onderzoek naar inwoner mag meepraten °p|j<*ters Drie kazernes Bevelanden mogelijk dicht brandstichting OVer gFOGH in dC bUUI"t aangehouden nieuw geval Wolphaartsdijk Cursussen Frans en Spaans Schippertaal begint deze maand weer met groepscur sussen Frans en Spaans in wijkcentrum De Pit in Goes. Dit zijn doorlopende cursus sen van vier maanden. Op dinsdagavond voor begin ners en enigszins gevorder den op de vrijdagmorgen. Voor meer informatie: www.schippertaal.nl. Nominatie voor zeehond Happie De Zeeuwse zeehond Hap pie is in de race voor de titel Kidsweek Dier van het Jaar 2014. Eerste paasdag werd hij weggehaald bij de Bergse Diepsluis in de Oosterschel- de, bij Tholen. Daar was Happie een nationale attrac tie geworden. De winnaar wordt woensdag 1 oktober bekend gemaakt. Dancepoint begint peutercursus dans Balletschool Dancepoint in Wolphaartsdijk start de peu tercursus 'Dansen op je ei gen wijs' met proeflessen op dinsdag 9 september van 16.00 tot 16.30 uur in de Ou verture zaal in Goes en woensdag van 13.30 tot 14.00 uur in de Stenge in Hein- kenszand. www.ballet- schooldancepoint.nl Crasdagen bij Rammekenshof Tuin Rammekenshof in Rit- them staat zaterdag en zon dag in het teken van het na jaar, met grassen, bessen en bottels. De Zeeuwse Prairie- tuin aan de Rammekensweg bestaat dit jaar tien jaar. Open van 10.00 uur tot 17.00 uur. Entree vijf euro, kinde ren mogen gratis. www.rammekenshof.nl Politie vindt hennep in maïsveld De politie trof woensdag zo'n zestig hennepplanten aan in een maïsveld aan de Vierlingweg in Rilland. In een achtertuin van een leeg staande woning aan de Hoofdweg werden na een tip nog eens grote vijf hen nepplanten gevonden. De politie heeft de planten weg gehaald voor vernietiging. Schade aan woning door fietsbrand Een woning aan het Kerkhof in Zierikzee liep woens dagnacht rond 4,30 uur scha de op door twee brandende fietsen die tegen de gevel stonden. De politie gaat uit van brandstichting. Het raamkozijn liep brandscha de op en er barstte een ruit. Omstanders blusten tot de brandweer arriveerde. ZIERIKZEE - De politie houdt Zie rikzee opnieuw verscherpt in de gaten nu woensdagnacht weer brand is gesticht. Deze keer zijn twee fietsen in brand gestoken die tegen de gevel van een wo ning aan het Kerkhof stonden. Het raamkozijn liep brandschade op en er barstte een ruit van een woning. In de eerste maanden van dit jaar werd Zierikzee ook al opgeschrikt door een reeks brandstichtingen. De recherche heeft daar destijds uitgebreid onderzoek naar ge daan, maar er is voor zover be kend nog niemand voor aangehou den. Burgemeester en wethouders heb ben het centrum aangewezen als eerste gebied van het groenstruc tuurplan, dat een looptijd van tien jaar heeft. Voor de binnen stad is een bedrag van 50.000 eu ro gereserveerd. Het groenstructuurplan 2014-2024 wordt dit jaar afgerond. De bedoeling is dat ook groenele- menten in de binnenstad met el kaar worden verbonden, staat in het Goese collegeprogramma. 'Er zijn veel mooie routes rondom historische plekken en gebouwen. Het historisch groen mag meer aandacht krijgen', aldus het colle ge. Overigens staat in dat zelfde document dat er zal worden be zuinigd op groenonderhoud. De Singelstraat in het centrum is vorig jaar al voorzien van 'mobiel groen'; verplaatsbare plantenbak ken om het versteende kerkplein een aantrekkelijker uitstraling te geven. Dat is geen onderdeel van het groenstructuurplan, maar kost wel 15.000 euro per jaar aan onderhoud. WOLPHAARTSDIJK - Na een acht maanden durend onderzoek heeft de politie woensdagochtend in Wolphaartsdijk een 42-jarige man en een 29-jarige vrouw aan gehouden voor oplichting en ver duistering. Hun financiële admini stratie en vijftien paarden zijn in beslag genomen. Bij de politie zijn twaalf aangiften tegen het stel binnengekomen. Het koppel leende geld, goederen of nam diensten af van verschillende per sonen, maar liet hun schuldeisers vervolgens gedupeerd achter. De herkomst van de in beslaggeno men paarden wordt nog onder zocht. VLISSINGEN - Op de Bevelanden gaan mogelijk drie brandweerka zernes dicht. Op Zuid-Beveland gaat het om 's-Heer Arendskerke en Baarland, op Noord-Beveland sluit de hulp post Wissenkerke mogelijk de deuren. Goes krijgt echter een tweede post. „Goes is de laatste jaren aan zienlijk gegroeid. Dat rechtvaar digt een tweede brandweerpost", zegt Gerrie Ruijs, directeur van de Veiligheidsregio Zeeland (VRZ). Voor Goes staat echter ook het afschaffen van het gaspak- kenteam op de rol. Deze ploeg wordt ingezet bij chemische inci denten. Behalve 's-Heer Arendskerke, Baarland en Wissenkerke staan ook de kazernes in Kerkwerve, Dreischor, Domburg, Koudekerke en Zuiddorpe op de nominatie dicht te gaan. De kazerne in Nieuw-Namen staat ook in dit rij tje maar daar is al een samenwer king op touw gezet met het Vlaamse Kieldrecht. Er is inmid dels een groot aantal bijeenkom sten geweest voor brandweerper soneel. Tijdens deze bijeenkom sten is veel bezorgdheid uitgespro ken. Zoals van de Goese bevelvoer der van het gaspakkenteam die af schaffen van dit team onverant woord vindt. „Realiseer dat de ef fecten van een chemisch incident, zoals bedreiging van bevolking, onrust en ontwrichting, door bij voorbeeld een lekkage aan een spoorwagon of ten gevolge van een ongeval op de A58 richting woongebieden, daarentegen (zeer)groot kunnen zijn. Ik ben van mening dat juist daarom slim en efficient geïnvesteerd moet worden om een gaspakkenteam op post Goes (centraal in de mid den regio van Zeeland) in stand te houden", staat op de website van de brandweer Zeeland. Anderen zeggen dat vroeger alles beter was en dat er nu te veel ma nagers zijn. Weer een ander vindt een tankautospuit met twee bran- ndweermensen in Cadzand onver antwoord. VRIJDAG 5 SEPTEMBER 2014 BEVELANDEN en THOLEN 29 GOES THOLEN GOES RITTHEM RILLAND ZIERIKZEE door Luc Oggel GOES - Bewoners van de Goese bin nenstad mogen meedenken over hoe hun woonomgeving 'groener' kan worden. door Frank van Cooten H Door de bezettingsnorm voor de tankautospuit te verlagen kunnen kleinere korpsen blijven voortbestaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 65