Stip: altijd de voordeligste! Kippenvel bij horen lied Geen knip in kustroute bij Tienhonderdpolder stipreizen.nl fass) 1 28 ZEEUWS-VLAANDEREN OD&DO POLSKIE DELIKATESY Dorpsraden Sluis in geweer voor openbaar vervoer 8-daagse Rondreis Koningssteden L Marokko A Ouderen leren over Facebook en iPads Seniorweb Oost-Zeeuws- Vlaanderen toont vrijdag, tij dens een open dag, het eigen cursusaanbod. Dat gebeurt tus sen 13.00 uur en 16.30 uur in dienstencentrum De Lieve aan de BroodmarkL Er zijn cursus sen in Hulst, Sint Jansteen en Nieuw Namen. Onderwerpen die aan de orde komen tijdens de cursussen zijn onder meer Facebook, iPad en Windows 8. Het aanbod is ook te zien op www.seniorwebhulst.nl. Vlaamse kermis van Sasse clubs in Statie Verschillende verenigingen die hun domicilie in De Statie heb ben, presenteren zich vrijdag middag en -avond bij aanvang van het seizoen in het mfc. Naast (trainende) sporters zijn er vanaf 16 uur zumbadansers te zien. Mensen mogen mee dansen en kunnen meedoen aan een sessie Mensendieck. Kinderbingo in buurthuis Zeemeeuw Wijkvereniging Zuidpolder houdt morgen een kinderbin go in buurthuis De Zeemeeuw aan de Schuberthof in Terneu- zen. Basisscholieren mogen meedoen. De bingoballetjes rol len vanaf 14.00 uur. Hinkelien Schreuder geeft zwemciinic Oud-topzwemster Hinkelien Schreuder geeft morgen een cli nic aan zwemmers van Z&PC De Schelde in zwembad Vlie gende Vaart in Terneuzen. De publieke tribune is gratis toe gankelijk om de les te bekijken. Schreuder is Olympisch kam pioene en meervoudig wereld kampioene op de estafette. Op individuele nummers had Schreuder vooral succes op de wisselslag. De clinic begint om 19.00 uur. AXEL Mastertitel in Chinese economie business Zindzi Janse (25), afkomstig uit Axel, heef haar mastertitel be haald aan de Erasmus Universi teit te Rotterdam. Zindzi Janse is afgestudeerd als 'Master of Science' in Chinese Economy Business. Janse is oud-leerlinge van Stedelijke Scholengemeenschap De Rede in Terneuzen. Kinderen dansen tijdens jeugddisco Het feestcomité Vogelwaarde houdt vrijdag een jeugddisco in het dorpscentrum. Kinderen van 8 tot en met 14 jaar zijn welkom van 19.00 uur tot 21.30 uur. Toegang kost één euro. Scholieren, studenten en werkne mers zonder eigen vervoer moe ten in de eigen regio van open baar vervoer gebruik kunnen blij ven maken. Juist nu voorzienin gen als scholen, bibliotheken, sport- en zorgvoorzieningen zich concentreren in grotere plaatsen in de krimpregio, moeten gebrui kers uit heel de gemeente Sluis er makkelijk kunnen blijven komen. Veel West-Zeeuws-Vlamingen zijn ook op het openbaar vervoer aangewezen, omdat zij voor school of werk elders in Zeeuws- Vlaanderen, de provincie of den lande moeten zijn. De regio wil bovendien bereikbaar blijven voor (dag)toeristen, die per bus of veerboot naar de kust willen of ontspannen 'over de talloze mooie fietsroutes' willen pedde len in het achterland. De stads- en dorpsraden eisen van Provinciale Staten volwaardig en betaalbaar openbaar vervoer. De kwaliteit en continuïteit van het vervoer moet daarvoor 'mini maal op het huidige niveau' blij ven, schrijven zé in een brief. Dat gebeurt ieder jaar tijdens de speciale Poolse viering in de kerk van Kwadendamme. „Dit is toch een soort volkslied voor hen." De parochie houdt ieder jaar een speciale viering op zondag voor de Poolse werknemers in de re gio. De viering is geheel in het Pools. De kerk zit ieder jaar bom vol met ruim vijfhonderd Poolse kerkgangers. Dat waren er afgelo pen weekeinde een stuk minder (zo'n 275) maar dat kwam omdat de viering bij hoge uitzondering op de zaterdagavond was. De Pool se pastoor van het Bisdom Breda kon niet op zondagochtend. „De Poolse mensen werken de he le zaterdag. Dat was de reden van de lagere opkomst dan in voor gaande jaren. De viering is vol gend jaar waarschijnlijk weer ge- nu v.a zie stipreizen.nl/mrkei Dat schrijft het Sluise college in de definitieve versie van de 'struc tuurvisie Tienhonderdpolder Cad- zand'. Daarin staat wat er in de toekomst in die polder wel en niet mogelijk is. Het plan werd op gesteld in overleg met grondeige naren in het gebied. Om verkeer direct langs de kust terug te dringen, werd geopperd om ter hoogte van de radartoren een knip in de weg te maken. Maar het waterschap, de eigenaar van de weg, voelt daar niets voor, liet Scheldestromen al weten. Het plan lag eerder ter inzage. Zienswijzen over het 'volbouwen' van het nu nog lege landschap wijzen B en W af. De polder moet juist een buffer blijven tus sen de bebouwde recreatieclus ters bij Cadzand eri Nieuwvliet. Er zijn wel mogelijkheden voor de aanleg van landgoederen, na tuur en eventueel voor uitbrei ding van camping Hoogduin. HULST SAS VAN GENT TERNEUZEN TERNEUZEN VOGELWAARDE door René Hoonhorst SLUIS - De provincie mag niet be knibbelen op continuïteit en kwali teit van de openbaar-vervoerlijnen in West-Zeeuws-Vlaanderen. Ver lies van bus- en bootdiensten gaat ten koste van de leefbaarheid, stel len de gezamenlijke stads- en dorpsraden van de gemeente Sluis. door Frank van Cooten KWADENDAMME - Marga van de Plasse van de Bonifaciusparochie in Kwadendamme krijgt altijd kippen vel als het lied van de Zwarte Ma donna uit 500 Poolse kelen galmt. C«ubl«n (toni Motol A Marrakech V okt. t/m apr. p' o.a. Marrakech, Fez en Casablanca y' inclusief vliegreis, transfers en hotels met ontbijt boek voor 99 het excursie pakket bij incl. div. maaltijden 299 door Martijn de Koning CADZAND-BAD - Bij een toekomsti ge herinrichting van de Tienhon derdpolder, tussen Cadzand-Bad en Nieuwvliet-Bad, wordt geen 'knip' in de route langs de kust ge maakt. Waterschap Scheldestro- men wil daar niet aan meebetalen. brochure zie stipreizen.nl/crcgb alléén 24 nov. Costa Favolosa****+ o.a. Barcelona, Madeira, Salvador en Rio de Janeiro inclusief vliegreis per KLM, transfers, cruise en 1 hotel nacht in/nabij Sao Paulo Bedrijfsleidster Iwona Zapotoczna: het gezicht van Od&Do Polskie Delikatesy Laatste 2' plaatsen.. OP OP! Minimum 1 111111—1 i Dé topper van 2014! Piijzen p.p. O.b.v. 1 pers. kamer, hut exd. Calamiteitenfonds reserverlngskosten en eventuele (verplithte) lokale kosten. Drukfouten en prrjsw.pjingen voorbehouden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 56