49 Duitsland-Krefeld ndelijk! J Gratieverlening lijkt soms willekeur Bijlage Film by the Sea Provincie dreigt economisch op slot te gaan, tenzij staatssecretaris Sharon Dijksma iets regelt. pagina 26 en 27 Missie geslaagd Veel wolken en een bui 20c ZATERDAG 6 september 2014 Betaald voetbal is een blauwdruk van het Zeeuwse voetbal Bijlage amateurvoetbal 'Jr I Lage drempel, hoge kwaliteit Word ook abonnee! DE STELLING UW MENING 408 reacties Kras.nl/53155 of bel 0900-9697,S[p„ Mariniers terug na reis naar de Carib MIDDELBURG - Het nieuwe rijksbe leid voor de uitstoot van stikstof kan voor Zeeland uitdraaien op een economische ramp. In de havens kunnen bedrijven vanaf 2015 nauwelijks meer uit breiden. Ook landbouwbedrijven worden aan banden gelegd. Zelfs de komst van de marinierskazer ne kan door de strengere stikstof norm op problemen stuiten. Dat is het gevolg van het wetsvoorstel Programmatische Aanpak Stikstof (PAS), waarmee het Rijk wil vol doen aan milieudoelen die met Brussel zijn afgesproken. Zo is be paald hoe in negen natuurgebie den planten en dieren behouden kunnen blijven. Dat kan door minder stikstof uit te stoten. Het gaat om natuurgebieden als Saef- thinge, de Oosterschelde, Wester- schelde, Kop van Schouwen, Ca- nisvliet en de Brabantse Wal. De PAS pakt voor Zeeland slecht uit, omdat de provincie veel scheepvaart op de Westerschelde kent, er grote infrastructuurpro jecten op stapel staan of in uitvoe ring zijn (tweede zeesluis Terneu- zen en dijkverzwaringen) en ze weinig compensatiemaatregelen kan treffen. Veel regio's kunnen de stikstofuitstoot omlaag bren gen door te zorgen dat de veehou derij milieuvriendelijker werkt. Zeeland telt nauwelijks veehoude rij en kan daar dus weinig mee. De Tweede Kamer heeft al inge stemd met het wetsvoorstel. Ko mende dinsdag velt de Eerste Ka mer een oordeel. Gedeputeerde Carla Schönknecht vecht al ander halfjaar tegen de PAS. Zonder re sultaat. Volgende week reist ze an dermaal af naar Den Haag. „Onze economie gaat zo op slot. Ik kan dit aan geen enkel bedrijf uitleg gen", zei ze gisteren in een provin ciale commissie. In de Kamer gingen WD en PvdA eerder akkoord met het wetsvoorstel, onder de voorwaar de dat staatsecretaris Sharon Dijksma van EZ voor nadeelre gio's oplossingen zoekt. Ze wil on der meer met Vlaanderen afspra ken maken, omdat veel stikstof van de zuiderburen in Zeeuws- Vlaanderen neerdaalt. DEN HAAG - Elk jaar krijgen honder den veroordeelden in Nederland gratie. Vorig jaar werd van 324 mensen (een deel van) hun straf kwijtgescholden of aangepast. Van 555 mensen werd het gratiever zoek afgewezen. Daarbij lijkt soms sprake van willekeur; in vergelijk bare gevallen krijgt de een wel gra tie en de ander niet. Dat blijkt uit onderzoek van deze krant. In Ne derland wordt gratie verleend als sprake is van nieuwe feiten of om standigheden waarmee de rechter bij het vonnis geen rekening heeft kunnen houden, of als de straf geen 'redelijk' doel meer dient. Mariniers zaten 4,5 maand aan boord van de Zr. Ms. Groningen Ze onderschepten 300 kilo cocaïne M m 'S Ga naar www.pzc.nl/abonneren Autovakantie Duitsland Klantbeoordeling 8,7 3-4 dagen al v.a. Deze zondag geopend wwwaods5.nl Gratie verlenen is onzin Reageer op pzc.nl Op de brandweer kun je best bezuinigen liednecht S. Zaandam EENS ONEENS Het 4-sterren plus Mercure Parkhotel KreFelder Hof ligt op ca. 3 km van het centrum van Krefeld, net over de grens. Incl. ontbijtbuffet, gratis gebruik binnenzwembad en sauna Wandel in de mooie omgeving en bezoek Düsseldorf Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen exd. reserveringskosten en Calamiteitenfonds 256e jaargang nr. 210 Los nummer 2,70 Abonneeprijs 1,07 Stikstofwet ramp voor Zeeland door Frank Balkenende Editie: Walcheren O pagina 10 en 11: Gratie is mensenwerk pagina 27: commentaar «ÉLg f°t0 Ruben Or mmstSHMMi^eLA.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1