelle veroverde de bokaal. GOES EU PEN Wim Flipse LOMMEL WACHTEBEKE Arras met 5453 oude en jonge dui ven: Samenspel 1 (1367 m/m): 1,8. F. Neve, 2,5,7. H. Mookhoek&Zn, 3. J. v.d. Plasse, 4. P. de Smet, 6,9. H. de Poorter, 10. H. Calon. Samenspel 2 (1372 m/m): 1,2. Comb. Roegiest/de Visser, 3. Comb. Hageman, 4,5,6. Comb. Pieters, 7,8,10. Gebr. Scheele, 9. Comb, de Mul/Vermeirssen. Samen spel 3 (1371 m/m): 1,2,3,4. A. Thijs&Zn, 5. E. van Acker&Zn, 6,7,8. A. Coenen, 9. Comb. E&M. Kint, 10. W. Maes. Samenspel 4 (1386 m/m): 1. A. Geluk, 2. H. de Kooning, 3. M. Verwei-Filius, 4. J. van Maldegem, 5. Comb, de Kooning, 6. Comb. Traas, 7. L. goedegebuure, 8,9,10. D. Wagen aar. Samenspel 5 (1354 m/m): 1,3,10. J. Dekker, 2. Comb. v.d. Dries, 4,6,7,8. J. v.d. Plasse&Znn, 5. L. van Wallenburg, 9. D. de Voogd. Samen spel 6 (1385 m/m): 1,2,3,6,7. A. Scherpenisse, 4,10. JJ. Bolier, 5. Comb. Fonteyne/Walpot, 8,9. C. Moe- liker. Samenspel 7 (1357 m/ni): 1. JM. Daane, 2,5. Joshua Hoek, 3,4,6. G. Baan, 7,10. A. Stroo, 8. Comb. Huige/Schotanus, 9. JD. Marteyn. door Barry van der Hooft HOEK - De beleidsbepalers bij Hoek hebben besloten geen nieuwe doel man meer aan te trekken om de af wezigheid van Mitchell Braafhart op te vangen. De doelman raakte tijdens de voorbereiding gebles seerd, werd op 26 augustus in Ron- se geopereerd en hoopt eind deze maand zijn rentree op het trainings veld te kunnen maken. Club Duels Winst- gelijk Kloetinge 11 9-2 Jong Ambon 9 6-3 Tholense Boys 9 5-4 Hoedekenskerke 8 8-0 *5? Steen 7 3-4 HW'24 4 3-1 SDO'63 4 3-1 Hoofdplaat 4 3-1 Nieuwdorp 4 3-1 Kloetinge-speler A Terneuzense Boys 4 2-2 Mark Schuit B'erv"et 4 2-2 ijjiF infographic Rob Paardekam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 61