FZC Schitterend Sauerland We laten onze Op non-actief Honderden criminelen uit Noorwegen zul len in ons land hun straf uitzitten. Het Scandinavische land heeft 'n cellentekort. Glashandel MEUESTE Al 75 jaar transparant Word ook abonnee! Ga naar www.pzc.nl/abonneren BRUSSEL - Drie veiligheidsmede werkers van Securitas, die in de kerncentrale van Doel (B) wer ken, zijn vrijdag op non-actief ge zet. Dat meldde de Vlaamse zen der VTM gisteren. Ze waren aan het werk in de controlekamer op het moment dat kernreactor 4 ge saboteerd werd. Een reden voor de maatregel hebben de veilig heidsagenten niet gekregen. Het besluit is genomen in het kader van het onderzoek naar de sabota ge in de centrale. De drie mogen vanaf vandaag weer aan het werk. 's'ë Kras.nl/73608 of bel 0900-9697,5cpm DEN HAAG - Honderden Noorse cri minelen zullen in Nederland hun straf gaan uitzitten. Dat heeft staatssecretaris Fred Teeven (Vei ligheid en Justitie, WD) gisteren aangekondigd. Den Haag en Oslo gaan de plannen nu uitwerken. Het kabinet verhuurt cellen om dat hier leegstand is, terwijl Noor wegen een tekort heeft. Het is nog niet bekend wanneer de eer ste Noren naar Nederland komen en in welke gevangenissen ze moeten zitten. Het gaat om mensen die nog min stens twee jaar moeten uitzitten, anders is het volgens het ministe rie de moeite niet waard ze naar Nederland te brengen. Volgens Teeven is de komst van de Noren goed voor de banen van gevangenismedewerkers. Vanwe ge bezuinigingen werkt Teeven aan de sluiting van negentien ge vangenissen en drie tbs-klinie ken. Er komen geen gevangenen met 'een vluchtrisico of maatschappe lijk risico' waar de gevangenissen niet op gebouwd zijn. De Noren zullen bovendien niet naar buiten gaan, voor verlof of na vrijlating, benadrukt het ministerie. Zodra ze worden voorbereid op een terugkeer in de samenleving, moeten de gevangenen terug naar Noorwegen. In de gevangenissen gelden Noorse regels en er komt een Noorse directeur. Afgelopen zomer heeft een Noor se delegatie diverse Nederlandse gevangenissen bezocht. Volgens Teeven waren de bezoekers onder de indruk van de Nederlandse in richtingen. De Noren zijn niet de eerste groep buitenlandse gedetineer den in ons land. Sinds 2010 zitten er al ongeveer vijfhonderd Belgen in de Tilburg- se gevangenis. Groot verschil met de Noren is de taal en de afstand tot het moeder land. DE STELLING DINSDAG 9 september 2014 Illegaal scheuren op Axelse Vlakte Racers willen eigen plek Lonink: veiligheid garanderen Pagina 26 en 27: The Fast &The Furious in de polder Geregeld zon, 18° Hoe krijg je je kind aan de groenten? Hardglazen deuren Monumentenglas HR" isolatieglas Douchecabines Glas-in lood Spiegels www.meliesteglas.nl Autovakantie Duitsland 3-5 dagen al v.a Het Parkhotel Olsberg ligt in de parkachtige omgeving van Olsberg. Inclusief ontbijtbuffet en Sauerlandkaart Gratis gebruik van het binnenzwembad Ideale omgeving voor mooie fiets- en wandeltochten Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 212 Los nummer €1,95 Abonneeprijs€1,07 Noren naar cel Nederland Straatracers Zeeuws-Vlaanderen doen niemand kwaad Reageer op pzc.nl UW MENING 323 reacties EENS 48% Gratie verlenen is onzin ONEENS HHHB 52%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1