Raad kritisch over financiële gevolgen van aanleg rondweg V'j-'/i ru 'Nostalgie is leuk maar je Brandstichter heeft celstraf al uitgezeten I I Stip: altijd de voordeligste! stipreizen.nl 28 SCHOUWEN-DUIVELAND ROSD zoekt presentatoren voor de sport KUNST IN VRIJPOORTJE 8-daagse Rondreis Koningssteden Marokko 22-daagse cruise Italië Brazilë nu v.a EF Radio Schouwen-Duiveland heeft op diverse punten de programme ring vernieuwd. Matthijs Meul- blok maakt op iedere laatste vrij dag van de maand tussen 21.00 en 22.00 uur 'ROSD Llive', een pro gramma met interviews en live muziek van een band. Evert van Dilst en Annemarie van der Hei den beginnen in oktober met Jazz club, zondagavond tussen 20.00 en 21.00 uur. Vanaf oktober start ook 'Muziek voor iedereen' van Anneke en Rinus de Ruyter (maandag van 14.00 tot 16.00 uur). In het eerste uur staat een ar tiest centraal, in het tweede uur is gevarieerde muziek. De medewer kers van Brugzicht van De Punt krijgen eens per maand een eigen programma: mekkerpunt. Uitzen ding dinsdag tussen 14.00 en 15.00 uur. Het programma 'Be my Guest' krijgt een iets andere invulling en heet nu 'Te gast bij ROSD'. Anthon de Bruijn presenteert eens per maand 'Een liedje meer'. 'Dieren allerlei' en 'Zijn of niet zijn' zijn gestopt. De onvrede draait om de onzeker heid over de mogelijke meerkos ten waar de gemeente voor op draait. Termen als carte blanche, blanco cheque vielen met grote re gelmaat en als snel werd duidelijk dat de fracties weinig trek hebben deze blanco cheque af te geven. Vooral de fracties van Alert!, SP, CDA en CU waren kritisch op dit punt. De provincie Zeeland legt de weg aan, maar weigert op te draaien voor meerkosten omdat de weg door een besluit van de gemeente raad van Schouwen-Duiveland een iets andere route volgt dan de provincie wilde. Daardoor kan de aanleg duurder uitvallen, maar dat wordt pas bekend als de aan besteding een feit is. De gemeen teraad wist destijds al dat er moge lijk sprake is van meerkosten, des ondanks ontstond gisteravond weer veel discussie. Het probleem is dat normaal ge sproken het college tot 25.000 eu ro geen toestemming hoeft te vra gen en als de meerkosten hoger zijn het college terug moet naar de raad voor toestemming. In het raadsvoorstel over de aan leg van de rondweg Scharendijke, wordt deze regel buiten werking gesteld en mag het college zelf be slissen of de meerkosten accepta bel zijn. Dat vinden de raadsleden een groot risico. „En daar zit het chagrijn van de raad", zei Florus van der Paauw (SGP) Hoewel wethouder Ad Verseput in eerste instantie betoogde dat dit niet klopte en dat het college wel degelijk bij bedragen boven de 25.000 euro naar de raad zou te rugkeren met een raadsvoorstel, bleek na uitleg van de raadsgrif- fïer dat dit niet klopte. Daarop gaf raadslid Jan Bij de Vaate (CDA) aan te onderzoeken of hij tijdens de komende raads vergadering met een amende ment kan komen om de raad nog een stem te kunnen geven als het budget flink wordt overschreden. „We zijn zeker voor de aanleg van de weg, maar willen een goede procedure volgen." zie stipreizen.nl/mrkei Naast fraaie filmposters tonen vier kunstenaars hier werk rond het thema 'nostalgie'. Bosch sprak in haar openings woord waardering uit voor de keu ze en de samenstelling. Zij signa leerde dat de jaren 50 en 60 nu weer volop in de belangstelling staan. Vooral bij kleding en huis houdelijke apparaten is de stijl uit die tijd herkenbaar. „Nostalgie is leuk, maar je moet niet overdrijven", vond Bosch. Im mers niet alles uit die periode was alleen maar mooi en grappig. Zij vond dat Anna Blom er uitste kend in geslaagd is een mooi even wicht te vinden bij de samenstel- De man stond in februari terecht omdat hij samen met de 39-jarige Gary R. werd gezien als schuldige aan de serie brandstichtingen in Oosterland. R. is volgens het Openbaar Ministerie (OM) de hoofdverdachte. L. zou hem enke le keren hebben geholpen. R. werd in februari echter vrijgespro ken door de rechtbank. TWee maanden geleden is hij weer opge pakt op verdenking van brand stichtingen in Vlissingen. Volgen de maand staat hij opnieuw te recht. Het OM is ook in hoger be roep gegaan tegen zijn vrijspraak. Het hoopt hem nu wel veroor deeld te krijgen zodat het sterker staat tijdens het hoger beroep. Er zit een lange tijd tussen de rechtszaak tegen L. en de uit spraak omdat de rechtbank in fe bruari besliste dat er eerst nog een onderzoek moest komen naar de geestelijke gesteldheid van de oud-inwoner van Oosterland. zie stipreizen.nl/crcgb boek online of bel fq4ijj ZIERIKZEE - Het wekelijkse sport programma van Radio Schou- wen-Duiveland is tijdelijk gestopt wegens gebrek aan presentatoren. Een oproep voor nieuwe presenta toren bij de eilandelijke sportclubs heeft tot nu toe ook geen resultaat gehad. Zowel de verslaggevers in het veld als de techniek willen nog graag verder met het programma. door Melita Lanting SCHARENDIJKE - De derde fase van de recreatieverdeelweg (de rond weg Scharendijke) moet er komen van de voltallige gemeenteraad. Toch heerst bij de fracties van Schouwen-Duiveland veel onvrede over het raadsvoorstel. Gemeenteraad stelt vragen bij verruimen van mandaat aan college voor het over schrijden van budget Dé topper van 2014! okt. t/m apr. o.a. Marrakech, Fez en Casablanca inclusief vliegreis, transfers en hotels met ontbijt boek voor 99 het excursie- pakket bij incL div. maaltijden 299 door Ali Pankow ZIERIKZEE - „Wie zou ze niet aan zijn muur willen hebben, die prach tige vintage-filmposters met onder meer Brigitte Bardot en Claudia Cardinale?", vroeg de bekende oud-presentatrice Judith Bosch zich af zondag tijdens de opening van een thema-expositie in galerie Anna Blom Art in Zierikzee. MIDDELBURG - Giovanni L. (23) is veroordeeld tot een celstraf van achttien maanden waarvan 307 da gen voorwaardelijk, zo beslisten de Middelburgse rechters gisteren. De celstraf van effectief 233 dagen heeft de oud-inwoner van Ooster- land al uitgezeten. Sinds een aantal weken is hij al op vrije voeten. brochure Madeira, Laatste 24 plaatsen. OP OP! alléén 24 nov. Costa Favolosa****+ o.a. Barcelona, Salvador en Rio de Janeiro inclusief vliegreis per KLM, transfers, cruise en 1 hotel nacht in/nabij Sao Paulo Bij Anna Blom Art prijken aan enkele wanden vintage filmposters uit de jaren Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. kamer/hut excl. Calamiteitenfonrts/reseiveringskosten en eventuele (verplichte) lokale kosten. Drukfouten en prijs» met O88 - 70 70 6OO re.zen.nl,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 42