Ride for the Roses brengt bijna 1,2 miljoen euro op 45 All Inclusive Thüringen Man gewond bij explosie Terneuzen Mf Sport 10 en 11 pagina 24 en 25: Aiom lof voor deze Ride pagina 26 en 27: Trappend met de handen pagina 28 en 29: Feestje op de route Tien jaar na de fusie in de Protestantse Kerk in Nederland is meer samenwerking op komst in religieus Nederland. MAANDAG 8 september 2014 Vriendelijk weer met zon 18° Jeroen Dubbeldam pakt de wereldtitel Sophie Hannah laat Poirot voortleven UTRECHT - De Protestantse Kerk in Nederland (PKN) wil meer sa menwerken met de Rooms Katho lieke Kerk. „Mijn verlangen is dat er uiteindelijk één kerk komt", zegt Arjan Plaisier, secretaris van het bestuur van de PKN. De twee grootste kerken van Nederland werken nu al samen bij het produ ceren van het tv-spektakel The Passion, en bij de jaarlijkse collec te Kerkbalans. „Laten we bekijken hoe we samen nog meer dingen kunnen doen", zegt Plaisier in een interview met deze krant. „We kunnen nog wat stapjes zet ten in die samenwerking. Het is ook nodig in deze tijden van bij bels analfabetisme." Zowel de ka tholieke als de protestantse kerk kampt met een leegloop: minder gelovigen, minder gebouwen en minder inkomsten. De PKN viert later deze maand haar io-jarig bestaan. In 2004 gin gen de Nederlandse Hervormde Kerk, de Gereformeerde Kerken in Nederland en de Evange lisch-Lutherse Kerk op in één pro testantse kerk. Dat verbond telt nu, volgens eigen telling, ruim 2 miljoen leden. Niet alle kerken de den mee: de Hersteld Hervormde Kerk en de Voortgezette Gerefor meerde Kerken splitsten zich af. Ook na tien jaar is er geen toena dering tussen die verschillende stromingen. Wel werkt de PKN in middels samen met drie andere gereformeerde kerkverbanden. Samensmelting met de katholieke kerk is een wens, maar nog ver weg. Plaisier: „Kerkscheuringen kloppen niet. Vroeger waren we toch één kerk? En er is maar één lichaam van Christus, niet twee." Bisschop van Rotterdam, Hans van den Hende, in de katholieke kerk belast met de samenwerking tussen christelijke kerken, stelt dat 'in plaatselijke parochies al tal van activiteiten in samenwerking met een PKN-gemeente gebeu ren'. „De eenheid die Christus wil, is een opdracht aan ons om in beweging te blijven. Groeien in eenheid vraagt voortdurende sa menwerking, bijvoorbeeld door samen op te trekken in gebed." Een perfect verlopen Ride for the Roses heeft gisteren 1,17 miljoen euro in het laatje gebracht voor KWF Kan kerbestrijding. Ruim 11.000 mensen stapten op de fiets voor een tocht van 25,50 of 100 kilometer door Zeeland Kras.nl/17512 of bel 0900-9697i5c„m TERNEUZEN - Door een ontploffing in een woning aan de TXiinstraat in Terneuzen is gisteravond een man gewond geraakt. De Tuinstraat werd rond kwart voor zes opgeschrikt door een flin ke explosie. De hulpdiensten kwa men daarna snel ter plaatse. Vermoedelijk is een gasfles de oor zaak van de ontploffing, maar dit kon de politie gisteren niet beves tigen. De toestand van de gewonde was nog onbekend. Vermoedelijk heeft hij bij de explosie een hand verloren. Hij is per ambulance ver voerd naar het ziekenhuis. De ontploffing deed zich hoogst waarschijnlijk voor in de (bijkeu ken van de woning. Bij de explo sie is geen brand ontstaan. Via social media meldden omwo nenden dat er enkele ruiten vlak bij het getroffen huis zouden zijn gesneuveld door de impact van de ontploffing. Aan de woning zelf was op het eerste gezicht geen schade te zien. DE STELLING UW MENING 282 reacties Gratie verlenen is onzin H 80% 8 711 Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 211 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 ÉÉéI» r ?*WW6i Protestant zoekt katholiek op door Cyril Rosman pagina 2 en 3: Een plek voor hoofd en hart foto Johan van der Heijden I Autovakantie Duitsland Klantbeoordeling 8,4 2-8 dagen al v.a. Kom compleet en zorgeloos genieten van Thüringen! Maak mooie wandelingen of bezoek de cultuursteden Erfurt en Dresden. 4-sterren Fair Resort Hotel nabij Jena met zwembad Incl. ontbijt, tunch, dineren drankjes (18.00-21.00 uur) Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds door Sheila van Doorsselaer Protestanten en katholieken moeten één kerk vormen Reageer op pzc.nl EENS ONEENS i 20% JU

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1