Kapelle slaat toe in IJzendijke vertrouwt met succes op de counter Zaamslag kleurt rood in 6 SPORT TOPKLASSE Hoek doet tegen IJsselmeervogels aan klantenbinding. Enerverend topklasseduel eindigt in 2-2. Kapelle-Yerseke 2-1: Na 25 minu ten kopte Kapelle-doelman Stefan van Beveren buiten zijn 'zestien' de bal weg, maar Arjen de Koeijer pikte de bal op en zorgde met een lob over de keeper voor de 0-1. In de 66e minuut rondde lordy Ma- tondo op aangeven van Souliman Abali fraai af. Het duel leek op 1-1 te eindigen, totdat Kapelle-trainer Adil Fertoute Lennart van Wallen burg inbracht. Met zijn eerste bal contact kopte hij Kapelle naar de zege. Nieuwdorp-MZVC 3-1: Na elf mi nuten speelde Niels Mulder Ruud la Grand vrij en dat betekende de 1-0. Daarna ontspon zich een ge lijkwaardige strijd en in de 38e mi nuut leidde een misverstand bij Nieuwdorp achterin tot de 1-1 van Patrick Joossens. Na een uur zorg de Tim Driesse uit een corner voor de 2-1. De meeste kansen daarna waren voor de thuisploeg en via Martijn de Goffau werd het acht minuten voor tijd 3-1. VCK-Walcheren 3-0: Voor rust was Walcheren de betere ploeg, maar hield VCK-doelman René Bil Walcheren van scoren af. Via Simon Voet werd het voor rust 1-0. Na de pauze ging Walcheren met vier spitsen spelen. Die speel wijze speelde VCK in de kaart. Jas per Harinck maakte na een snelle tegenaanval de 2-0 en via Michiel Ketting werd het ook nog 3-0. Veere-Wemeldinge 2-0: Een mi nuut na rust werkte Veere-speler Arno de Kok een voorzet van Lo renzo de Groot in eigen doel. In de 72e minuut leek Barry Vleugel op weg naar de 1-1, maar Frank Dekker haalde de bal van de lijn. Drie minuten later gooide Boban Martinovic het duel op slot. Veere-speler Michael Strenk viel uit met een sleutelbeenbreuk. Serooskerke-Domburg 0-0: Dom burg koesterde het punt. Voor Serooskerke een teleurstellend re sultaat, want het was de bovenlig gende partij. Bij Serooskerke wer den de taken van trainer Cees Houtepen, hij was afwezig we gens studie, waargenomen door Henk Wondergem en Nicky Hol mes. Zij zagen dat de jonge Dom burg-doelman Jorn Provoost vlak voor rust een strafschop keerde van Maikel Simonse. De Noormannen-Nieuwland 1-5: André Goedhart zorgde al na twee minuten voor de 0-1, maar via Rens de Visser kwam De Noormannen binnen het kwar tier aan de 1-1. Nieuwland maakte nog voor rust, via goals van op nieuw Goedhart en Jonathan Donk, het verschil. Na de pauze bleef bij treffers van Joey van Bel- zen (79e minuut) en Willem Wil- lebroordse. FC Axel-Arendskerke 4-1: Arendskerke nam in de tweede minuut een i-o-voorsprong door een kopbal van Michiel Bouwman Niek de Meijer zorgde voor de 1-1. Na rust werd het hogere tempo van de Axelaars de ploeg van trai ner Serge Beulens te machtig. Eerst scoorde Danny Aarnoutse de 2-1, Chiel van Drongelen be paalde de eindstand op 4-1. HOEK - De ontmoeting tussen Hoek en IJsselmeervogels bleef za terdag tot de allerlaatste seconde boeien. In een echte voetbalsfeer speelden beide ploegen voor de winst, maar moesten ze uiteinde lijk genoegen nemen met een punt (2-2). „Op basis van de twee de helft hadden wij er drie ver diend", vond Kenny Verhoene. Zijn collega was vooral geschrok ken van het gebrek aan inhoud bij zijn spelers. „Ze zijn niet fit", con stateerde Frans Adelaar. Het was indirect een trap na rich ting Dogan Corneille, de trainer die afgelopen week na drie offi ciële duels en evenzoveel nederla gen werd ontslagen door IJssel meervogels. Adelaar keerde terug en bezorgde het bolwerk het eer ste puntje van het seizoen. In de eerste helft had Hoek heel weinig in te brengen bij IJsselmeervogels, dat met Thomas Verheijdt een be resterke spits voorin had staan. Hij kopte na negentien minuten de verdiende 0-1 binnen en stond in blessuretijd van de eerste helft ook aan de basis van de 1-2. Een bekeken bal van ruim 35 meter viel op de lat, Achmed Ahahaoui liet Jordi de Jonghe vervolgens kansloos. Tlissendoor had Hoek gescoord dankzij een bevlieging van Nick de Groote (1-1). De snelle aanval ler was na rust weer vaak ongrijp baar, tegen een ploeg die het niet meer bij kon benen. Op aangeven van De Groote, die kort daarvoor een strafschop werd onthouden, schoot Guillaume Clinckemaillie fraai de 2-2 binnen. Opvallend en veelzeggend was dat hij die nau- KARAKTERISTIEK welijks vierde, maar meteen rich ting de middenlijn sprintte. Hoek wilde meer, het voelde dat het IJs selmeervogels bijna op de knieën had. Diep in blessuretijd versnelde Bir gen Martens, zocht De Groote de diepte en viel zijn voorzet voor de linker van Kyle Doesburg. Hij wil de de bal met alles wat hij in zag had tegen de touwen rammen, maar produceerde na een kort mo ment van twijfel slechts een rol- lertje. Omdat vooral dat moment bleef hangen, had iedereen bij Hoek het gevoel dat een overwin- ning verdiend was geweest. De thuisploeg ontsnapte in de eerste vijftig minuten echter meer dan eens aan een grotere achterstand. Jordi de Jonghe keepte niet zijn beste wedstrijd in dienst van Hoek en liet opvallend veel ballen los. Het bleef zonder gevolgen, maar zorgde tijdens de wedstrijd wel voor onrust. Toch was Verhoene uiteindelijk tevreden. „Het klopt dat we in de beginfase veel moeite hadden met hun manier van spelen", zei de trainer. „Maar we hebben ons goed hersteld. Ik kan genieten van de ontwikkeling die ik bij de ploeg zie. Ze denken na over syste men, zijn er echt mee bezig, dat zie je terug op het veld." Waar IJsselmeervogels voor rust een veel volwassener indruk ach- IJzendijke-Ter Leede 2 2-1: De ploeg van Guust van de Velde was qua veldspel de iets mindere ploeg, maar was beter in de coun ter. Kelly van Leeuwen opende in de tweede helft de score. Na de 2-0 van Thea de Blaeij vanaf de strafschopstip zat IJzendijke op ro zen. Smerdiek-Jong ADO Den Haag 1-4: De thuisploeg was niet opge wassen tegen de jonge voetbal sters uit Den Haag. Het grote ver schil was dat ADO slordigheden wel afstrafte. Smerdiek kwam op 1-0 na een doelpunt van Colinda van der Steen. Hierna stelde ADO orde op zaken. DSS-Oostkapelle 2-0: Na een snel le 2-0-achterstand speelde Oostka pelle best aardig, maar er werden geen noemenswaardige kansen ge creëerd. „Als team hebben we goed gespeeld", vond coach Ilona Stouthamer. MZC'ii-Brielle 3-2: Een voortva rend begin leidde tot een 2-o-voorsprong. Eerst schoot El len Bijzet raak en daarna prikte Jetske Mientema de 2-0 binnen. Onnodig balverlies leidde tot de 2-1 en toen werd de ploeg van Walter de Jonge nerveus. Na de 2-2 was het meer strijd dan voet bal. Ellen Boot-Schreurs schoot uit een vrije trap raak en goalie Emmelie Verhoek stopte nog een strafschop. FC Dauwendaele-Terneuzense Boys 3-5: Peter van Gorsel zette Dauwendaele in de 39e minuut op 1-0, maar vlak voor rust kwa men de 'Boys' uit een strafschop via Miroslav Peric op 1-1. Drie mi nuten na de rust scoorde Len Eversdijk op schitterende wijze de 1-2, hij schoot vanaf de zijkant diagonaal in de kruising, en even later tekende hij ook voor de 1-3. Via Davy Ernest werd het 2-3 maar vanaf de aftrap maakte Ru ben de Haas er 2-4 van. Ernest gaf met de 3-4 Dauwendaele weer hoop, maar Enrico van Overmee- ren gooide het duel op slot. GPC-Zwaluwe 1-2: „We waren voor rust niet scherp en niet fel genoeg", zei GPC-trainer Karl Vergouwen. Maurice Sprangers opende de score en via Pim Schonk werd het 0-2. GPC herstel de zich na rust en via Ricardo de Nooijer werd het kort voor tijd 1-2. Daarna was GPC dicht bij de 2-2. Robin de Pagter raakte de lat en een inzet van Martijn Blom- maert werd uit de bovenhoek ge haald. Bruse Boys-De Meeuwen 1-2: In de 33e minuut opende Mare Bij de Vaate voor Bruse Boys de score. In de 37e minuut strafte Robin Dek een fout in de Bruse defensie af en dat betekende al de 1-1. De 2-1 van Dominique van den Berge werd daarna afgekeurd en na rust liet Koen van de Berge ook een grote kans op de 2-1 onbenut. Daar kreeg 'Bru' na een slippertje van Marco Ketting de rekening voor gepresenteerd toen Menno de Nooijer voor 1-2 zorgde. Een goal van Bru-speler Johan Applaus na heerlijke door Klaas Verspoor VLISSINGEN - Kapelle versloeg in de derde klasse A van het zaterdag voetbal Yerseke door een goal in de slotfase: 2-1. Nieuwdorp klopte degradant MZVC met 3-1. door Barry van der Hooft Hoek-IJsselmeervogels 2-2 (1-2). 19. Thomas Verheijdt 0-1, 35. Nick de Groote 1-1,45+1. Achmed Aha haoui 1-2, 82. Guillaume Clincke maillie 2-2. Scheidsrechter: M.A. Roeleveld (Vinkeveen). Gele kaart: Thomas van der Haegen (Hoek), Pascal Bosschaart (IJsselmeervo gels). Aantal toeschouwers: 950. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Lionel Fitsch, Giovanni Sie- reveld, Thomas van den Houten; Birgen Martens, Gert-Jan van Lei den (58. Kyle Doesburg), Jelle de Schryver, Thomas van der Haegen (77. Thomas van Renterghem); Nick de Groote, Guillaume Clincke maillie (90+3. Mateusz Kuzmicki). IJsselmeervogels: Patrick Zonne veld; Tony Tol, Pascal Bosschaart, Mark Rutgers; Bennie van Noord (84. Jeffrey Buitenhuis), Mike van de Laar (86. Ismail Celen), Ach med Ahahaoui, Dennis Hollart, Nick Kuipers; Thomas Verheijdt en Frank Hol (72. Bryan Burgerhout). 1 door Klaas Verspoor door Robin Hamelink VLISSINGEN - Promovendus IJzendij ke opende in de eerste klasse van het vrouwenvoetbal met een 2-1-zege op Ter Leede 2. Smerdiek verloor met 4-1 van Jong ADO Den Haag en Oostkapelle ging met 2-0 onderuit tegen DSS. MIDDELBURG - De zeven duels in de de tweede klasse E van het zater dagvoetbal leverden maar liefst 38 goals op. Het gepromoveerde MZC'11 boekte de grootste uitslag door een 6-1-zege bij Oostkapelle.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 38