Doe-dag kinderen en techniek Sas van Gent Rijk steekt 2,5 miljoen in de gemeente Hulst Vrijwilligers brandweer Zuiddorpe zitten vol vragen ZEEUWS-VLAANDEREN 29 Verspaning heeft een dikke twee miljoen euro geïnvesteerd in nieu we machines. Het ligt dan voor de hand een openingsreceptie te hou den. „Maar", vertelt Anita, „we hebben er doelbewust voor geko- zen een open dag te houden voor iedereen, maar speciaal voor kin deren en jongeren. Zij kunnen za terdag zelf aan de slag met allerlei proefopstellingen." Bij Machinefabriek en Verspaning Sas van Gent verrijst een techniek plein met 33 kramen. Onder meer scheepswerf De Schroef, installa tiebedrijf Van Fraeyenhove, Kone Crones en Jan Aarnoutse Trans port presenteren zich daar, even als bakker De Bruijne, die marse pein maakt. Binnen mag ook geke ken worden. Anita: „Veel mensen vragen zich toch af wat wij doen." De techniekdag is van 10.00 tot 16.00 uur. De toekenning van het budget was een belofte van staatssecreta ris Sharon Dijksma van Economi sche Zaken. Bij een bezoek aan de gemeente vanwege de ontpolde- ring van de Hedwigepolder, in maart 2013, zegde ze de gemeente raad toe dat ze zich sterk zou ma ken voor een economische im puls in de regio. De gemeente be kijkt nu waar dat geld naar toe kan. Een mogelijkheid is om het te investeren in het Hof te Zande- plein in Kloosterzande. Hulst zin speelt al langer op een nieuw cen trumplan voor Kloosterzande. De provincie wees eerder een subsi dieverzoek af. Dat het geld naar het Hof te Zandeplein gaat, is nog geen uitgemaakte zaak. De gemeente benadrukt dat het gebaar van Dijksma niet betekent dat zij anders tegenover ontpolde- ring staat. 'Hulst is en blijft tegen ontpoldering', aldus een verkla ring. Bastrombonist Jos Jansen geeft zaterdagmiddag aan de Hulsterweg 126 in Terhole met de Terhoolse fanfare Ex celsior een tuinconcert. Ook het muziekduo NJOY treedt op. Terhole Breed Ac tief zorgt na afloop voor soep en een broodje hambur ger. Aanvang 14.00 uur. AARDENBURG Tuinarchitect laat eigen tuin zien Tuinarchitect Tom de Witte houdt komend weekeinde open dagen in zijn eigen tuin aan de Landstraat 18 in Aardenburg. Vooral de siergrassen zijn momenteel op hun mooist. De tuin is zaterdag en zon dag open tussen 10.00 en 16.00 uur. Toegang is gratis. ZUIDDORPE - Vol vragen zitten ze, de vrijwilligers van het brand weerkorps in Zuiddorpe. Waarom moet juist hun kazerne, feitelijk als enige in Zeeuws-Vlaanderen, dicht? Groepscommandant Nico Rozendaal had, in elk geval tot gis teravond, geen idee. Als het om het halen van de aan- rijtijden gaat, is een brandweer post in Zuiddorpe volgens Rozen- daal hard nodig. Koewacht, Axel en Westdorpe hebben elk ook een kazerne, maar liggen te ver weg om tijdig bij een brand in Zuid dorpe en omgeving te zijn. Die in Koewacht staat tegen de Belgi sche grens aan. De 'slingerweg' tussen Koewacht en Zuiddorpe leent zich bovendien niet voor het rijden met een hoge snelheid. In Axel bevindt de post zich aan de noordkant. Om in Zuiddorpe te komen, moet de brandweerwa gen eerst heel Axel door. Westdor pe is ook geen optie, vanwege de afstand. Rozendaal wijst erop dat het korps in Zuiddorpe ook inzetbaar is op Belgisch grondgebied, waar voor een convenant is gesloten. Rode Sluis en een deel van de Ex- presweg behoren tot het werkge bied van Zuiddorpe. Het korps van Zuiddorpe telt veer tien vrijwilligers. Overdag zijn er ook nog voldoende brandweerlie den beschikbaar om met een wa gen met vier man snel uit te kun nen rukken. „Maar", stelt Rozen daal, „80 a 90 procent van de bran den woeden in de avond of de nacht." Het is niet de eerste keer dat de post in Zuiddorpe in het voortbe staan wordt bedreigd, in 2003 - bij de fusie van de gemeenten Axel, Sas van Gent en Terneuzen - en in 2007 was dat ook al het ge val. Verzet leverde steeds succes op, maar toen had de gemeente raad nog veel te zeggen over de brandweer. Sinds begin 2013 val len de gemeentelijke korpsen on der de Veiligheidsregio Zeeland. De besluitvorming is meer op af stand komen te staan. Roderick Huys uit Zuiddorpe die namens TOP-Gemeentebelangen in de Terneuzense gemeenteraad zit, heeft de laatste ontwikkelin gen rond het korps Zuiddorpe di rect gevolgd. Hij maakt zich zor gen, maar wil vooral weten waar om is voorgesteld Zuiddorpe te sluiten. „Ik mis tot nu toe een on derbouwing. Je kunt wel van alles op papier zetten, maar het moet ook kloppen in de praktijk van al ledag." Vliegende Hollander wandeltochten Wandelsportvereniging Zel den Rust houdt zaterdag de 35ste Vliegende Hollander wandeltochten, vanuit scho lengemeenschap De Rede aan de Oude Vaart. Deelne mers kunnen kiezen uit 6, 12,15,18 en 31 kilometer. Star ten kan tussen 8.00 en 15.00 uur. Sluiting om 17.30 uur. Tuinconcert fanfare met bastrombonist Lagere grondprijs op Technopark De gemeente Sluis verlaagt de prijs van grond op het Technopark in Schoondijke van 75 euro naar 60 euro per vierkante meter. Meerdere geïnteresseerde bedrijven hebben de gemeente ge meld de huidige prijs te hoog te vinden. B en W zijn daar gevoelig voor. De ge meenteraad moet het voor stel nog goedkeuren. Kermis brengt extra leven in brouwerij In Sas van Gent is het van za terdag tot en met dinsdag kermis. De Ooststraat speelt daar zaterdag op in met een eigen feest, met kramen, li ve muziek, terrasjes en een springkasteel. Begin: 10.00 uur. Ook café Reseda houdt extra activiteiten, onder meer zaterdag 21.00 uur op treden Henk Peter en zon dag 17.00 uur 'wie bakt de beste Sasse kermisvlaai?' Grensdorp in teken van Polderfeesten Prosperpolder staat drie da gen in het ken van de Polder feesten. In het Jeugdcen trum is zaterdagavond een dansbal, zondag vanaf 13.00 uur gevolgd door een jaar markt, met gansrijden, oude ambachten en ringsteken voor kinderen. Maandagmid dag volgt nog een schieting op twee liggende wippen. door Harmen van der Werf SAS VAN GENT - Het heeft de stout ste dromen van Anita Hoondert van Machninefabriek en Verspa ning Sas van Cent overtroffen. Meer dan tien collega-bedrijven en ook vijf scholen doen zaterdag mee aan de tecnniekdag bij beide Sasse firma's aan de Nijverheids straat 6. door Bob Maes HULST - De gemeente Hulst krijgt van het Rijk 2,5 miljoen euro voor een 'regionale impuls'. Wat de ge meente precies met het geld gaat doen, is nog niet duidelijk, maar er wordt gekeken naar het Hof te Zan- deplein in Kloosterzande. door Harmen van der Werf TERHOLE VRIJDAG 5 SEPTEMBER 2014 SCHOONDIJKE SAS VAN GENT PROSPERPOLDER oezetungsnorm voor de tankautospuit te verlagen kunnen kleinere korpsen blijven voortbestaan. TERNEUZEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 73