Depay en Veltman krijgen een kans Rusland opent met winst op Liechtenstein WK voetbal in Qatar mogelijk toch in januari 34 SPORT EK KWALIFICATIE Na nieuwe nederlaag is ploeg van Adrie Koster nog niet zeker van play-offs. Veltman vervangt Bruno Martins Indi, die in Bari faalde en al vroeg uit het veld werd gestuurd. Lens moet vrezen dat hij zijn plaats moet afstaan aan Memphis De pay. Hiddink maakte gisteren voor de laatste training van Oran je in het stadion van Sparta Praag geen opstelling bekend, maar liet duidelijk doorschemeren dat het grillige toptalent van PSV een kans krijgt. „Je kunt niet altijd een invaller blijven. Talenten moe ten ook kans krijgen om te groeien." De bondscoach stak de afgelopen dagen tijdens het mini-trainings kamp in het Oostenrijkse berg dorp Seefeld veel energie in De pay, die een stormachtige ontwik keling doormaakt, maar niet altijd lijkt te beseffen welke stappen hij nog moet zetten. Hiddink zei dat hij de mankemen ten van zijn ploeg in de wedstrijd tegen de Italianen gebruikt heeft om verder aan Oranje te boetse ren. „Je gaat natuurlijk nooit zo'n wedstrijd in met de hoop dat je een tik krijgt, zodat je daar lering uit kunt trekken. Maar als dat dan toch gebeurt, maak ik er wél ge bruik van." De nummer 167 van de wereld hielp Rusland in het zadel met twee eigen doelpunten. Daarna scoorde Dmitri Kombarov uit een strafschop en bepaalde Artem Dziubad de eindstand na ruim een uur op 4-0. Rusland speelt in groep G ook te gen Oostenrijk, Zweden, Molda vië en Montenegro. Oostenrijk en Zweden speelden gisteravond met 1-1 tegen elkaar gelijk, terwijl Montenegro met 2-0 van Molda vië won. De eerste twee landen plaatsen zich rechtstreeks, de nummer drie gaat naar de play-offs. Engeland kende ook een goede start. De ploeg won in Basel met 2-0 van Zwitserland. Danny Wel- beck opende in de 59e minuut de score en in blessuretijd zorgde hij ook voor de 2-0. Spanje had in groep C geen enke le moeite met Macedonië. Het werd 5-1 via treffers van Ramos, Alcacer, Busquets, Silva en Rodri guez. Voor Macedonië scoorde Ibraimi. Oekraïne verloor in eigen huis van Slowakije: 0-1. TILBURG - Binnen een tijdsbestek van vijf dagen veranderde Jong Oranje van een ongenaakbare kop loper in een dolend elftal. Onder leiding van Adrie Koster verloor de ploeg donderdag van Jong Ge orgië, maar de nieuwe coach be stempelde dat als een incident. De waarheid bleek anders. Jong Oranje speelde gisteravond nóg slechter dan in Deventer, ver loor opnieuw met 0-1 en kan nu alleen nog als één van de vier bes te nummers twee de play-offs van het EK bereiken. Die herkansing zal Jong Oranje vrijwel zeker nog krijgen, omdat het onder de naar Manchester United vertrokken Albert Stuiven- berg in de eerste zes duels zestien punten verzamelde. Extra plus punt is dat het doelsaldo (22 voor, Het leek wel of iedereen een caravan achter zich aan sleepte zes tegen) bijzonder goed is. Toch is het vertrouwen in een goede af loop - plaatsing voor het EK - tot het nulpunt gedaald. „We moeten allemaal eens goed in de spiegel kijken", zei aanvoer der Marco van Ginkel. „Wat wij hebben laten zien kan echt niet. De eerste helft was slecht, de tweede helft was nog slechter. Zij gaven wel alles, dat was het ver schil." Het contrast tussen de twee ploe gen was enorm, zowel op als bui ten het veld. De Slowaakse spe lers straalden passie en wils kracht uit, opgezweept door een coach die soms als een dolle te keer ging langs de lijn. Jong Oran je daarentegen maakte een mach teloze indruk, de rustige en keuri ge Koster kreeg de boel niet aan de praat. „Het leek wel of iedereen een cara van achter zich aan sleepte", zei de Zeeuw. Koster erkende na de tweede dreun op rij ook naar zich zelf te kijken. „Maar ik heb de ant woorden nu niet. We moeten al les eerst eens goed analyseren." Het was veelzeggend dat van Jong Oranje in de eerste helft niet één doelpoging viel te noteren. Het door Koster op vijf plekken gewij zigde elftal speelde onherkenbaar. Waar het in de eerste zes wedstrij den onder Albert Stuivenberg niet altijd goed maar wel vaak at tractief en doelpuntrijk was, zak te Jong Oranje nu kort achter el- Een speciale taskforce, met verte genwoordigers van onder meer Europese clubs, competities en de spelersvakbond FIFPro, gaat de voor- en nadelen van de diverse opties in kaart brengen. De Fifa verwacht dat een definitief be sluit over de speeldata van het WK in 2022 zeker niet voor fe bruari 2015 zal vallen. FIFA-voorzitter Sepp Blatter zei in november vorig jaar nog dat een WK in de maanden januari en februari uitgesloten was. Vol gens de Zwitser zou het toernooi misschien alleen naar november en december 2022 kunnen wor den verschoven om de zinderen de hitte in Qatar in de zomer maanden te ontlopen. Een WK in de eerste maanden van 2022 zou de Olympische Win terspelen in dat jaar behoorlijk kunnen hinderen. Het Internatio naal Olympisch Comité is daar om fel gekant tegen een verplaat sing van het toernooi naar januari en februari 2022. Ook de grote en kleinere voetballanden en de in vloedrijke tv-stations zien niets in een WK in de eerste maanden van het jaar. Volgens de WK-organisatie in Qa tar is het toernooi in de zomer maanden van 2022 best mogelijk, ondanks temperaturen die kun nen oplopen tot 50 graden. Met speciale koeltechnieken zouden de omstandigheden voor spelers en bezoekers in de stadions toch aangenaam kunnen zijn. Chris Froome opent de aanval, maar krijgt Alberto Contador niet uit zijn wiel. foto Tim De Waele/VI Images kaar twee keer door de onder grens. Het was een wonder dat de Slowaken pas na 72 minuten scoorden in Tilburg. Warner Ha- hn hield zijn ploeg lang op de been, maar was kansloos op de kopbal van Adam Zrelak. Die troefde Nathan Aké en de zwakke debutant Joost van Aken afin de lucht (0-1). Het was een verdiende treffer, om dat de Slowaken op alle fronten beter waren. De beleving van die door Roel Wiche PRAAG - Memphis Depay en Joël Veltman staan vanavond (aftrap 20.45 uur) wellicht in de basis van Oranje, dat tegen Tsjechië de ou verture beleeft van de kwalificatie cyclus voor het EK 2016 in Frank rijk. Met deze wijzigingen in zijn elf tal hoopt bondscoach Guus Hid- dink beter voor de dag te komen dan in de desastreuze oefeninter land vorige week tegen Italië (2-0 verlies). De Generali Arena in Praag is met 18.000 toeschouwers vanavond uitverkocht. Er worden 700 Neder landse fans verwacht. Vermoedelijke opstelling Oranje: Cil- lessen, Janmaat, Veltman, De Vrij en Blind, Wijnaldum, De Jong en Sneij- der, Kuijt, Van Persie en Depay. CHIMKI - Rusland heeft de eerste wedstrijd in de EK-kwalificatie- reeks gisteren gewonnen. Na een 1 -O-ruststand versloeg de ploeg van de Italiaanse bondscoach Fabio Capello thuis Liechtenstein met 4-0. Jong Oranje weg kwijt door Barry van der Hooft Adrie Koster BERN - Het veelbesproken WK in Qatar in 2022 wordt mogelijk toch in de wintermaanden januari en fe bruari gehouden. De wereldvoetbal bond Fifa heeft het heikele onder werp opnieuw op de agenda gezet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 34