ZEELAND Hemel Colonne van drie kilometer Politie in burger bij straatraces almanak 20 en 21 22 en 23 Wil het vermaarde cultuurpodium zijn zwaarbevochten niveau blijven behouden, dan blijft financiële steun noodzakelijk. ZNF 2014 gaat als topjaar de boeken in Fata morgana aan de Veerse Gatdam TERNEUZEN - Porgy Bess is voor cultuurseizoen 2015-2016 drin gend op zoek naar nieuwe sponso ren. Na het rampjaar 2011, waarin sluiting van het (inter)nationaal vermaarde podium onvermijde lijk leek, zijn alle zeilen met suc ces bijgezet. Om het nu bereikte niveau te blijven behouden, blijft financiële steun noodzakelijk. De destijds afgesloten sponsorcon tracten met het regionale bedrijfs leven lopen volgend jaar zomer af. Overheid, het bedrijfsleven en het publiek zorgden er in 2011 voor dat P&B toch geopend kon blijven. Steunbetuigingen kwa men van over de hele wereld. „Als je in de afgrond kijkt, krijg je veel nieuwe energie", zegt Hans Zui- derbaan, voorzitter van de Stich ting P&B Programma. De organi satiestructuur van het podium ging op de schop en de werkwijze werd veel professioneler van op zet. Porgy bloeide weer op. In het seizoen 2013-2014 werden 45 op tredens en lezingen gehouden plus zeventig avonden en midda gen cultuur, allemaal (mede) mo gelijk gemaakt door ongeveer tachtig vrijwilligers die het be stuur, de horeca en de techniek bestieren. Zuiderbaan: „Samen werken aan de toekomst van P&B blijft het de vies. Porgy moet vooral Porgy blij ven, we willen dus vermaard en vertrouwd blijven, maar ook ver nieuwend zijn." Voldoende financiële middelen zijn hiervoor een vereiste. In het jaarverslag, getiteld Een jaar om op te bouwen, doet Zuiderbaan dan ook wederom een noodop roep voor het seizoen 2015-2016. Er zijn al artiesten geboekt. Hoewel de kaartverkoop afgelo pen seizoen met twintig procent steeg, is de opbrengst hiervan en de horecaomzet niet voldoende om een kwaliteitsprogramma zo als het afgelopen seizoen te bie den. Dit cultuurseizoen moet Porgy het al stellen met minder subsi die. De provincie heeft de jaarlijk se gage met vijfduizend euro te ruggebracht naar 25.000 euro. Er zal ook 1500 euro minder aan sponsorgelden van bedrijven bin nenkomen. In 2013 leverden de sponsorcontracten nog 44.000 eu ro op. De gemeentelijke bijdrage blijft met 30.000 euro gelijk en het Fonds Podiumkunsten van het Rijk spijkert waar nodig bij. Porgy is sinds drie jaar ingedeeld in de hoogste subsidiecategorie voor kleinschalige podia. De terugloop aan inkomsten is nu nog niet zorgwekkend, maar Zui derbaan houdt de vinger aan de pols. „Nu zal de programmering nog hetzelfde zijn, maar het jaar daarna lopen de meeste driejarige sponsorcontracten af. Het is dus van het grootste belang dat we eind 2015 een nieuwe ronde van sponsorinkomsten kunnen ver werven." MOSSELRIT WESTDORPE - De politie is gisteren 'in burger' aanwezig geweest op de Autrichehavenweg bij West- dorpe om daar een oogje in het zeil te houden bij de straatraces al daar. De BWM en Volkswagen met daarin agenten bij de laatste af slag naar de Axelse Vlakte werd echter al snel opgemerkt en de deelnemers aan de 'meeting' ver wittigden elkaar via social media. De races gingen die middag ge1 woon door. Er waren vele honder den bezoekers en tientallèn deel nemers. De jongeman had nogal wat praat jes, toen hij in het Goese ziekenhuis een kleine ingreep moest ondergaan. Nadat de vrouwelijke arts haar werk had verricht aan zijn hoofd, en de wond was gehecht, wilde de jongeman overeind komen. Dat luk te... even. Toen ging hij als in een vertraagde opname alsnog onder uit. Vier verpleegsters en de dokter snel den toe en knielden om hem heen. Toen de jongen zijn ogen opende, keek hij vol verbazing naar de ge zichten van de vijf dames. „Nee meneer", moest de arts hem te leurstellen. „U bent niet in de hemel beland; dit zijn allemaal verpleeg sters." MAANDAG 8 september 2014 17 Porgy zoekt blijvende steun door Sheila van Doorsselaer Tip? redactie@pzc.nl WESTKAPELLE - De Markt van Westkapelle was zaterdag bijna te klein voor de vele honderden motoren die zich daar verzamelden voor de zevende editie van de Mossel- rit Gezamenlijk vormden de motorrijders na het vertrek een colonne van wel drie kilometer. Burgemeester Rob van der Zwaag van Veere gaf het startschot voor de 120 kilometer lange rit, die vooral over Walcheren ging, langs onder meer Vlissingen, Middelburg en Neeltje Jans. De tocht begon en eindigde in Westkapelle. Volgens de orga niserende choppermotorclub Luctor et Emergo doen steeds meer buitenlandse motorrijders mee aan Zeelands grootste motorevenement, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 57