Contador deelt een serieuze tik uit aan Froome SPORT 35 ploeg had een voorbeeld moeten zijn voor Jong Oranje dat plicht matig, nonchalant en vooral heel naïef voetbalde. De spelers van wie iets extra's verwacht mocht worden gaven niet thuis. Grootste tegenvaller was Quincy Promes, die als een gearriveerde vedette rondliep maar zijn schoe nen beter niet aan had kunnen trekken. Promes, met zeven goals topscorer in de EK-kwalificatie- reeks, bleef donderdag met een hamstringblessure aan de kant. Gisteravond bleek hij nog verre van fit. In de eerste helft viel hij op precies één succesvolle actie buitenom te betrappen, tien mi nuten na rust werd Promes gewis seld. Koster had er in het matige bezet te stadion nog wel een stuk of ne gen kunnen wisselen. Hij probeer de met Feyenoorder Elvis Manu nog wat te forceren. Het leverde één kans voor Daley Sinkgraven op, maar zijn schot miste kracht. Een gelijkmaker was ook niet ver diend geweest, maar dat ene punt je had van Jong Oranje wel een groepswinnaar gemaakt. Dan was de ploeg zeker geweest van een ticket voor de play-offs. Vandaag wordt duidelijk of het dat alsnog weet te bemachtigen, als één van de vier beste num mers twee. „We zijn nog niet uit geschakeld", wist Koster. „Maar we hadden ons graag op eigen kracht willen plaatsen." Dat bleek onmogelijk, met een se lectie die veel weg had van een opvanghuis voor spelers die hope loos uit vorm zijn. Met zijn ritzege bovenop de 1707 meter hoge piek in de schitte rende Astuarias boekte Contador zijn eerste overwinning nadat hij in juli met een scheenbreekbreuk de Tour de France had moeten ver laten. Door zijn winst in de zestiende etappe staat Contador in het alge- men klassement nu 1.36 minuten voor op Alejandro Valverde. Froome naderde door zijn aanval de tweede plaats tot op drie secon den. Hoewel Valverde en Froome nog niet helemaal knock-out zijn, gloort voor Contador zijn derde eindwinst in de Ronde van Span je. Zover wilde hij zelf nog niet gaan. „Ik kon iedereen op achter stand rijden en dat stemt me te vreden", zei Contador. De koninginnerit van deze Vuelta bracht het vooraf beloofde spekta kel, al gebeurde dat op niet altijd even gebruikelijke wijze. Na 120 kilometer koers eisten Rovny en Brambilla plots alle aandacht voor zich op. Het duo maakte deel uit van een vluchtgroep, met daarin ook Laurens ten Dam en Wout Poels, die al vanaf het begin van de 160 kilometer lange rit over vijf zware beklimmingen voorop reed. Brambilla vond dat Rovny te weinig werk verrichte en sprak de Rus daar op aan. Die reageerde met een ferme duw naar de Itali aan, waarop Brambilla een serieu ze mep uitdeelde. Daarna werd er over en weer ge slagen. De jury had even nodig om tot een besluit te komen, maar haalde beide renners nog ruim voor de finish uit de koers. Toen was het aan Froome en Con tador om hun gevecht te voeren. De Brit had zijn Sky-ploeg kilo meters lang het werk laten doen en knalde er op vier kilometer Ik kon iedereen op achterstand rijden en dat stemt me tevreden van de streep tussenuit Medefavo rieten Alejandro Valverde en Joaquim Rodriguez braken met een, maar Contador gaf geen krimp. De klassementsleider nes telde zich in het wiel van Froome en bleef daar zitten tot in de laat ste kilometer, ondanks de voort durende tempoversnellingen van de Brit. Op goed vijfhonderd me ter van de finish zette Contador zelf aan en was Froome gezien. Hij kwam op vijftien seconden als tweede over de finish. Robert Gesink, die bij de aanval van Froome meteen moest lossen uit de favorietengroep herstelde zich goed in de laatste kilometers en haalde nog heel wat renners in. De Achterhoeker finishte uit eindelijk als achtste op 1.22 van Contador. In het algemeen klasse ment schoof hij op naar de zeven de plaats met 6.43 achterstand. Wilco Kelderman staat nog altijd vijftiende. Zijn achterstand be draagt nu 17.54 minuten. Blatter stelt zich officieel kandidaat Sepp Blatter heeft zich offici eel kandidaat gesteld voor nog een termijn als voorzit ter van de wereldvoetbal bond Fifa. De 78-jarige Zwit ser heeft dit gisteren laten weten. Blatter is sinds 1998 preses van de mondiale fede ratie. Hij gaat nu op voor zijn vijfde termijn. „Een mis sie is nooit klaar en dat geldt ook voor mijn missie", licht te Blatter in een videobood schap bij een voetbalcongres in Manchester toe. Dortmund maand zonder Marco Reus Borussia Dortmund moet het vier weken stellen zon der Marco Reus. De aanval ler raakte zondag in de EK-kwalificatiewedstrijd van Duitsland tegen Schot land geblesseerd aan de lin kerenkel. Onderzoek door clubartsen van Borussia Dortmund wees gisteren uit dat de Duitse international schade aan de enkelbanden heeft opgelopen. Van Gestel terug in beachvolleybal Sophie van Gestel keert na een pauze van een jaar terug in het beachvolleybal. De 23-jarige speelster werd op de Olympische Spelen van Londen in 2012 samen met Madelein Meppelink negen de. Van Gestel begint in no vember weer met de trainin gen, maar moet waarschijn lijk op zoek naar een nieuwe speelpartner. Meppelink werd begin dit jaar Euro pees kampioen met Marleen van Iersel. Dunga stuurt Maicon naar huis De Braziliaanse bondscoach Carlos Dunga heeft verdedi ger Maicon uit de selectie ge zet Volgens lokale media voerde Dunga een gebrek aan discipline als reden aan voor het besluit de speler van AS Roma naar huis te sturen. Maicon deed vrijdag nog de hele wedstrijd mee tegen Colombia, door de Bra zilianen met 1-0 gewonnen. Vandaag speelt Brazilië in New Jersey tegen Ecuador. Djokovic meldt zich af voor de Daviscup Novak Djokovic Iaat de wed strijd in de Daviscup tussen Servië en India definitief aan zich voorbijgaan. Coach Bogdan Obradovic heeft dat gisteren laten weten. „Ver moeidheid is de belangrijk ste reden voor zijn afwezig heid. Hij heeft al een zwaar seizoen gehad en nu moeten we naar India. Na zijn optre den in New York is dat te zwaar. Hij zal er op afstand bij zijn." DINSDAG 9 SEPTEMBER 2014 Karim Rekik (links) en Marco van Ginkel verlaten na de nederlaag tegen Jong Slowakije gedesillusioneerd het veld. foto VI Images door Jan Martens LA FARRAPONA - Op de dag dat zijn Russische ploegmaat Ivan Rovny en de Italiaan Gianluca Brambilla (Omega Pharma- Quickstep) uit de wedstrijd gezet werden na een on derlinge bokspartij op de fiets, deelde Alberto Contador een se rieuze tik uit aan Chris Froome in het gevecht om de eindzege in de Ronde van Spanje. 'El Pistolero' fladderde in de laatste kilometer van de klim naar La Farrapona weg bij zijn Britse opponent die eerder de aanval gekozen had. Alberto Contador LAUSANNE DORTMUND RIJSWIJK SAO PAULO" 'BELGRADO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35