Overleg met providers over beter bereik gsm I Boos en verdrietig /flw FZC ILLEGALE STRAATRACES Ook zondag trok een straatrace op de Axelse Vlakte weer veel bekijks. De racers willen een officiële status. 26 ZEELAND Skeeleraars zamelen 6400 euro in voor KiKa Bestel het boek nu voor 29,95 euro op www.200jaarzeeland.nl Dat liet gedeputeerde Ben de Reu (economie) maandag in de provin ciale commissie economie en mo biliteit weten. KPN verwacht dat abonnees in november op meer plaatsen een beter bereik hebben, deelde De Reu mee. Vodafone komt binnenkort langs voor een gesprek. Telecombedrijf T-Mobile heeft (nog) niet gereageerd op het verzoek van de provincie. Zeeland telt enkele Bermuda-drie hoeken van de mobiele telefonie. Op veel plaatsen op Noord-Beve land hebben gsm's een slechte of geen ontvangst. Zo kan in delen van hotel De Kamperduinen niet worden gebeld. Ook in Ritthem, Hansweert, Elle- woutsdijk, 's-Heerenhoek, Hein- kenszand, Kwadendamme, Hoede- kenskerke, Sirjansland, Ouwer- kerk, Nieuwerkerk, Sint Jansteen, Waterlandkerkje, Kapellebrug en Veere is het tobben met de gms-ontvangst. In de grensstreek klagen bewoners dat Nederlandse providers worden weggedrukt door Belgische. EP Afgelopen weekend bleek dat 51 procent van de Schotten op 18 september zal stem men voor een onafhankelijk Schotland. De trend is opval lend: in de afgelopen maanden van een ruime meerderheid te gen onafhankelijkheid naar een minderheid. Is het vooral nationalisme dat de Schotten drijft om 'Ja' te stemmen? Ik denk het niet. Ik sprak met twee Schotten deze zomer, een ouder echtpaar: hij gepensioneerd, zij leerkracht in het onderwijs. Genuanceerde mensen allebei. Ze twijfelden maar neigden steeds meer naar een 'Ja'. Alle onzekerheden van de onafhankelijkheid zagen ze haarscherp. Maar ze zagen ook om hen heen de gevolgen van vijf jaar sociale en economische neergang, waarbij steeds meer gezinnen moeite hebben om het hoofd boven water te hou den. Ze vertelden dat voorstan ders een bevlogen verhaal heb ben en een beeld schetsen van een samenleving die ze willen bouwen. De tegenstanders be dienen zich vooral van angst- verhalen. Dat maakt dat ze een experiment willen overwegen. Dat geldt nog meer voor hen die aan de onderkant van de sa menleving de prijs betalen van de bankencrisis. Zij kiezen voor een ongewisse toekomst omdat het in hun beleving moeilijk slechter kan dan de realiteit waar ze nu in verkeren. Er valt ook voor Europese be stuurders wat te leren. Name lijk dat er een grote groep bur gers is die bevlogenheid mist en zich in systemen gevangen voelt die de hunne niet zijn. Naar aanleiding van een oude man die stierf omdat hij te lang op de wachtlijst stond, zei staatssecretaris van Rijn vorige week dat hij boos en verdrietig was: „Want ondanks alle syste men die wij met elkaar in het verleden hebben verzonnen, of het nou om zorgzwaartepakket- ten, wachtlijstsy sternen of sig naleringssystemen gaat, is het dan kennelijk toch niet zo dat we oog hebben voor de mens achter de systemen." Ondanks alle systemen?de professional in de zorg en de mantelzorger zuchten, boos en verdrietig. Dankzij, Van Rijn, dankzij... WESTDORPE - Wie voor het eerst bij een straatrace op de Autriche- havenWeg bij Westdorpe aanwe zig is, gelooft zijn ogen niet. Tien tallen ronkende auto's en moto ren en honderden toeschouwers lijken samen het decor te vormen van een nieuwe versie van de ac tiefilm The Fast The Furious. Maar dan in de polder. De organisatoren van de races heb ben er goed de wind onder. Het publiek volgt hun instructies ge trouw op, voor passerend 'ge woon' verkeer wordt ruim baan gemaakt en toeschouwers wordt onder meer via een facebookpagi- na (Axelse Vlakte races) gevraagd zich vooral netjes te gedragen. Er is de racers, die uit alle delen van Nederland komen, ook veel aan gelegen om dit verlaten stekje te behouden. Onder de deelnemers zijn snelheidsduivels die puur voor de kick meedoen, maar ook een aantal mannen met officiële racelicenties. Zij oefenen op de Axelse Vlakte voor officiële races in het buitenland. Zo ook Jamed Elhage, een van de organisatoren. „Ik heb deze races nodig om mijn sport goed te kun nen beoefenen. Iedereen houdt zich keurig aan onze regels. Het is heel helder dat dit 'mijn' baan is. Ik beslis wat er wel en niet ge- 1970-1971 Mgr.Heyligers Kwadendamme VLISSINGEN - 23 Zeeuwen hebben afgelopen vrijdag en zaterdag ge zamenlijk 6400 euro ingezameld voor de Stichting Kinderen Kan- kervrij (KiKa). Ze deden mee aan het skeelerevenement 24KIKA op de baan van Flevonice in Bidding huizen. De Zeeuwen hebben - verdeeld over acht teams - samen met an dere deelnemers 24 uur lang ge- skeelerd. Ze legden in totaal ruim vierduizend kilometer af. Drie Zeeuwse solorijders legden res pectievelijk 500, 450 en 400 kilo meter af. Tijdens het evenement werd bijna 76.000 euro opgehaald voor Stichting KiKa. dinsdag Scholen schrijven geschiedenis De PZC maakt een hoek over 200jaar Zeeland in samenwerking met leerlingen van 74 basisscholen. U krijgt dagelijks een voorproefje. The Fast The door Frank Balkenende MIDDELBURG - De provincie is in ge sprek met providers om het bereik van mobiele telefoons en tablets in Zeeland te verbeteren. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Eerste publieksexcursie in het Verdronken Land van Saeftinghe In 1970 was de eerste publieksexcursies in het Verdronken Land van Saeftinghe. Er werd een rondleiding gegeven Deze worden nu nog gehouden. Starter Stanley maakt van de races met woord en gebaar een attractieve show. foto's Mark Neelemans door Sheila van Doorsselaer en Raymond de Frel Marleen Blommaert UNIVERSITY Of APPUED SCIENCES «fbindi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 54