Nationale springtitel Carolein van de Plasse Wijnstra vindt plezier in wielrennen terug Zaamslag treurt om afgekeurde treffer -I 44 De bedoeling is dat Dendermonde en Oemoemenoe in de toekomst naar elkaar toegroeien 44 Soms staan we te vaak buitenspel of geven te makkelijk een scrum of penalty weg 12 SPORT RUGBY Middelburgse rugbyers verslaan in openingswedstrijd in ereklasse promovendus Ascrum met 22-6. De Zeeuwse kampioen zette hier mee op het Nationaal Hippisch Sportcentrum van de KNHS de kroon op een sterk gereden out- doorseizoen. „Het was een zwaar en technisch parkoers. Slechts vijf combinaties plaatsten zich voor de barrage. Ik moest als eerste van start. Ik kon niet op safe rijden, want mijn vier concurrenten wa ren in het basisparkoers allemaal sneller. Dus ik moest een snelle tijd neerzetten en foutloos blij ven. En dat is gelukt", vertelde Van de Plasse. „Ik ben ook gewel dig trots op Daddy Cool. Hij was scherp, dacht goed mee, sprong super en wilde geen hout raken. Met zijn zes jaar was hij ook nog de jongste van de klas. Dat heeft perspectief voor de toekomst." In de klasse M viel Cindy Perdaen met de merrie Barones van de Haan net buiten het podium. De amazone uit Terneuzen stuurde de Ukato-dochter in de barrage in 40.60 seconden naar de vierde plaats. Na jaren op de Hippiade een do minerende rol te hebben ge speeld, moesten de Zeeuwse dres suurruiters ditmaal genoegen ne men met een bijrol. Jeanine Nieu- wenhuis was met Hexagon's Den zei met brons (72,00 procent) in het ZZ-Licht de beste Zeeuwse. Zoe de Booij uit Axel werd met Wodan in deze klasse zevende (67,25 procent). „Bij de elites kwam er niet uit wat ik verwacht en gehoopt had, mede door drukke werkzaamhe den. En ik heb tegenwoordig ook een gezinnetje met een kleine. Dat roept verplichtingen op. Van daar dat ik bij de amateurs ben gaan rijden", vertelde Wijnstra in Calfven, waar hij pas zijn tiende wedstrijd in deze categorie reed. Seolto-Zaamslag 15-14 (7-6): Coach Carlo de Waele van Zaam slag beklaagde zich na afloop over een treffer die bij een stand van 7-6 werd afgekeurd. „Dat was ten onrechte", zei de coach. „En uit de aanval daarop scoorde Seolto wel. Dat was het breekpunt in de wedstrijd. Bij 7-7 had ik het nog niet geweten. Dan hadden we het Seolto nog knap lastig kunnen maken." Seolto had op een gegeven mo ment een kloof van vier treffers, maar zag Zaamslag nog akelig dichtbij komen. „We hadden wel „Nu kan ik weer wedstrijden uit rijden en dus ook redelijke resulta ten behalen. Daardoor heb ik weer zin in deze sport gekregen. Op deze manier wil ik doorgaan en dus bij de amateurs blijven rij den", aldus de 27-jarige coureur uit Kapelle. In Calfven werd de wedstrijd opengebroken door de bijna vijf tigjarige Erik Vereecken uit Hulst, die rondenlang in zijn eentje aan de leiding reed. Later kreeg hij ge zelschap van vier anderen, onder wie Jacob Wijnstra, de pas zestien jarige Robin van 't Westeinde (Ar- nemuiden) en de opnieuw sterk rijdende Daniël Paardekooper (Middelburg). In de strijd om de zege kwam Wijnstra erachter dat hij wel degelijk kan spurten. Zelf schatte hij de kansen van Ver eecken en Stefan Laurijssen hoger in, maar hij klopte dit duo wel. MIDDELBURG - De rugbyers van Oe moemenoe zijn hun tweede ach tereenvolgende seizoen in de ere klasse begonnen met een over winning. Met de nieuwe Bel gische trainer Stijn Van Hauwer- meiren op de bank, waren de Mid delburgers op eigen veld met 22-6 te sterk voor promovendus As crum uit Amsterdam. De 37-jarige Van Hauwermeiren is naast trainer bij Oemoemenoe ook actief als trainer bij het Bel gische Rhinos Oudenaarde. „Maar dat is prima te combineren", ver telde hij. „Oemoemenoe speelt op zaterdag en Oudenaarde op zon dag. Daarbij, sinds mijn 21e heb ik het speler en trainer zijn altijd al gecombineerd, dus dan moet dit ook wel lukken." De inwoner van Dendermonde was tot zijn 34e actief als rugbyer en later onder meer tien jaar trai ner van het Belgische vrouwen Se vens rugbyteam. Dat de Belg vori ge maand als trainer werd aange steld bij Oemoemenoe heeft te maken met een samenwerkings verband tussen Oemoemenoe en Oudenaarde, dat op haar beurt weer samenwerkt met topclub Dendermonde. „De bedoeling is dat Dendermonde en Oemoeme noe in de toekomst ook naar el kaar toegroeien", legde Van Hau wermeiren uit. „We willen elkaar sterker ma ken", lichtte de oefenmeester die samenwerking toe. „Daar speelt vooral de jeugd een belangrijke rol bij. Zo kunnen er spelers uitge wisseld worden om ervaring op te laten doen." Met de nodige nieuwe namen be gon Oemoemenoe op sportpark De Sprong aan de eerste competi tiewedstrijd van het seizoen. De thuisclub kwam door een benut te penalty van Joey Luitwieler op voorsprong, maar doordat As crum even later tweemaal trefze ker was uit penalty's was dat voor deel weer verdwenen. Vlak voor de rust kwamen de Walchenaren opnieuw op voorsprong. Uit een line-out scoorde Fabien Legrand een try (8-6) en in de daaropvolgende conversion had Luitwieler zijn vizier op scherp staan: 10-6. Na de hervatting voerden Yedney America en Nick Jones de score verder op voor de thuisploeg door allebei een try te maken. Luitwie ler benutte een van de conver sions waardoor de eindstand werd vastgesteld op 22-6. Volgens Oemoemenoe-aanvoer- der Quinten van Dijk had die mar ge nog groter kunnen zijn. „Je ziet dat er nog wat foutjes in het spel zaten", was hij kritisch. „Het is natuurlijk ook pas het begin van het seizoen, dus we moeten er nog even inkomen. Maar soms staan we te vaak buitenspel of ge ven we te makkelijk een scrum of penalty weg. Daar moeten we nog aan werken." Van Hauwermeiren: „Vandaag hebben we maar tien procent van onze capaciteiten gebruikt. Ik denk dat er hier nog veel mogelijk is." Het grootste verschil met België zit hem volgens Van Hauwermei ren in de discipline. „Discipline in organisatie en discipline langs het veld", vertelde hij. „Dat moet hier nog verbeterd worden, maar we zijn op de goede weg. We zien en begrijpen het al wel, het moet er alleen nog uitkomen." Volgende week treft Oemoeme noe 't Gooi, waar vorig seizoen met een punt verschil van werd verloren. „Wil je de kampioens poule halen - en dat willen we - dan zal je dat soort sleutelwed strijden moeten winnen", zei Van Dijk. „De eerste stap is in elk ge val gezet en dat is goed voor de moraal." een punt verdiend", oordeelde De Waele. Volgende week speelt Zaamslag tegen NIO. De Zeeuws-Vlaamse formatie moet dan wel Marjan Verhage missen vanwege een vakantie. Scores Zaamslag: Jeffrey Courtens 7, Linda Hamelink 3, Marjan Verhage en Marco van Reeuwijk beiden 2. Luctor-Zevenbergen 6-5 (4-4): Luctor leek in de beginfase overlo pen te worden en keek snel tegen een 2-0-achterstand aan. Daarna kwam de thuisploeg sterk terug. Na de pauze werd er nog maar weinig gescoord. „De verdediging was beter dan de aanval", stelde coach Pieter Kousemaker. Toch pakte Luctor de winst. „Het is na tuurlijk lekker dat je de eerste wedstrijd wint." door Lucien Roelandt ERMELO - Carolein van de Plasse veroverde met de ruin Delta Mos sel Daddy Cool onder het zadel za terdag op de Hippiade (NK) in de klasse Z goud. Na een foutloze eer ste omloop stuurde de amazone uit Wemeldinge de Quarlybet Hero-zoon in een spannende barra ge nogmaals foutloos in 31,12 se conden naar de titel. door Wim de Vos CALFVEN - Jacob Wijnstra begon het wielerseizoen met grote plan nen. De Kapellenaar wilde ook dit jaar zijn geluk beproeven bij de eli terenners. Om verschillende rede nen stapte hij halverwege het jaar over naar de amateurs. Daar heeft hij het plezier teruggevonden en za terdag schreef hij in het Brabantse Calfven de tweede overwinning op zijn naam. VLISSINGEN - De korfballers van Zaamslag kwamen in de derde klas se prima voor de dag. De Zeeuws- Vlaamse ploeg verweerde zich in de derby tegen Seolto uit Vlissin- gen kranig. Toch werd er uiteinde lijk verloren: 15-14. Oemoemenoe zet eerste stap door Arwin Willemsen Stijn Van Hauwermeiren Quinten van Dijk Scores Luctor Adrie de Jonge en Kar lijn den Hollander beiden 2, Eline Jan sen en Peter Durink beiden 1 ,...,,.,,..41gpiL-. - - -v, - - 8 Hoofdplaat-speler Kenny de Baerdenmaker (midden) wordt gepasseerd door Kevin Martens (links). Het sen Hoofdplaat en Groede eindigde in 2-1. foto Mark Neelemans duel tus-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 76