PTK past in aanvalsplan binnenstad Middelburg j[an's'e"e",'" Dek biedt gratis proefles aan Frans overschot stoort oestermarkt WALCHEREN 31 Wakheren Nieuwe kaas: Oud Middelburgh 66 Postkantoor vervult gelukkig weer rol in sociale leven Middelburg Ondernemersplein fflM WM Exclusive preview Event Autobedrij'f Joosse MIDDELBURG - Fromage Forianne brengt een nieuwe kaas op de markt. Hoewel, nieuw: het is een oude kaas, genaamd Oud Middel burgh. De kaas is in Middelburg gerijpt. „Het unieke aan deze kaas is dat hij daadwerkelijk elf maanden op de planken heeft gelegen en niet geforceerd is gerijpt, zoals dat bij andere oude kazen weieens ge beurd", vertelt de eigenaar van Fromagerie Forianne, de kaaswin kel aan het Damplein in Middel burg. De kaas wordt gemaakt met een speciaal zuursel dat hem een zoe te smaak geeft. In de kaas zitten kleine eiwitkristalletjes, maar brokkelen doet hij nog niet. Aalberts opende PTK - eigendom van Hartman Beleggingen in Den Haag - afgelopen donderdag. Het business center voorziet in een be hoefte, stelde hij vast. Er zijn wel bedrijfsverzamelgebouwen in Middelburg, maar die liggen ver der uit het centrum. De gemeente wil in de binnen stad een betere mix van wonen, werken en winkelen tot stand brengen. Dat betekent onder meer het inspelen op leegstand met pop-upstores (tijdelijke win kels). „We merken dat die vooral in het toeristenseizoen wel hier willen zijn, maar in de winter niet omdat er dan te weinig klan ten zijn." Maar er is meer nodig. De ge meente maakt samen met de on dernemers een aanvalsplan voor de binnenstad. Dat wordt later dit jaar verwacht. PTK past daar pri ma in, constateerde Aalberts. Net als de flexplek die café-restaurant De Vriendschap aanbiedt in een ruimte boven het restaurant. Eigenaresse Wilmar Hartman van PTK kocht het oude postkantoor in de Lange Noordstraat en had er diverse plannen mee, waaronder een hotel. Dat het uiteindelijk een centrum met meerdere kantoren en flexplekken is geworden, stemt haar duidelijk tevreden. Ook zij ziet dat het bedrijfsleven daaraan behoefte heeft. De tijd is voorbij dat bedrijven langjarige huurcontracten voor panden te kenden, laat staan dat ze kantoren kopen. PTK is net klaar en tot nu toe is er één ondernemer die er een ruimte in huurt. Hartman is optimistisch. „Het moet nog be kend worden, maar dat komt wel." Ze heeft ervaring met het opzet ten van business centers én met het hergebruik van oude postkan toren. In Den Haag heeft ze er ook al twee een nieuwe bestem ming gegeven. Wethouder Aalberts - die het ge bouw al goed kende toen hij als jonge jongen nog een zakcentje bijverdiende als postbode - is ook blij dat het prominente pand in de binnenstad weer gebruikt wordt. Als cadeautje overhandig de hij Wilmar Hartman een schildje om aan de gevel te han gen. Dat schildje geeft aan dat het pand een gemeentelijk monu ment is. Hartman moet nog wel de aanvraag indienen voordat ze het echt mag ophangen, maar dat komt nog, beloofde ze. De gemeente is op zoek naar pan den die als gemeentelijk monu ment kunnen worden aange merkt. Volgens Aalberts verdient het oude postkantoor dat predi kaat. „Het heeft niet alleen een mooie gevel, het vervulde ook al tijd een rol in het sociale leven in de stad. Dat doet het straks geluk kig weer." MIDDELBURG - Tijdens de Nationa le Dans Week die deze week plaatsvindt, zijn gratis workshops en lessen te volgen bij dansscho len Van Eijkeren DanceMasters, Dansschool Bras en Moves! Dance- warehouse in Middelburg. 'Bewegen is gezond, dansen is leu ker', is het thema van de Nationa le Dans Week. Ruim 400 dans scholen in Nederland zullen gedu rende de week van 8 tot en met 12 september een grote landelijke promotiecampagne houden voor alle stijlen van dans. Elke dag wordt een andere dansstijl be licht. Van dansfïtness tot salsa en van ballroom tot hiphop. De Dans Week wordt in het weekein de afgesloten met allerlei evene menten. MIDDELBURG - Rijschool Dek biedt zaterdag 13 september tijdens een open dag gratis proeflessen. In structeurs nemen belangstellen de mee in de auto, op de motor en bromfiets en met de auto met aanhangwagen. De open dag is van 12 tot 16 uur. Locaties: Ver- keersoefenterrein, Olympiastraat 3, Goes; Scalda, Ravesteijnweg 1, Middelburg; Noorwegenweg 5 (naast Ovet), Terneuzen. Nederlandse oesterkwekers expor teren relatief weinig naar Rus land, maar de Franse kwekers des te meer. Nu dat niet meer kan zul len de Fransozen volgens Cees van Liere van de Nederlandse Oes tervereniging naar andere afzetge bieden gaan zoeken en dat kan ge volgen hebben voor de Nederlan ders. Van Liere sprak zijn zorg gis teren uit, tijdens de feestelijke bij eenkomst ter gelegenheid van de start van het oesterseizoen. Van Liere riep staatssecretaris Sharon Dijksma van economische zaken op om vaart te maken met de der de optimalisatie van de oesterper celen in de Oosterschelde. „Dit moet nu eens worden afgerond." Het project om minder bruikbare percelen in de Oosterschelde af te stoten en nieuwe percelen te zoe ken loopt al anderhalf jaar, zou in 2013 worden afgerond en volgens Van Liere dreigt er opnieuw stag natie bij het ministerie. Van Liere memoreerde ook nog even de toekomstplannen voor het Grevelingenmeer. „Terugkeer van het tij is gunstig voor de oes terteelt. „Maar het vraagt wel veel onderzoek wat de effecten zijn." Hij liet weten dat de sector nog dit jaar overleg heeft met het mi nisterie over compensatie van de paling vissers/oesterkwekers die moeten wijken voor de jachtha ven van de toekomst. Een ak koord over een compensatierege ling is een van de voorwaarden van Schouwen-Duiveland voor realisatie van dit plan. De opening van het Oestersei zoen werd dit jaar in Scharendijke gehouden. Op het Grevelingen meer kregen loco-burgemeester Jacqueline van Burg en burge meester Ada Grootenboer van Goeree-Overflakkee de eerste plat te Zeeuwse oester aangeboden. Het Grevelingenmeer is de enige locatie in Nederland waar platte oesters worden gekweekt. DINSDAG 9 SEPTEMBER 2014 •MRP ö3 tsvl tips: waicheren@pzc.nl Wethouder Johan Aalberts en eigenaresse Wilmar Hartman openen het nieuwe business center in het oude postkantoor, foto Ruben Oreel door Maurits Sep MIDDELBURG - De behoefte aan flexibele werkplekken voor kleine zelfstandige ondernemers in de bin nenstad van Middelburg groeit. De gemeente is geen makelaar en kan er dus niet in voorzien, zegt wet houder van economische zaken Jo han Aalberts. Daarom is hij zo te spreken over het nieuwe business center in het oude postkantoor in de Lange Noordstraat: PTK. Johan Aalberts, wethouder Meer informatie: www.nationaledansweek.nl door Melita Lanting SCHARENDIJKE - De Nederlandse oestersector kijkt met argusogen naar de ontwikkelingen in de Euro pese markt, nu Rusland een boycot heeft afgekondigd voor producten uit Europa. De sector vreest dat de afzetmarkt verstoord wordt. Ontmoet een aantal nieuwe bekenden, nog voor de officiële introductie. De volledig nieuwe Ford Mondeo en Ford Focus. Zij geven hun geheimen prijs tijdens v jj> dit exclusieve event. Zoals hun revolutionaire design en bijzondere innovaties. Met een hapje en een drankje en... een leuke verrassing voor u als bezoeker. Bovendien komt u meteen alles te weten over de nieuwe Ford C-MAX Plug-in Hybride! Straks beschikbaar met slechts 7% bijtelling! U bent van harte uitgenodigd op vrijdag 12 september van 16.00 - 21.00 uur voor ons Exclusive Preview Event. Ga naar ford.nl/exclusivepreviewen meld u aan. ^gj I I EXCLUSIVE PREVIEW EVENT f 1 Gitdeweg 20.4383 NK Vtissingen, Telefoon 0118 - 419420.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 31