Kazernes Kerkwerve en Dreischor mogelijk dicht Baasje opgelucht na hereniging met hond SCHOUWEN-DUIVELAND 29 VLISSINGEN - Op Schouwen-Duive- land gaan mogelijk de brandweer kazernes in Kerkwerve en Dreischor dicht. Dit voornemen wordt uitgesproken in het project plan Maatwerk in Brandweerzorg. Behalve Kerkwerve en Dreischor staan ook de kazernes in 's-Heer Arendskerke, Baarland, Wissen- kerke, Domburg, Koudekerke en Zuiddorpe op de nominatie geslo ten te worden. Nieuw-Namen staat ook op dit lijstje maar daar is al een samenwerking met het Vlaamse Kieldrecht opgezet. Goes krijgt er mogelijk een twee de post bij omdat deze stad de laatste jaren flink is gegroeid. En de brandweerkazerne aan de Olympiaweg in Vlissingen krijgt mogelijk een dagbezetting om sneller ter plaatse te kunnen zijn. Dat de Vlissingse kazerne ook een bezetting overdag kan krijgen betekent echter niet dat er louter beroepskrachten aan het werk zijn. „Zeker niet, er zijn vrijwilli gers die bijvoorbeeld vier dagen per week werken. Die kunnen dan op hun vrijdag dag in de ka zerne worden ingezet." Er is inmiddels al een groot aantal bijeenkomsten geweest voor brandweerpersoneel. Tijdens die ontmoetingen is veel bezorgd heid uitgesproken. Dat gebeurde bijvoorbeeld door de Goese bevel voerder van het gaspakkenteam die afschaffen van dit team onver antwoord vindt. „Realiseer dat de effecten van een chemisch inci dent, zoals bedreiging van bevol king, onrust en ontwrichting, door bijvoorbeeld een lekkage aan een spoorwagon of ten gevolge van een ongeval op de A58 rich ting woongebieden, daarentegen (zeer)groot kunnen zijn. Ik ben van mening dat juist daarom slim en efficiënt geïnvesteerd moet worden om een gaspakkenteam op post Goes (centraal in de mid den regio van Zeeland) in stand te houden", zo schrijft hij op de website van de brandweer Zee land. Anderen zeggen dat vroeger alles beter was en dat er nu te veel managers zijn. Woendag werden de Voorbeijtels herenigd met Ayka nadat de pup door iemand was aangetroffen in een tuin in Dreischor. Sofia: „Die man vond het vreemd dat er in eens een jonge hond in de tuin van de buren rondliep en dat het beestje zoveel jankte. Toen hij van een collega hoorde dat Ayka vermist werd, is het balletje gaan rollen. Toen we zeker wisten dat zij het was, hebben we de politie erbij gehaald." De bewoners van de woning zijn volgens het echtpaar een aantal Polen. Eén man, degene die de af gelopen dagen buiten is gezien met de hond, werd woensdag aan gehouden. Volgens de politie is nog onduidelijk wat zijn rol is bij de ontvoering en of hij nog meer op zijn kerfstok heeft. Het onder zoek loopt nog. Volgens Rinus van der Wielen, lid van de werkhondenvereniging Schouwen-Duiveland mogen de Voorbeijtels van geluk spreken dat Ayka is gevonden. „Er verdwij nen de laatste maanden wel vaker honden in de regio, maar die wor den in de meeste gevallen nooit meer teruggevonden. Laatst is er in Zeeuws-Vlaanderen bij een kennis nog een Jack Russel van zijn erf gestolen en via mijn net werk hoor ik ook steeds vaker dat honden spoorloos verdwijnen, zelfs uit achtertuinen." Volgens Van der Wielen zijn de honden die gestolen worden nog Er verdwijnen de laatste maanden wel vaker honden in de regio. jong en hebben ze een goede bloedlijn. „Ik denk dat de mensen die achter deze ontvoeringen zit ten de dieren meenemen naar het buitenland om ze daar te gebrui ken om mee te fokken. Voor een afstammeling van een kampioen kun je al gauw duizend euro van gen." Zowel Van der Wielen als Voor beijtel roemen Facebook omdat ze denken dat Ayka zonder hulp van sociale media (mensen hebben het bericht over de verdwijning massaal gedeeld), misschien wel nooit was teruggevonden. Volgens een woordvoerster van de politie zijn er de laatste maan den in Zeeland niet meer meldin gen over ontvoerde honden bin nengekomen. Kinderstranddag bij paviljoens Strand Nederland houdt zon dag een landelijke Kinder stranddag bij strandpavil joenhouders. In Zeeland doen Beachclub Perry's bij Scharendijke, De Strandzot in Westkapelle en De Piraat in Oost-Kapelle mee aan de Kinderdag. Voor vijf euro kunnen kinderen van vier tot twaalf jaar een deelne merskaart kopen en tussen 11.00 en 15.00 uur deelne men aan alle activiteiten. De opbrengst van de kaartver koop gaat naar de Ma- ke-A-Wish Nederland. www.kinderstranddag.nl. Alliance Fran^aise de Walcheren De komende twee weken is het bij verschillende gele genheden mogelijk zich in te schrijven voor cursussen Frans van de Alliance Fran- ^aise de Walcheren. Zater dag is een stand van de AF aanwezig op de culturele markt in de Zeeuwse Biblio theek (10.00 tot 16.00 uur). Verder zijn er op 8 en 9 en 15 en 16 september van 19.00 tot 20.30 uur inschrijfavon- den in de aula van de Neha- lennia-scholengemeenschap aan de Breeweg in Middel burg. Overal is het mogelijk een niveautest te maken en informatie te vragen. Nominatie voor zeehond Happie De Zeeuwse zeehond Hap pie is in de race voor de titel Kidsweek Dier van het Jaar 2014. Eerste paasdag werd hij weggehaald bij de Bergse Diepsluis in de Oosterschel- de, bij Tholen. Daar was Happie een nationale attrac tie geworden. De winnaar wordt woensdag 1 oktober bekendgemaakt. Actie voor water in Sri Lanka Stichting Sri Lanka Support houdt zaterdag een boeken verkoop in het Natuurinfor- matiepunt en trampoline centrum Westerschouwen. De opbrengst gaat naar de drinkwatervoorziening in het noorden van Sri Lanka. De verkoop is van 11.00 tot 18.00 uur in het gebouw aan de Steenweg 13a. www.srilankasupport.nl Politie vindt hennep tussen het maïs De politie trof woensdag zo'n zestig hennepplanten aan in een maïsveld aan de Vierlingweg in Rilland. In een achtertuin van een leegstaande woning aan de Hoofdweg vond de politie werden na een tip nog eens grote vijf hennepplanten. Op beide locaties heeft de politie de planten wegge haald voor vernietiging. VRIJDAG 5 SEPTEMBER 2014 door Frank van Cooten H Door de bezettingsnorm voor de tankautospuit te verlagen kunnen kleinere korpsen blijven voortbestaan. door Wendy de jong ZIERIKZEE - Ayka lijkt het zelf al weer te zijn vergeten. Vrolijk kwis pelend scharrelt de vier maanden oude Rottweiler pup rond op het gras naast de werkplek van haar baasjes, cafetaria Katsebrug in Kats. Haar bazin Sofia Voorbeijtel uit Zierikzee verliest haar echter geen moment meer uit het oog sinds ze zondagavond op een onbe waakt moment werd meegenomen door vreemden. Rinus van der Wielen SCHARENQIJKE MIDDELBURG THOLEN WESTENSCHOUWEN RILLAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 59