Hontenisse en Oostburg schieten meteen met scherp Winnend Goes komt na rust pas tot scoren SPORT 9 Corn Boys-Biervliet o-i: De thuisploeg, vorig seizoen nog uit komend in de vijfde klasse, had in het begin moeite met het hogere tempo. Tot de pauze waren de ploegen aan elkaar gewaagd: o-o bij rust. Kort na het begin van de tweede helft opende Derek de Booij de score: o-i. Hierna werd het allemaal feller met veel over tredingen. Dit leverde geen doel punten op, maar wel de nodige ge le kaarten en voor Mo Kilic (Corn Boys) en Ferco van der Hooft (Biervliet) beiden rood. IJzendijke-Steen 1-1: De wegens enkele blessures als laatste man opgestelde middenvelder Dwight van Hulle opende halverwege de eerste helft vanaf de stip de score: ï-o. Kort hierna leverde een over treding Robin van Hal de rode kaart op en werd de wedstrijd tien minuten stilgelegd voor een afkoelingsperiode. Na de hervat ting maakte Tijs de Puijsseleir nog voor rust gelijk: 1-1. Ondanks de ondertalsituatie was de thuis ploeg in de tweede helft de boven liggende partij, maar gescoord werd er niet meer. Luctor'88-Aardenburg 1-1: On danks het ontbreken van enkele bepalende spelers kende de thuis ploeg een goede start die al na tien minuten leidde tot de ï-o van Nick Brusket. De bezoekers herstelden zich, maar vooral gaan deweg de tweede helft waren toch weer de kansen voor Luc tor'88 dat onder meer een inzet van Bart Lijnbach tegen de paal zag eindigen. Kort voor tijd kopte Sam Minikus een inzet vanaf rechts binnen en stelde zo een punt veilig voor de bezoekers: 1-1. Het missen van de kansen en de late tegentreffer was voor trainer Nels Rijvers van Luctor'88 reden om van een kater te spreken. Sluiskil-Zeeland Sport 1-3: Een goede start van de bezoekers lever de hen na een kwartier een voor- sprong op via Semmy de Meij. Tien minuten later schoot Mursel Kesikbas de bal uit een vrije trap direct achter de Vlissingse doel man: 1-1. Halverwege de tweede helft kreeg Najim Bousantouh de rode kaart voorgehouden wegens het neerhalen van een doorgebro ken tegenstander. Desondanks pakte Zeeland Sport met een man minder toch nog ietwat geflat teerd de winst dankzij treffers van Wesley van Effrink en Mat- thieu de Smit: 1-3. Koewacht-Patrijzen 2-1: In een wedstrijd met veel strijd voor kwam de lat dat Raymond Rovers de score opende namens de bezoe kers. Nu gebeurde dit aan de ande re kant via Joey Schelfhout: 1-0. Kort na de thee maakte Danny Faes gelijk (1-1), maar even later bracht Robin Mariman zijn ploeg weer op voorsprong: 2-1. Patrijzen had in de slotfase pech dat een in zet van Pascal Zoeteweij tegen de lat eindigde. Oostburg-Vogelwaarde 5-1: Waar een 3-3-stand halverwege niet misstaan zou hebben, stond er nu 'slechts' 1-1 op het bord door tref fers van Peter van de Linde en Da vid de Smet. In de tweede helft toonde Oostburg zich vooral effec tiever in de afronding. Opnieuw Peter van de Linde en Sander de Dobbelaere zorgden voor 3-1. Daarna was het de beurt aan inval ler Davy Maes. Eerst verdiende hij een door Arjen Versluijs benutte strafschop (4-1), waarna hij zelf de eindstand op 5-1 bepaalde. Hontenisse-Schoondijke 6-1: Bij Hontenisse fungeerde Pim van Jo- le bij de treffers van Tom Rijk en Dennis Malcontent als de aange ver: 2-0. Zowel kort voor als kort na de rust toonde Kris van Meele zich trefzeker en stond er een 4-0-stand op het bord. De thuis ploeg liep via Dennis Malcontent en Dave de Bakker uit naar 6-0. In de slotfase redde Aron van Dam me de spreekwoordelijke eer. ging om de inzet van de midden velder van Arendskerke weg te werken, maar scheidsrechter We sley Nijsse zag van dichtbij dat de bal over de doellijn ging. Westerweele: „Ik was daar niet zo blij mee. We hadden vijf wedstrij den achtereen de nul gehouden en dan gebeurt dit in de eerste competitiewedstrijd. Laat het een goede waarschuwing zijn." De titelkandidaat in de derde klas se A had nog genoeg tijd om de schade te repareren. Toch was het lastig om een opening bij de te genstander te vinden, want de ploeg van trainer Serge Beulens verzamelde zich rond het eigen strafschopgebied. „We speelden voor rust niet goed. We maakten de fout om voor de lange bal te kiezen", zei Axel-aanvoerder Bart Rijckaert later. Westerweele vond dat er te veel spelers voor de bal liepen. Maik de Wolf was met schoten uit tweede lijn nog het meest gevaarlijk. Ook de snelle spits Urmeion Martis zag zijn in zet gestopt worden door Dooge. Vlak voor rust werd de thuisploeg beloond met de gelijkmaker. De voorzet van Ivo Verstraeten be reikte Aarnoutse, die de bal terug legde op Niek de Meijer. De spits schoot met een droge knal raak: 1-1. In de tweede helft domineerden de Axelaars. Het tempo ging om hoog en dat leidde al snel tot suc ces. De Wolf bediende Rijckaert, die Aarnoutse van dichtbij de ge legenheid gaf om de 2-1 te scoren. FC Axel gaf in de verdediging, soe verein geleid door Dennis van den Broeke, geen kans meer weg aan de moegestreden Bevelandse bezoekers. Dat de score hoger op liep, was het logische gevolg van de kwalitatief sterkere Axelse ploeg. „De selectie is sterker dan vorig jaar. We hoeven niet per se kampioen te worden, maar we moeten wel promoveren", liet Rijckaert zijn ambities blijken. Westerweele weet zich gesteld voor een luxeprobleem. „We heb ben veel voetballend vermogen. Het is aan mij om keuzes te ma ken. We zijn titelkandidaat. Daar kan je niet omheen." Bij FC Axel ontbraken zaterdag Marco Plasschaert en Roy van Ham, die op de training een zwa re enkelblessure opliep. Zijn rech terbeen zit in het gips. „Woens dag moeten foto's uitwijzen wat er aan de hand is", vertelde Van Ham. Vanaf het eerste fluitsignaal was Goes de bovenliggende partij. De ploeg van trainer Jan Poortvliet speelde fris voetbal en dacht con stant aan aanvallen. GDA hield zich vooral bezig met het verdedi gen van het eigen doel, waardoor het voor Goes moeilijk was om een doorgang te vinden. Toch kre gen de Zeeuwen een aantal kan sen. Deze werden echter niet be nut en daarom gingen de ploegen zonder doelpunten rusten. Wat Goes in het eerste bedrijf van de wedstrijd niet voor elkaar kreeg - scoren - lukte na de pauze wel. Bart Deprez, overgekomen van Kloetinge, werd na drie minu ten spelen in de diepte aange speeld en kwam in scoringsposi- tie. Deze kans verzilverde de aan valler direct en bracht Goes aan de leiding. Zo'n tien minuten na de ope ningstreffer van Deprez was het opnieuw raak voor de bezoekers. Ditmaal werd Jeremy Hubregtse, opnieuw door een steekbal vanaf het middenveld, naar het doel van GDA gestuurd. Ook hij faalde niet en zette zijn naam op het wed strijdformulier: 0-2. In blessuretijd werd het ook nog 0-3 voor Goes. Deprez veroverde de bal op het middenveld en ging op avontuur. Dit bleek succesvol en met zijn tweede treffer bepaal de hij de eindstand. MAANDAG 8 SEPTEMBER 2014 door Jos van Belzen VLISSINGEN - Zowel Oostburg (5-1 tegen Vogelwaarde) als Hontenisse (6-1-zege op Schoondijke) was in de vierde klasse A van het zondag voetbal in de eerste wedstrijd op schot. Het treffen tussen Luctor'88 en Aardenburg, ploegen die vorig seizoen nog een klasse hoger uit kwamen, leverde met 1 -1 geen win naar op. In de wedstrijd tussen Corn Boys en Biervliet werden twee rode kaarten uitgedeeld. Eén aan Mo Kilic (Corn Boys) en de andere aan Ferco van der Hooft (Biervliet). door Daniel Vervelde LOOSDUINEN - Goes is uitstekend begonnen aan het voetbalseizoen in de eerste klasse B. Op bezoek bij GDA uit Loosduinen werd giste renmiddag een ruime overwinning geboekt: 0-3. i Wouter Boeije van FC Axel zoekt zijn directe tegenstander Raymond van Belzen van 's-Heer Arendskerke op. foto Mark Neelemans Goes wint bij de terugkeer in de eerste klasse met 0-3 bij GDA in Loosduinen. Bart Deprez scoort twee keer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 73